Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
07   KWIETNIA   2020 r.
Św. Jana Chrzciciela de la Salle
Św. Jana Chrzciciela de la Salle
Imieniny obchodzą:
Donat, Herman, Klara, Rufin
 
Polonia Christiana nr 8       Społeczeństwo
Rozmowa z ks. abp Raymondem L. Burke'em

Obrona przed świętokradztwem

Obrona przed świętokradztwem

Z ks. arcybiskupem Raymondem L. Burke’em, prefektem Trybunału Sygnatury Apostolskiej o moralnych i kanonicznych konsekwencjach niezgodnego z nauczaniem Kościoła postępowania osób pełniących funkcje publiczne rozmawia Thomas J. McKenna.

Gubernator stanu Kansas, Kathleen Sebelius sprawując urząd publiczny, od dawna popiera prawo do aborcji. Wskutek jej poczynań w ubiegłym roku arcybiskup Kansas City, Joseph Naumann publicznie poprosił ją, by powstrzymała się od przyjmowania Komunii Świętej, ze względu na zgorszenie, jakie w ten sposób wywołuje. Wcześniej, przez długie miesiące usiłował przekonać panią gubernator i uświadomić jej powagę i znaczenie jej działań sprzyjających praktyce aborcji.

Niedawno prezydent Obama nominował gubernator Sebelius na stanowisko Sekretarza Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej. Zarówno arcybiskup Naumann, jak i wiele znaczących organizacji pro-life z obszaru całych Stanów Zjednoczonych, potępia jej nominację jako działającą na szkodę sprawy katolickiej i antyaborcyjnej w USA.

– Tak, gubernator Sebelius znana jest z popierania prawa do przerywania ciąży, a także ze swych publicznych powiązań z cieszącymi się szczególnie złą sławą przedstawicielami cywilizacji śmierci. Popierała rozmaite regulacje prawne skierowane przeciwko życiu, zwłaszcza prawodawstwo odmawiające prawa do życia niewinnym i bezbronnym nienarodzonym.


Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj