Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 14 GRUDNIA
Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
Imieniny obchodzą:
Jan, Alfred, Izydor, Liwia
 

Niemcy: „liberalni katolicy” naciskają. Chcą kościelnej akceptacji dla homozwiązków

Data publikacji: 2017-11-08 06:00
Data aktualizacji: 2017-11-09 07:34:00
RELIGIA

„Katolickie” środowiska liberalne coraz głośniej domagają się w Niemczech wprowadzenia w Kościele akceptacji związków homoseksualnych. Teraz głos zabrała rada diecezjalna w Erfurcie.

 

Złożona ze świeckich Katolicka Rada diecezji Erfurtu domaga się od niemieckiego Kościoła „szczerej akceptacji trwałych jednopłciowych związków”. W opublikowanym kilka dni temu oświadczeniu Rady możemy przeczytać, że w Niemczech nadszedł czas na „jasne przeciwstawienie się istniejącym wciąż formom wykluczenia i deprecjacji osób homoseksualnych”.

 

Rada nie ma bynajmniej na myśli rzeczywistych form dyskryminacji, ale po prostu… wierność nauczaniu Kościoła o grzeszności związków jednopłciowych. Autorzy oświadczenia domagają się „wewnątrzkościelnej przemiany” i zrobienia dla homoseksualistów w związkach „czegoś więcej”, niż okazywania im „zwykłego szacunku”. Pożądany przez Radę stan rzeczy miałby zostać osiągnięty na przykład poprzez wprowadzenie w Kościele specjalnego rytuału błogosławienia homozwiązków.

 

To kolejny w ostatnim czasie głos niemieckich świeckich na rzecz kościelnego uznawania homoseksualnych „małżeństw”. Już pod koniec sierpnia przewodniczący największej organizacji świeckich, Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików, prof. Thomas Sternberg, postulował wprowadzenia takich błogosławieństw par jednopłciowych jako formy „docenienia ich przez Kościół”.

 

Nieco później ksiądz w diecezji Monastyru zgodził się pobłogosławić „tęczowe małżeństwo” lokalnego lewicowego burmistrza i jego partnera, co zablokowała dopiero interwencja biskupa Felixa Genna. Hierarcha został ostro skrytykowany w mediach tak przez samego burmistrza jak i przez lokalne wspólnoty świeckich.

 

Niemiecki episkopat jest oficjalnie przeciwny wprowadzaniu jakichkolwiek form błogosławienia „małżeństw” jednopłciowych. Jako przyczyny nie wskazuje się jednak bynajmniej grzesznej natury tych związków, a jedynie chęć uniknięcia wywoływania w społeczeństwie wrażenia, że chodzi o pełnoprawne małżeństwa sakramentalne.

 

Nacisk wiernych, dążących do ślepego powielania w życiu kościelnym rozwiązań forsowanych przez państwo, jest jednak tak duży, że podobnie jak miało to miejsce w przypadku kwestii rozwodników w nowych związkach można spodziewać się stopniowego osłabiania oporu niemieckich biskupów.

 

Źródło: Katholisch.de

Pach

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
trydentina
@wojtek niestety,ale bluźnisz obrażając wiernych i hierarchię Kościoła Katolickiego w Niemczech,mającego o wiele,wiele większe znaczenie w historii Kościoła niż Polska.
Slawomir Tomasz Roch
Ostrzegam niemiecki Kosciol katolicki przed uznawaniem czynow homoseksualizmu za normalnosc! To byloby jawne zerwanie z nauczaniem Jezusa Chrystusa! Z Panem Bogiem
Michu.
@WojtekP Kościół niemiecki jest częścią kościoła powszechnego. Papież ich nie wykluczył, zatem Twoje zarzuty bezpodstawne. Tamci katolicy są może bardziej liberalni, ale to są wciąż katolicy podlegający Watykanowi.Kościół ma flankę konserwatywną, ale ma też postępową. Sam Franciszek jest ukierunkowany na postęp. Jednak jego bezkrytyczny stosunek do islamistów z postępem mi się nie kojarzy.
WojtekP
Moje pytanie kieruję do Autorów. Dlaczego piszecie o Kościele Katolickim w Niemczech? Ta organizacja nie ma nic wspólnego z Kościołem Katolickim. Aby popaść w herezję niekoniecznie trzeba przybijać tezy na drzwiach kościoła. Piszmy zatem o kościele niemieckim, kościele postkatolickim, lewackim kościele w Niemczech ...., a przymiotnik Katolicki zostawmy dla tego prawdziwego Kościoła Chrystusowego