Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 24 SIERPNIA
Św. Bartłomieja Apostoła
Św. Emilii de Vialar
Św. Bartłomieja Apostoła
Św. Emilii de Vialar
Imieniny obchodzą:
Albert, Bartosz, Jerzy
 

Odezwa polskich katolików zgromadzonych pod krakowską Kurią Metropolitarną

Data publikacji: 2019-08-10 14:30
Data aktualizacji: 2019-08-19 09:05:00
OPINIE
Fot. MA PCh24.pl

Publikujemy treść odezwy wygłoszonej 10 sierpnia 2019 roku w Krakowie podczas akcji wsparcia abpa Marka Jędraszewskiego atakowanego za słowa prawdy na temat ideologii LGBT.

 

 ***

 

Odezwa polskich katolików zgromadzonych pod krakowską Kurią Metropolitarną

[Dokument w wersji angielskojęzycznej jest dostępny TUTAJ]

 

My, polscy katolicy, zgromadziliśmy się w Krakowie by bronić arcybiskupa Marka Jędraszewskiego wiernego Bogu i Ewangelii, a także by stanąć w obronie całego polskiego Kościoła, którego część stanowi każdy z nas. Spotykamy się przed Kurią pod oknem Jana Pawła II, który już w 1994 roku przestrzegał przed promocją „dewiacji niezgodnych z prawem Bożym”.

 

Na naszych oczach głowę podnosi hydra wściekłego antyklerykalizmu atakująca katolików, szczególnie kapłanów, już nie tylko słowem, ale i czynem. Widzimy nabierającą rozpędu antykatolicką nagonkę. Widzimy agresywne ataki na księży oraz ohydne bluźnierstwa i profanacje podczas tak zwanych parad równości. Widzimy, że katolickie głosy są pomijane i usuwane z mediów oraz przestrzeni publicznej. Nie możemy być obojętni na falę nienawiści wobec katolików i naszych miejsc kultu. Tylko w ubiegłym roku ponad trzydzieści polskich kościołów, kaplic i katolickich cmentarzy zostało sprofanowanych! W tym roku zaczęły się też brutalne napady na kapłanów!

 

Nie możemy na to pozwolić! Non possumus!

 

Po wściekłych atakach na arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zdecydowaliśmy się wyjść na ulice, by przypomnieć, że my, katolicy, jesteśmy polskimi obywatelami! Że chroni nas prawo! Z tego miejsca pamiętającego spotkania Polaków ze świętym Janem Pawłem II oraz Jego następcami papieżami Benedyktem XVI i Franciszkiem wzywamy polskich biskupów i polskie władze, do stanowczego przeciwstawienia się antychrześcijańskiej rewolucji,  ideologi LGBT zmierzającej de facto do neomarksistowskiej dyktatury! 

 

Nie możemy na to pozwolić! Non possumus!

 

Wzywamy także polskich biskupów, by zajęli się również tymi środowiskami katolickimi, które dawno już odstąpiły od ortodoksji i stanęły wręcz w pierwszym szeregu rewolucji obyczajowej, promując homo-herezję i przez swe działania  rozmywają grzech i wprowadzają zamęt wśród wiernych.

 

Nie możemy na to pozwolić! Non possumus!

 

Z tego miejsca wołamy do polskich księży nie bójcie się głosić prawdy zgodnie z Ewangelią, mówcie głośno o tym co dzisiaj zagraża naszym dzieciom, rodzinom, Kościołowi, a przez to Polsce i jej chrześcijańskim wartościom! Przypominajcie katolickie nauczanie Kościoła o tym czym jest prawdziwa rodzina i co grozi za grzechy sodomskie, i sianie zgorszenia.  Pamiętając jednak słowa świętego Pawła , że: „Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw (…) pierwiastkom duchowym zła”. 

 

Nasz apel kierujemy również do rządzących! My, polscy katolicy, żądamy od prezydenta, rządu, parlamentarzystów, sądów i prokuratury, stanowczego przeciwstawienia się tym, którzy walczą z chrześcijaństwem, z Kościołem, z polską tradycją i moralnością! Którzy obrażają naszą Matkę Maryję, Królową Polski! Którzy walczą z polską rodziną! Którzy chcą deprawować nasze dzieci!

 

Panie Prezydencie, Panie Premierze, posłowie i senatorowie! Nie wystarczy nam, że nie zalegalizujecie homo-związków! Żądamy od was konkretnych działań – natychmiastowego wypowiedzenia genderowej konwencji stambulskiej, szybkiego, jeszcze w tej kadencji przyjęcia ustawy o zakazie szkodliwej edukacji seksualnej,  uchwalenia prawa zakazującego promowania dewiacji na polskich ulicach oraz bezwzględnego ścigania i karania tych, którzy bezczeszczą polskie świętości!

 

My, polscy katolicy, zebrani pod pałacem biskupów krakowskich, w imię Boga Wszechmogącego, apelujemy również do wszystkich naszych rodaków – módlmy się za Kościół, módlmy się za Polskę, a także za wrogów Kościoła Świętego!

 

Papież Franciszek wezwał nas abyśmy wstali z kanapy. Wstańmy więc i pokażmy promotorom rodzącej się dyktatury, że będziemy bronić naszej wiary, rodziny i ojczyzny do końca! Że będziemy bronić polskich kapłanów, polskich biskupów strzegących depozytu wiary! Nigdy się nie poddamy!

 

Powtórzmy za świętym Janem Pawłem:

Nie lękajcie się!

 

Zobacz relację VIDEO

 

Podpisz apel w obronie abp Marka Jędraszewskiego

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
BASIA
Popieram arcybiskupa Marka Jędraszewskiego
Czytelnik
Ja też podpisuje się pod apelem w obronie biskupa Marka Jędraszewskiego.Polska była ,jest i będzie krajem katolickim czy się to komuś podoba czy nie. A za tych co się pogubili, codzienna modlitwa by PAN oświecił tych co trwają w ciemnościach, by przejrzeli nie widomi, a głusi usłyszeli czego nie chcą słyszeć.
Izydor Oracz
Obecnie mamy w Polsce następującą prporcję: 20% żarliwych katolików, 10% wojujących ateistów i 70% "zimnych chrześcijan". Ludzi ochrzczonych, nie uczestniczących w marszach zgorszenia czy profanacjach. Do kościoła chodzą raz - dwa razy do roku, jak jest w rodzinie czy znajomych ślub czy pogrzeb. Nie zgłaszają "aktów apostazji", ale większość żyje w związkach nieformalnych, jak wogóle mają dziecko, to jedno i często z chrztem czakają na później. Na religię dzieci nie chodzą, bo i po co? Czy zatem do tych "zimnych katolików" nie trzeba wystosować odezwy? Na początku próbować polubownie, ale jak te środki nie wystarczą,,,,
wladek adam
czerwona zaraza próbowała nam zainstalować nowego człowieka 'homo- sowietikus' ateistę dla którego sensem i finałem życia są cztery deski dwa metry pod ziemią i klepnięcie łopatą a teraz tęczowa zaraza forsuje ideał nowego człowieka 'homo-prymitywus' motywującego swoje zachowania najniższymi pobudkami, egoizmem prowadzącym do zanegowania Dekalogu. Bardzo uzasadnione jest i trafne porównanie przez Abp Jędraszewskiego tych dwóch zagrożeń dla wartości chrześcijanskich bo obydwie ideologie mają wykoślawiać ludzkie sumienia, osłabiać wrażliwość na piękno, dobro i Prawdę jako darów od Stwórcy. Z całego serca dziękujemy wraz z całą naszą rodziną księdzu Abp Jędraszewskiemu za słowa godne Dobrego Pasterza i kontynuację nauczania Sw Jana Pawła 2 poprzez konsekwentne sięganie do Jego twórczości i encyklik czyniąc z nich ważne żródło głoszenia Królestwa Bożego
Podpisuje sie pod apelem w obronie biskupa Marka Jędraszewskiego.Polska bylła ,jest i będzie krajem katolickim i będzie spełniac przykazania Boże.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY