Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 LUTY
Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
Imieniny obchodzą:
Leon, Ludmiła, Ludomir
 

Niemcy: urząd wypędza z autostrady elfy i trolle. Gdzie ginie wiara, mnożą się przesądy

Data publikacji: 2018-08-10 07:49
Data aktualizacji: 2018-08-10 08:02:00
WIADOMOŚCI
źródło: pixabay.com

Niemiecka autostrada A2 w Dolnej Saksonii okryta jest złą sławą ze względu na dużą liczbę wypadków. Zarządzający nią urząd postanowił temu przeciwdziałać. Specjalnie najęta do tego celu ekspertka otoczyła drogę „dobrą energią”. Stwierdziła też obecność szkodliwych elfów i trolli. Sprawę skomentowało dolnosaksońskie Ministerstwo Transportu.

 

Potwierdza się jeszcze raz znana prawda: gdzie ginie wiara w Jezusa Chrystusa, mnożą się przesądy. Na początku tego tygodnia doszło do wypadku na autostradzie A2 w Dolnej Saksonii. Polski kierowca jadący samochodem wraz z żoną uderzył w ciężarówkę, która nagle zahamowała po drobnej stłuczce. Przeżył, ale odniósł bardzo poważne obrażenia. Zrobił się korek, doszło do kilku kolejnych wypadków. Na dolnosaksońskiej A2 to niestety norma. Landowy Urząd ds. Infrastruktury i Ruchu Drogowego postanowił temu przeciwdziałać.

 

Zatrudnił w tym celu kobietę, Melanie Rüter, która podaje się za ekspertkę od trolli, elfów i krasnoludów. Twierdzi też, że rozmawia ze zwierzętami. Kobieta „energetycznie zabezpieczyła” szczególnie niebezpieczne odcinki drogi. Odkryła też „smutne energie” oraz „zdenerwowane siły przyrody”, które chciały odzyskać odebraną im przez autostradę część natury. Uspokoiła je między innymi rozmawiając z dzikimi zwierzętami oraz z elfami (sic) i prosząc je o wybaczenie.

 

Jak tłumaczy wszystko szef urzędu, Friedhelm Fischer, jego instytucja jest „otwarta”. Sam określa się raczej jako „typ naukowca i sceptyka”. Jednak na możliwą pomoc ze strony Rüter zwróciło uwagę kilka pracownic urzędu, stąd zdecydował się pomysł poprzeć.

 

Rzecz skomentowało dolnosaksońskie Ministerstwo Ruchu Drogowego. Jak podało, „nie uważa duchowości za właściwy środek czynienia ruchu drogowego bezpieczniejszym”. Resort zapewnił, że dołoży starań, by podobne działania już się nie powtórzyły.

 

Jak można się było spodziewać, czary nie pomogły. Od chwili „energetycznego zabezpieczenia” autostrady doszło już do kilku wypadków.

 

Co ciekawe, nie jest to jedyny tego typu przypadek w krajach niemieckojęzycznych w ostatnich miesiącach. W marcu tego roku w Wiedniu władze miejskiego szpitala zapłaciły 95 tysięcy euro ezoterykowi za zakorzenienie nowego budynku „w naturalnym planie Matki Ziemi” oraz „stworzenie energetycznego parasola ochronnego”.

 

Pach

 

Źródła: kath.net, sueddeutsche.de

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
do Rafael Aquarius
Nie "poza czasem i przestrzenią", tylko przenikającego czas i przestrzeń. Ale zgadzam się, masz prawo do swoich dziwactw :)
Rafael Aquarius
No cóż. Jedni rozmawiają z elfami inni z nadnaturalnym bytem, poza czasem i przestrzenią. Każdy ma prawo do swoich dziwactw.
Terebesz
Gdyby mój niemiecki był nieco lepszy, ogłosiłbym ekspertyzę że nieprofesjonalne działania wiedźmy obraziły trolle i należy spodziewać się w związku z tym serii katastrof budowlanych obiektów inżynierskich, udobruchanie trolii jest możliwe ale za drobną opłatą. Kto ma jeszcze jakieś fajne pomysły jak zarobić na głupocie?
sp
@halo modlitwa chrześcijańska jest zgodna z rozumem. Modlitwa do elfów i trolli - nie jest.
agricola
?...!
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY