Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 21 LIPCA
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
XVI Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Wawrzyniec, Daniel
 

Niemcy: lewica chce głowy szefa kontrwywiadu. „Zgrzeszył” kwestionując jej propagandę

Data publikacji: 2018-09-14 07:05
Data aktualizacji: 2018-09-14 11:07:00
WIADOMOŚCI
Fot. Reuters / Forum

Niemiecka lewica żąda dymisji szefa kontrwywiadu, Hansa-Georga Maassena. Popełnił zbrodnię: zakwestionował wiarygodność rozpowszechnianego przez lewicowych ekstremistów filmu mającego dowodzić rzekomych „polowań na uchodźców” w Chemnitz.

 

W nocy z 25. na 26. sierpnia uchodźcy z Iraku i Afganistanu zamordowali 35-letniego Niemca na festynie miejskim w Chemnitz. W odpowiedzi doszło do masowych demonstracji przeciwko polityce tolerowania imigranckich przestępców.

 

Anonimowe konto na Twitterze należące prawdopodobnie do lewicowych ekstremistów udostępniło film mający dowodzić, że neonaziści urządzali w Chemnitz „polowania na uchodźców”. Widać na nim, jak imigrant, który zbliżył się do grupy idących chodnikiem Niemców, został pogoniony.

 

Film nagłośniły wszystkie mainstreamowe niemieckie media. W efekcie nikt nie mówił o morderstwie na Niemcu, wszyscy – o rzekomych pogromach imigrantów.

 

Szef kontrwywiadu Hans-Georg Maassen zaapelował o spokój. W medialnym wystąpieniu podkreślił, że autentyczność filmu jest w jego ocenie wątpliwa i bardzo możliwe, że został opublikowany tylko w jednym celu: realizacji agendy politycznej lewicowych ekstremistów, to znaczy odciągnięcia opinii uwagi publicznej od zbrodni imigrantów.

 

W międzyczasie władze Saksonii stwierdziły jednoznacznie, że w Chemnitz nie doszło do żadnych pogromów ani żadnych „polowań”. Zdarzyły się rozmaite incydenty, ale nie ma mowy o „fali brunatnej nienawiści”, jaka miała rzekomo rozlać się po ulicach.

 

Narracja lewicy legła w gruzach, ale politycy Zielonych i SPD postanowili trwać przy swoim. Stwierdzili, że Maassen zdyskredytował się jako szef kontrwywiadu i stał się tubą propagandową skrajnej prawicy. Zarzuca mu się, że bez żadnych podstaw podważył wiarygodność filmu z Chemnitz. Partie domagają się jego dymisji, a doły w SPD grożą nawet zerwaniem koalicji rządowej. Sprawa pozostaje otwarta.

 

Tymczasem nikt nie potrafi dowieść, kiedy to nagranie powstało. Niemiecka lewica bardzo często wykorzystuje zmanipulowane fragmenty nagrań. Kilka dni temu kursował w niemieckiej sieci na przykład film pokazujący marsz neonazistów. Podawano, że działo się to w Chemnitz; podchwyciły to nawet największe media, w tym telewizja ZDF.  Okazało się, że chodzi o zupełnie inną demonstrację i publikacja tego nagrania właśnie teraz była elementem lewackiej propagandy.

 

Pach

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Janusz z Kolonii
Nie macie pojęcia co się tutaj dzieje! Kanclerzyca od razu "potwierdziła", że w Cheminitz (Karl-Marx-Stadt w NRD) doszło do polowań na emigrantów, a kiedy szef Bundesamt fuer Verfassungsschutz powiedział, że jego tajniacy nie mają żadnych informacji o polowaniach na emigrantow, w mediach zawrzało w obronie Angeli M. i od półtora tygodnia wałkują, że Maasen musi odejść, bo uznał owy film za wątpliwy i rodzaj propagandy aby odwlec uwagę od mordu na 35 latku. Ale, dlatego że jego chefem jest minister spraw wewnętrzych z bawarskiej CSU, główny oponent kanclerzycy, który rok temu wygrał z nią bój o własny stołek grożąc, że jeżeli go wywali to rozwali koalicję i kanclerzyca dostanie w prezencie przedwczesne wybory, więc Maasen chyba zostanie. I teraz Seehofer popiera Maasen i oboje kopią Gasprom-SPD i kanclerzycę z NRD. PS: Federalny Urząd Ochrony Konstytucji ale Niemcy do dzisiaj nie ustanowili takowej, bo czekają na wcielenie do Rzeszy wszystkich terenów poniemieckich.