Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 18 LIPCA
Św. Szymona z Lipnicy 
Św. Brunona, biskupa
Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
Imieniny obchodzą:
Fryderyk, Kamil, Karolina
 
wyszukiwarka
 
 

Nigeria: porwane siostry zakonne odzyskały wolność. Były więzione przez 53 dni

Data publikacji: 2018-01-12 21:00
Data aktualizacji: 2018-01-12 21:27:00
WIADOMOŚCI
fot. dimitri_c / freeimages.com

Uprowadzone w listopadzie w Nigerii siostry zakonne, po 53 dniach spędzonych w niewoli odzyskały wolność - donoszą nigeryjskie media. Wraz z trzema siostrami ze Zgromadzenia Eucharystycznego Serca Jezusa uwolniono także trzy inne porwane z nimi kobiety, będące kandydatkami do życia zakonnego.

 

Nigeryjskie media poinformowały, że policja uwolniła sześć kobiet, które w listopadzie zeszłego roku zostały uprowadzone w stanie Edo. Trzy z nich to siostry zakonne ze Zgromadzenia Eucharystycznego Serca Jezusa. Pozostałe uwolnione kobiety to kandydatki do życia zakonnego. „Jesteśmy bardzo szczęśliwe. Bogu niech będą dzięki”- powiedziała przełożona klasztoru Matka Agata Osarekho. „Siostry czują się dobrze i są poddawane badaniom lekarskim w szpitalu” – dodała.

Przełożona klasztoru Matka Agata Osarekho, otrzymała od porywaczy sióstr żądanie okupu w wysokości 55 tys. dolarów. Stwierdziła jednak, że nie może pozwolić dać się szantażować, odrzuciła propozycję i nie zapłaciła okupu. Pomimo poważnego zaangażowania służb, policji niestety nie udało się schwytać przestępców, którzy uprowadzili siostry zakonne.

 

Ojciec Kevin Oselumhense Anetor, kapłan diecezji Uromi gdzie kobiety zostały porwane, napisał na Facebooku dziękując wszystkim mężczyznom i kobietom dobrej woli, którzy pracowali i modlili się niestrudzenie za kulisami, aby uwolnić siostry. „Dziękujemy przełożonej klasztoru za jej cierpliwość i silną wolę, a siostrom za solidarność w tych dniach próby” - napisał. „Dziękujemy archidiecezji katolickiej z Beninu i Lagos za ich wsparcie i modlitwy, a także katolicki i niekatolicki Świat za ich czujność i modlitwę” - dodał.

 

Wcześniej interwencję w tej sprawie podejmował arcybiskup Alfred Martins z Lagos, który wzywał władze rządowe do zintensyfikowania śledztwa mówiąc: „Wciąż mamy nadzieję, że agencje bezpieczeństwa zrobią znacznie więcej niż teraz, aby zapewnić uwolnienie sióstr”.

 

Biskupi Nigerii potępili porwanie mniszek. W sprawę uwolnienia sióstr zakonnych zaangażował się również papież Franciszek, który modlił się za nie 17 grudnia.

 

Warto podkreślić, że stan Edo w Nigerii jest niezwykle niebezpieczny dla przedstawicieli Kościoła katolickiego. W październiku ubiegłego roku został tam uprowadzony włoski misjonarz - ojciec Maurizio Pallu. Z kolei we wrześniu w stanie Imo doszło do porwania, a następnie morderstwa ojca Cyriacusa Onunkwo.

 

 

Źródło: ncregister.com

WMa

 

 

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora