Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 15 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Imieniny obchodzą:
Teresa, Jadwiga, Eustachy, Tekla
 

Oburzenie z powodu śmierci Vincenta Lamberta – kardynał Sarah pisze o męczeństwie

Data publikacji: 2019-07-11 12:00
Data aktualizacji: 2019-07-11 15:50:00
WIADOMOŚCI
fot. François-Régis Salefran via Wikimedia Commons [commons.wikimedia.org] lic. CC BY-SA 4.0 [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en]

Śmierć Vincenta Lamberta wywołała liczne głosy oburzenia ze strony ludzi Kościoła. W czwartek rano Papieska Akademia Życia na Twitterze podkreśliła, że śmierć mężczyzny stanowi „porażkę dla całej ludzkości”. Z kolei kardynał Robert Sarah stwierdził, że Francuz umarł jako męczennik.

 

„W tym smutnym dniu modlę się za wieczny odpoczynek duszy Vincenta Lamberta, który umarł jako męczennik, jako ofiara przerażającego szaleństwa ludzi naszych czasów. Modlę się za jego rodzinę i szczególnie rodziców, tak odważnych i godnych. Nie bójmy się. Bóg widzi” – napisał hierarcha na Twitterze.

 


Natomiast arcybiskup Paryża Michael Aupetit poprosił księży o odprawienie Mszy świętej w intencji Lamberta. „Teraz jest czas na kontemplację, współczucie i modlitwę za pana Vincenta Lamberta. Sugeruję, by dziś lub jutro odprawić w jego intencji Mszę” – powiedział. Hierarcha prosi o powierzenie jego i krewnych Bożemu Miłosierdziu.

 

Z kolei watykanista Edward Pentin napisał na „Twitterze”, że „Watykan twierdzi, że przyjął informację o śmierci Vincenta Lamberta z wielkim bólem, modli się o jego przyjęcie do Domu Pana i wyraża solidarność z ludźmi pomagającymi mu z miłością i oddaniem”. 

 

 

Niech Bóg Ojciec przyjmie w swe objęcia Vincenta Lamberta. Nie budujmy cywilizacji, w której eliminowane są osoby, których życie nie wydaje się nam dość godne, by dalej mogły żyć. Każde życie ma wartość, zawsze -napisał na Twiterze papież Franciszek.

 

 

Vincent Lambert uległ wypadkowi w 2008 roku. W jego skutek cierpiał na paraliż i ciężkie rany głowy. Jego żona wraz z 8 rodzeństwa twierdzili, że należy zaprzestać podtrzymywania jego życia. Jednak rodzice mieli inne zdanie. Sprawy sądowe ciągnęły się przez lata. W czerwcu 2019 lekarze za zgodą żony odłączyli Vincenta Lamberta od aparatury i zaczęli mu podawać środki przeciwbólowe. Rodzice złożyli apelację, jednak 28 czerwca francuski Sąd Najwyższy odrzucił ją. W efekcie 7 czerwca całkowicie zaprzestano podtrzymywania życia mężczyzny.

 

W sprawie głos zabrał ojciec Vincenta Lamberta. Podkreślił on, że jego śmierć stanowiła zakamuflowane morderstwo.

 

Źródła: catholicherald.co.uk / lifesitenews.com / twitter.com 

mjend

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
sp
@Karol, zgadza się, że to prywatna opinia Ks. Kardynała, ale zauważ, że nie pozbawiona jednak podstaw, bo nie zawsze męczennik ma realny wybór, jak np. święci młodziankowie, zaś ci, którzy zabili Vincenta Lamberta, okazali się nie tylko w słowach, ale i w czynie prześladowcami Jezusa Chrystusa. I myślę, że tę ostatnią prawdę chciał szczególnie podkreślić swoimi mocnymi słowami Kard. Sarah... Zaś okoliczności śmierci, która spotkała Vincenta, mogą być postrzegane jako pewien znak z Nieba, zwłaszcza w świetle niedawnego spłonięcia dachu paryskiej katedry.
Karol
Kard. Sarah się myli - Vincent Lambert nie jest męczennikiem. Nie każady "zamęczony" to męczennik. Męczeństwo podejmuje się w obronie jakiejś idei np. wiary oraz zakłada dobrowolność i możliwość wyboru a p. Lamberta nikt o zdanie nie pytał. To nie był jego wybór. Oczywiście współczuję mu jego cierpień, ale chodzi mi o to, żeby nie naciągać sensu słów ponad miarę.
Aga
Czemu tak nierzetelnie piszecie. Żenada. Vincent Lambert nie był podłączony do żadnej aparatury podtrzymujące życie. Był tylko sztucznie karmiony i pojony przez sondę gastryczną. Został zaglodzony. Agonia, trwała 9 dni. Podawano mu środki przeciwbólowe ale podobno cierpiał. Informujcie się lepiej i nie powtarzajcie bzdur z mainstreamu.
Pol
Zona zabila meza
A
Czy jacyś przeciwnicy zabicia pana Lambert zebrali się chociaż na jeden dzień żeby zaprotestować publicznie ?? Bo oburzać się w internetach jest dość łatwo.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY