Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 26 MAJA
Św. Filipa Neri
Św. Filipa Neri
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Ewelina, Marianna, Paulina
 

Niemiecka rewolucja w Kościele. Czy właśnie dokonała się schizma? [VIDEO]

Data publikacji: 2019-04-15 07:00
Data aktualizacji: 2019-08-21 09:11:00

Z Pawłem Chmielewskim, autorem książki Niemiecka rewolucja" rozmawia Krystian Kratiuk.

 

„Niemiecka rewolucja” – ta książka o niemieckim Kościele otworzy oczy katolików

 

W niewielu krajach Kościół osiągnął takie wyżyny –  a raczej doliny – „postępu” jak w Niemczech. W niewielu też jest on równie wpływowy. Dlatego też nowa książka Pawła Chmielewskiego poświęcona rewolucji w Niemczech, wydana w ramach serii „Biblioteka Polonia Christiana”, to dzieło niezwykle ważne i cenne dla wykształconego katolika.

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
czlowiek
No to nasi sasiedzi sa juz z wyparowanymi rozumkami. Niedlugo zobaczymy jakie beda miec pieklo na Ziemi Dobrze ze Odra nas odgradza. Oni zyja tak wielka pycha ze mysla ze swoimi dziwnymi rozumkami moga zastapic SLOWO BOZE. My pozostaniemy skromni I bedziemy zyc wedlug SLOWA BOZEGO I faryzeusze beda musieli sie tez do niego dostosowac. Nasza modlitwa za naszych sasiadow, moze kiedys ich wybawi od ich grzechow. Miejmy nadzieje!
Pmp
Czy może mi ktoś wyjaśnić po co czytać takie książki zwykłemu katolikowi? By podupaść na duchu, popaść w defetyzm i wątpliwości?
sp
Paweł VI za Humanae Vitae był atakowany z obu stron. Z drugiej zwłaszcza właśnie za to, że jakoby dopuścił "naturalną antykoncepcję", czego przejawem jest używana i niestety popularna dziś zbitka "sztuczna antykoncepcja". Na ma jednak "naturalnej antykoncepcji", a każda antykoncepcja jest sztuczna, bo ingeruje w naturę aktu małżeńskiego. Humanae Vitae nie dopuszcza antykoncepcji! NPR zaś nie są żadną "naturalną antykoncepcją", lecz zgodnymi z naturą metodami planowania rodziny. Podział na sztuczne/naturalne w Huamanae Vitae jest jasno określony na polu kontroli urodzin, a nie antykoncepcji patrz np. pkt 16 HV. To nie jest to samo! Brak rozeznania w tej sprawie niestety czasami również przez całkiem porządnych duchownych skutkuje niezrozumieniem Humanae Vitae także przez bardzo wielu katolików.
banita
Kościół niemiecki nie osiągnął dolin on osiągną dno przepaści, szeolu. Tam pociągnęli go ci których Adi chciał unicestwić, a tylko dał im broń do ręki. Kościół niemiecki od początku był zły. to wielowiekowe upadanie chyba się już zakończyło. Każda buta, arogancja ma swój kres gdyż w końcu atakuje samą siebie i zabija jak rak. Agonia tego narodu jest równie bolesna - śmierć na życzenie. Niemiecki Kościół to ten drugi arogancki łotr.