Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 

Nowa odsłona Różańca do granic. Australijczycy ponownie powierzają swój kraj Niepokalanej

Data publikacji: 2019-05-24 07:30
Data aktualizacji: 2019-05-24 08:11:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com(Myriam Zilles)

W piątek australijscy katolicy zaczną drugą ogólnokrajową modlitwę Różańcową w intencji nawrócenia swojego kraju. Inicjatywa, której inicjatorami są przede wszystkim świeccy katolicy, nosi nazwę „Oz Rosary #53”.

 

„Oz” to slangowe określenie Australii, a „#53” nawiązuje do pierwotnego celu, jakim było zapewnienie 53 miejsc (po jednym na każde Zdrowaś Maryjo) w całej Australii, gdzie odmawiano by Różaniec.

 

Tegoroczna inicjatywa jest pokłosiem sukcesu podobnej Różańcowej krucjaty sprzed roku, która była zainspirowana polskim Różańcem do granic. Jak podaje w rozmowie z Church Militant główna koordynatorka tej akcji, Jane Chifley, zarejestrowało się już około 100 lokalizacji. Chifley sądzi, że tych miejsc może być znacznie więcej, gdyż nie wszystkie się rejestrują, choć biorą udział w modlitwie (odkryto to poprzednim razem).

 

Co ciekawe, w tym roku swój akces oficjalnie zgłosili również katolicy z Bośni i Hercegowiny oraz z Chin. Koordynatorka zachęca katolików z innych krajów, by przyłączyli się do modlitwy „za Australię i za świat, gdyż dzięki modlitwie zyskuje się wiele łask dla świata”. Rejestracji można dokonać poprzez stronę internetową Oz Rosary #53 lub profil na Facebooku.

 

Wybór dnia nie jest przypadkowy, gdyż Maryja Wspomożycielka Chrześcijan jest patronką Australii, a 24 maja jest Jej święto.

 

Patronat nad akcją objął emerytowany biskup Sydney David Cremin. Do akcji w tym roku przyłączyli się również inni biskupi, którzy „będą przewodniczyć modlitwie Różańcowej w swoich diecezjach. Pozostali promują ją poprzez ogłoszenia parafialne”. Choć inicjatywa jest świecka, zaangażowało się też wielu księży.

 

Nie doceniamy w dzisiejszym świecie mocy zjednoczonej modlitwy, by zmienić rzeczywistość, a w obecnym świecie i wobec sytuacji w kraju potrzeba nam tak bardzo modlitwy. (...) W tym roku nasze intencje dotyczą hierarchów Kościoła, przywódców politycznych, ochrony Australii, rodzin i młodzieży. Każdego z uczestników prosi się o poświęcenie narodu i siebie samych Niepokalanemu Sercu Maryi – zauważyła Jane Chifley

 

 

Źródło: Church Militant

jjf

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
uuuu
Może to przypadek ale w Australii niedawno były wybory i wbrew sondażom wygrała partia umiarkowanie konserwatywna a nie skrajnie lewicowa.
Weronika
Katolicki krzyż ma proste ramiona, tak jak na ilustracji powyżej. Piszę to, ponieważ nawet w niektórych polskich kościołach jest prezentowany krzyż z ramionami wygiętymi ku dołowi.
qwer
Czyli jednak iskra wyszla z Polski...
Domin
U nas też by się przydało jeszcze