Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 28 STYCZNIA
Św. Tomasza z Akwinu, Doktora Kościoła Bł. Juliana Maunoir
Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Julian
 

Nowa książka biskupa Schneidera: podręcznik walki z kryzysem religijnym

Data publikacji: 2019-11-19 12:00
Data aktualizacji: 2019-11-19 13:49:00
RELIGIA
Biskup Athanasius Schneider. Źródło: YouTube / Polonia Christiana

Jesienią ukazała się – w języku angielskim – książka biskupa Atanazego Schneidera „Christus Vincit - Triumf Chrystusa ponad Ciemnościami Wieku”. To wywiad rzeka, który przeprowadziła z nim dziennikarka portalu Life Site News Diane Montagna. Czytelnik znajdzie w niej nie tylko biografię biskupa, lecz swego rodzaju podręcznik walki z duchowym kryzysem – zauważa portal.

 

Zdaniem biskupa Schneidera Pan Bóg dopuszcza trudności w życiu Kościoła w celu wyprowadzenia z nich większego dobra w przyszłości. Duchowny podkreślił również, że nie wszystko u współczesnych katolików wywołuje smutek. Przeciwnie – żyje wiele skromnych i pobożnych kapłanów, przebywających w ukryciu sióstr oraz wiernych małżonków i katolickich rodziców.

 

Według hierarchy dokumenty Soboru Watykańskiego II zawierają pewne dwuznaczności. Z drugiej jednak strony zasługę Vaticanum II stanowi podkreślenie roli Matki Bożej oraz powszechnego powołania do świętości. Na uwagę zasługuje także podkreślenie roli rodziny jako domowego Kościoła. Dzisiejsze czasy to niezwykle istotny czas dla dużych katolickich familii.

 

Biskup Schneider podkreśla również oczywistą, a zapomnianą jakby prawdę, że Bóg jest większy i ważniejszy niż stworzenie; a dusza większa i ważniejsza niż ciało. Podkreślił, że obecnie dostrzegamy próby pomniejszenia nadprzyrodzoności, co wiąże się z błędem modernizmu. Podkreślił konieczność też postawienia na pierwszym miejscu łaski, dążenia do świętości, modlitwy i adorowania Pana Boga.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
iskierka > Sal
Miło , że przypomniałeś "Arcybiskup Lefebvre też napisał książki o walce z kryzysem religijnym." Ale Jego książki są dokładnym POWTÓRZENIEM i PRZYPOMNIENIEM NAUKI JEDNEGO ŚWIĘTEGO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO A NIE kontynuacją nauk posoborowych i próbą POGODZENIA tego co było w Depozycie WIARY z modernistyczną nauką posoborowych papieży. Warto jeszcze raz PRZYPOMNIEĆ WAGĘ PRZYSIĘGI ANTYMODERNISTYCZNEJ. KTO JĄ ZŁAMAŁ jest krzywoprzysięzcą ,jest POTĘPIONY. A jeśli próbuje dalej płynąć z "nurtem" nowych obowiązujących prądów " NIE WYRZEKAJĄC SIĘ BŁĘDÓW, GRZECHÓW , ZANIEDBAŃ to NIE JEST WIARYGODNY.
Sal
Arcybiskup Lefebvre też napisał książki o walce z kryzysem religijnym.
iskierka
"Pan Bóg dopuszcza trudności w życiu Kościoła" Pogratulować takiego PODSUMOWANIA działalności Zarządców Kościoła. Pan Bóg DOPUSZCZA - zgadza się na NISZCZENIE KOŚCIOŁA- RĘKAMI SWOICH namaszczonych biskupów. Pan Bóg zgadza się na BLUŹNIERSTWA i ZNIEWAŻANIE SACRUM. Zgadza się na OSZUKIWANIE i manipulowanie Kościołem. Dopuszcza cały PRZEKRĘT i PODMIANKĘ KOŚCIOŁA dla WIĘKSZEGO DOBRA W PRZYSZŁOŚCI? Dobra dla kogo? tej GARSTKI, która NIE USTĄPI i NIE ZBOCZY z Drogi, którą jest Jezus Chrystus. Czyżby Bp Schneider ZAMIENIŁ swoje powołanie Pasterza na powołanie LITERATA / pisarza. Pan Bóg wypowiedział i zapisał w sercach ochrzczonych NAJWAŻNIEJSZE SŁOWO - SYNA. Jak można zamieniać Laskę Pasterską na "pióro"/ klawisze komputera ? Co to za gadanie o "próbach" pomniejszenia nadprzyrodzoności? Ta najważniejsza próba PODPALENIA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO już się POWIODŁA był nią II.S.W. A teraz oglądamy RUINY. Dwuznaczność jest dla tych co noszą MASKI ?
Izabella
Re Jfk: Pojawi się wiosną 2020 r.!
Jfk
Ciekawe kiedy będzie na Polskim rynku?