Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 19 WRZEŚNIA
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
NMP z La Salette
Imieniny obchodzą:
January, Emilia, Teodor, Konstancja
 

Nowy Jork, Vermont, teraz Illinois. Gubernator Pritzker podpisał prawo legalizujące aborcję do urodzenia

Data publikacji: 2019-06-13 12:00
Data aktualizacji: 2019-06-13 10:40:00
WIADOMOŚCI
J.B. Pritzker fot. Chi Hack Night [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)]

Gubernator stanu Illinois, J.B. Pritzker podpisał ustawę legalizującą przeprowadzanie „aborcji na życzenie” do dziewiątego miesiąca ciąży włącznie. Dodatkowo zatwierdzono plan finansowania takich „zabiegów” z pieniędzy publicznych.

 

W wywiadzie dla WGN-TV News 9, Pritzker powiedział, że nowe prawo uczyni Illinois najbardziej progresywnym stanem w USA. Ustawo znosi odpowiedzialność karną za przeprowadzanie tzw. późnych aborcji oraz część „aborcji po urodzeniu”. Dodatkowo zostaną zniesione niektóre regulacje zatwierdzone przez aborcyjne „kliniki”, a pracownicy medyczni nie będą mogli powołać się na klauzulę sumienia.

 

Prawo wymusi także finansowanie aborcji z każdego ubezpieczenia zdrowotnego, bez względu na obiekcje natury religijnej czy światopoglądowej. Fundacja Thomasa Morusa określiła ustawę jako „najbardziej radyklane proaborcyjne prawo kiedykolwiek zatwierdzone w Illinois. Ich zdaniem zmiany legislacyjne ustanowią aborcję „podstawowym prawem” każdej kobiety oraz zapobiegną wszelkim przyszłym działaniom rządowym mającym na celu ograniczenie zbrodniczej praktyki.

 

„Podczas gdy rośnie liczba stanów, gdzie pracuje się nad wprowadzeniem praw pro-life, Illinois swoimi działaniami pragnie prześcignąć w nikczemności Nowy Jork – to nienarodzone dzieci i ich matki zapłacą za to cenę” – powiedziała Jill Stanek, była pielęgniarka asystująca przy aborcjach, gdzie dzieci po urodzeniu pozostawiało się bez opieki, oczekując na ich śmierć.

 

W Stanach Zjednoczonych trwa prawdziwa legislacyjna batalia pomiędzy cywilizacją śmierci a życiem. Podczas gdy stany gdzie forsuje się antyaborcyne prawo stają w ogniu krytyki środowisk liberalnych i przedstawicieli świata biznesu i rozrywki, stany zdominowane przez Demokratów zatwierdzają coraz bardziej radykalne prawa na korzyść aborcji. Takie działania mają być zabezpieczeniem na poziomie federalnym przed przewidywanym odwróceniem skutków Roe wersus Wade przez Sąd Najwyższy. To właśnie na mocy słynnego wyroku, w 1973 r. ustanowiono kuriozalny precedens, na podstawie którego aborcja zostałą uznana za legalną przez cały okres ciąży.

 

Źródło: lifenews.com

PR                        

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
młody
Najgorsze, że lewaki nie tylko nie widzą niczego złego w tym prawie, ale wręcz uznają je za dobro i miłosierdzie dla kobiet. Gniew Boży będzie przerażający...
Andreas
Naziści się mogą od niego uczyć
DNA
Szatan opanował USA. Hitler i Stalin wobec tego barbarzyństwa to "aniołki".
mf
Zajrzałem sobie do anglojęzycznej wikipedii. Gubernator Pritzker, kategoria: American people of Ukrainian-Jewish descent
dsa
A gdzie jest Polonia z Illinois? pomijacie stan Nowy Meksyk, który ma najbardziej diabelskie prawo aborcyjne gorsze od stanu Nowy Jork. A teraz cały nowy Meksyk zaciera ręce, jak podaje Albuquerque Journal, bo NM podwoi dochody z kręcenia filmów w stanie, ponieważ filmowcy przenoszą się ze stanu Georgia i Louisiana do NM. A tak poza tym widziałem aportowane 9-miesięczne dziecko z USA, po prostu ten potwor-Kermit Gosnell rozciął mu żywemu kark i przeciął kręgosłup nożyczkami.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY