Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 05 GRUDNIA
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
Imieniny obchodzą:
Krystyna, Sabina
 

Odważne świadectwo i groza islamskiego terroryzmu przybliżają do… przyjęcia chrześcijaństwa!

Data publikacji: 2017-11-20 10:00
Data aktualizacji: 2017-11-22 09:07:00
RELIGIA
fot. pixabay/geralt

W powszechnym odbiorze islam postrzegany jest jako wyznanie odnoszące zwycięstwo we współczesnym świecie, zwłaszcza w kontekście znajdującego się w odwrocie chrześcijaństwa. Tymczasem, w wielu krajach, fakty są odmienne. Zniechęcenie terroryzmem, nowe media umożliwiające zapoznanie się z Ewangelią, działalność odważnych apologetów i inne powody przyczyniają się do konwersji na wiarę Chrystusową. Niestety nie zawsze do Kościoła katolickiego. Jednak także konwersje na katolicyzm nie należą do rzadkości.

 

Na coraz częstsze konwersje muzułmanów na chrześcijaństwo wskazuje w rozmowie z Patti Armstrong (National Catholic Register)ojciec Mitch Pacwa SJ. Duchowny zwraca uwagę, że aktywność nigeryjskiego Boko Haram może stanowić odpowiedź na przechodzenie wyznawców islamu na wiarę Chrystusową. Coraz więcej takich przypadków ma miejsce bowiem w Nigerii, Ugandzie czy na Mali.

 

Terroryzm zarówno Boko Haram, jak i innych islamistycznych organizacji, przynosi skutek odwrotny do zamierzonego przez radykałów: zniechęca wielu muzułmanów do ich wiary. Tak myśli na przykład cytowany przez ojca Pacwę Afrykańczyk, wypowiadający się dla telewizji w swoim kraju. Zwrócił on uwagę, że terroryści wysadzający ambasady amerykańskie zabijają de facto mieszkańców Afryki. Jego zdaniem islam znajduje się w stadium supernowej: świeci najjaśniej przed swoim ostatecznym wypaleniem.  

 

Konwersje na chrześcijaństwo nie należą do łatwych. Dokonujący ich muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Sam ojciec Pacwa mówi o przypadku chłopca ukrzyżowanego za modlenie się w Wielki Piątek. A także o pochodzących w Filipin służących. Ścięto im głowy w jednym z islamskich krajów, gdyż przyłapano ich na trzymaniu Nowego Testamentu.

 

Mimo to, jak twierdzi duchowny w rozmowie z amerykańską dziennikarką, konwersje dokonują się w każdym fundamentalistycznym kraju. Dotyczy to szczególnie państw położonych na skraju świata islamskiego oraz zachodnich i południowych częściach Afryki.

 

Jak ponadto twierdzi ojciec Pacwa, w Iranie żyje ok. 3 milionów chrześcijan. Z kolei w Indonezji nawraca się dwa miliony rocznie. 

 

W Mongolii do dobrej zmiany przyczyniło się otwarcie kraju na Kościół katolicki. W kraju tym niedawno wyświęcono pierwszego rodowitego księdza. Urzęduje tam również arcybiskup i funkcjonuje katolicka szkoła. To właśnie zapotrzebowanie na zachodnią edukację przyczyniło się do otwarcia na Kościół. Liczba katolików w azjatyckim kraju na pozór nie wydaje się wielka: to około tysiąca osób. Jednak należy zwrócić uwagę, że kraj ten zmienił status z terenu misyjnego, na prefekturę apostolską, choć jeszcze nie diecezję.

 

Jak z kolei podaje „Christian Post” do nawróceń dochodzi także w Tunezji. Choć 99,1 procent mieszkańców kraju to muzułmanie, to coraz częściej dochodzi do nawróceń na chrześcijaństwo. Wynika to z możliwości dowiedzenia się o Ewangelii z mediów i sieci. Przed latami 70-tymi XX wieku w Tunezji nie było nawet śladu chrześcijaństwa. Wtedy pierwsi chrześcijanie pojechali tam do pracy. Następnie w rozprzestrzenianiu Ewangelii pomogła telewizja satelitarna i internet.

 

Do masowych konwersji, jak twierdzi ojciec Pacwa, przyczynia się koptyjski kapłan Peter Zakariam. Co piątek pojawia się jego show w telewizji oglądanej przez 60 milionów Arabów. Ponadto co wtorek i czwartek w internecie pojawia się jego show dyskusyjny. Internauci oglądają także inne jego filmy. Duchowny to najbardziej poszukiwany człowiek w islamskim świecie. Ukrywa się, jednak nie rezygnuje ze swojej działalności. 

 

Inną przyczyną nawróceń są prywatne objawienia. Wielu muzułmanów twierdzi, że otrzymuje wizje Chrystusa i Matki Bożej. Upowszechnia je następnie w Internecie. 

 

Źródła: ncregister.com / christianpost.com

mjend

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Irena
Panie Jezu, przyjdź Królestwo Twoje!
Karol
Deo gratias!