Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 19 LISTOPADA
Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
Imieniny obchodzą:
Salomea, Maksym, Seweryn
 

Nowe podręczniki szkolne bez „agresywnej ideologii gender”? Tego chce prezydent Bolsonaro

Data publikacji: 2019-02-12 10:02
Data aktualizacji: 2019-02-12 09:47:00
WIADOMOŚCI
REUTERS/Ricardo Moraes / FORUM

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro nie zwalnia tempa w walce z ideologią LGBT. Polityk ogłosił w poniedziałek plan zmian w podręcznikach do szkół publicznych. Zakłada on m.in. wyeliminowanie z nich treści promujących homoseksualizm i gender.

 

Po objęciu urzędu przez Jaira Bolsonaro w Brazylii rozpoczęła się walka z propagandą LGBT. Jedną z nich są nowe wytyczne dla wydawców podręczników szkolnych nakazujące im „usunięcie odniesień do ideologii gender i LGBT”. Pomysł prezydenta poparł minister edukacji Ricardo Velez Rodriguez, który stwierdził, że czas zakończyć „agresywne promowanie ideologii płci”.

 

Według ankiety ze stycznia 2019 roku 59 proc. brazylijskich chrześcijan nie akceptuje edukacji seksualnej omawianej w szkołach. Jak przypomina serwis LifeSiteNews „konserwatywni katolicy to kluczowi zwolennicy Bolsonaro”.

 

Źródło: dorzeczy.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
dalf
Do Mirek: tak niestety jest... Poza tym trump jest wyznaczony na p.o. "chrześcijanina". Tak samo ten świnty prezio z Brazylii: rozwodnik,, machlojkarz i podstawiony z chameryki- w oczach oślepłych to wystarczuy by być bohaterem....a to tylko chodzi o strefę wpływów. Sec, obudź się wreszcie!
Mirek
Drogi Secu , z moim pojęciem o swiecie wszystko jest w porządku. Przez ostatnie 3 lata ambasada USA w Warszawie w dzień manifestacji homoseksualistów wywieszała tęczowe flagi . Oprócz tego funkcjonariusze amerykańskiej ambasady brali udział w warszawskiej manifestacji homoseksulistów i maksymalnie ten fakt nagłaśniali. Od 3 lat prezydentem USA jest "chrześcijanin" Trump. Pomysł , ze amerykańscy dyplomaci pozwalają sobie na manifestację swoich osobistych fobii wbrew woli swojego rządu , jest absurdalny. Wsparcie Trumpa dla gender w Polsce jest faktem. Niestety nie kończy sie na wsparciu . Ugrupowanie Biedronia jest inicjowane przez Departament Stanu . To jest oczywisty spisek przeciw Polsce , ponieważ tym jest posługiwanie sie agentura w celu zniszczenia naszego państwa . Nasze państwo nie ostanie się po wydrenowaniu Polaków z całej własności i zniszczeniu zasad na jakich funkcjonuje nasze społeczeństwo
Sec
@Mirek Masz mylne pojęcie o świecie. Nie ma czegoś takiego jak Amerykanie, Polacy czy Rosjanie. W każdym z tych narodów ludzie mają różne poglądy. W Ameryce obecnie rządzą chrześcijanie z Trumpem na czele. Ci znają Pismo Święte. Pan Pence był pastorem. Ta część Amerykanów popiera religijnych żydów i generalnie Państwo Izrael. Druga część Amerykanów popierana przez finansjere żydowska to środowiska liberalne, robta co chceta. Oni z religia nie chcą mieć nic wspólnego. W Izraelu ludzie są którzy lubią LGBT i organizują największe spedy. Są też religijni Ortodoksi, którzy rzucą kamieniem w samochód jadący w szabat. A w Polsce? Każdy ma inną postawę. Demokracja to ustrój, gdzie rządzi większość. Może to być większość niedobrych ludzi. A jak Bóg pobłogosławi to krajem rządzą ludzie dobrzy.
Mirek
Ciekawi mnie ,czy gender będzie promowany nie agresywnie w podręcznikach szkolnych . Ideologia gender została wymyslona w Stanach Zjednoczonych jako narzędzie kolonialnego podboju i to władze tego państwa są żywotnie zainteresowane infekowaniem nią całego swiata . Z drugiej strony prezydent Brazylii przechwala sie swoimi związkami ze Stanami Zjednoczonymi . Dlatego raczej spodziewam się , że ta ideologia nadal bedzie propagowana przez państwo brayzlijskie . Tylko na początku troche słabiej ,żeby rozczarowanie "konserwatywnym" prezydentem nie było zbyt wielkie
banita
Kiedy u nas?? No cóż my mamy układnego, gładkiego prezydenta.