Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 05 SIERPNIA
Św. Oswalda, męczennika
Św. Oswalda, męczennika
Matki Bożej Śnieżnej
Imieniny obchodzą:
Marian, Maria, Oswald, Stanisława, Sykstus, Abel
 

Orban chce ratować populację Węgier. Polityka prorodzinna z prawdziwego zdarzenia

Data publikacji: 2019-02-11 08:01
Data aktualizacji: 2019-02-11 08:15:00
WIADOMOŚCI
European People’s Party/Wikimedia

Premier Węgier zapowiedział w niedzielę poszerzenie obecnych i wprowadzenie nowych świadczeń dla rodzin. Ma to zachęcić je do posiadania większej liczby potomstwa. Wszystko po to, by kraj znad Dunaju nie poszedł drogą wymierających krajów Europy Zachodniej.

 

Jednym z siedmiu punktów akcji wspierania rodzin ma być zaoferowanie kobietom poniżej 40. roku życia, które po raz pierwszy wyszły za mąż, kredytu wysokości blisko 135 tys. zł na atrakcyjnych warunkach. W chwili narodzin pierwszego dziecka spłata kredytu zostanie odsunięta o 3 lata, po narodzinach drugiego – o kolejne 3 lata, zaś 1/3 kwoty nie trzeba będzie spłacać. Narodziny 3 dziecka oznaczać będą umorzenie długu.

 

Państwo zaproponuje rodzinom także bardziej preferencyjne niż obecnie warunki kredytów na mieszkanie. Zasada jest podobna jak w przypadku kredytu dla kobiet. Im więcej dzieci, tym lepsze warunki kredytu.

 

Co więcej, kobieta, która urodziła i wychowała co najmniej czworo dzieci, do końca życia zostanie zwolniona z płacenia podatku dochowego.

 

Ponadto państwo udzieli pomocy w zakupie dużego samochodu dla rodzin. Małżeństwa z trójką dzieci otrzymają bezzwrotną pomoc w wysokości ok. 33,6 tys. zł na pojazd mieszczący siedem osób.

 

Węgry planują także zapewnić każdemu rodzicowi, który tego sobie życzy, opiekę dla dziecka w żłobku. Rząd w ciągu trzech lat planuje wybudować 21 tys. nowych miejsc. Do końca tego roku ma powstać ich już 10 tys.

 

Kolejnym elementem programu jest możliwość przekazania dodatku na dziecko na dziadków.

 

Jak powiedział ogłaszający nowy program premier Węgier Viktor Orban, w sprawie polityki prorodzinnej panuje w jego kraju jedność. W konsultacjach nad projektem wzięło udział 1,35 mln osób. Premier przywołał także badania, z których wynika, że 80 proc. badanych zgadza się z twierdzeniem, że rząd słusznie postawił na politykę prorodzinną.

 

Węgierski lider zauważył, że w Europie rodzi się coraz mniej dzieci. Kraje zachodnie postanowiły więc oprzeć swoją przyszłość na imigrantach. Nie chodzi jednak o liczby, gdyż Węgry potrzebują jednak węgierskich dzieci – wynika ze słów Orbana. Premier zapowiedział także umożliwienie uczniom dwutygodniowego wyjazdu za granicę w celu nauki języków obcych. Koszty pokryje rząd.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

MWł

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Ewka
a ja się cieszę, że choć na Węgrzech zadbają o rodziny. Zazwyczaj rodzina z większą ilością dzieci klepie biedę. Jak już muszą na coś wydawać, niech to będzie rodzina.
trooper
Nie chcę źle pisać ale takie rozwiązania były już robione w III Rzeszy.
Mateusz
Węgry, członek Unii Europejskiej, jest już prawie tak samo cywilizowany jak Białoruś.
Nikas
Koszty pokryje każdy obywatel, a nie rząd. Rząd, to może co najwyżej skierować zrabowane pieniądze. Lepsze ulgi podatkowe niż polityka rozdawnictwa.
jj
to nie jest polityka prorodzinna z prawdziwego zdarzenia tylko kolejne etatystyczne rozwiązywanie problemów, których się samemu narobiło. Wysokie ceny mieszkań? A spojrzał kto na system monetarny? Niechęć do rodzenia dzieci? Polki jakoś z tym na Wyspach problemu nie mają. Brak miejsc w żłobkach? A może kobieta chciałaby zostać w domu tylko musi zasuwać w pracy, bo mężowi odbierają poprzez podatki kupę kasy? Rozwiązania są proste, tylko nie zapewniają dodatkowej pracy biurokratom...