Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 16 STYCZNIA
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz
 

Ordo Iuris pozwie lewicowych lobbystów za pomówienia

Data publikacji: 2020-11-21 22:00
Data aktualizacji: 2020-11-21 22:51:00
WIADOMOŚCI
Mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris

Instytut Ordo Iuris odpowie pozwem sądowym na agresywny list lewicowych lobbystów i polityków do Komisji Europejskiej. Blisko 40 europarlamentarzystów wraz z aktywistami fundacji „Otwarty Dialog” oraz „Brukselska Akcja Solidarnościowa” usiłuje pozbawić polską organizację głosu opiniującego kształt prawa stanowionego w Brukseli.

 

 

„Fundacje Open Dialogue oraz Solidarity Action Brussels wraz z grupą 38 posłów do Parlamentu Europejskiego, na czele z Różą Thun, złożyli do Komisji Europejskiej oficjalną skargę na Ordo Iuris, w której domagają się odebrania przyznanej im akredytacji przy instytucjach UE. To kolejny krok na drodze do odsunięcia tej organizacji od dostępu do instytucji unijnych” – czytamy na portalu Wirtualna Polska.

 

Pretekstem do akcji przeciwko Ordo Iuris jest rzekomy brak transparentności oraz rzekome „podejrzane powiązania” instytutu „z wrogimi mocarstwami”. List do KE pełen jest słownych wytrychów używanych chętnie przez reprezentantów lewicy dla zdyskredytowania oponentów.

 

„Naszym zdaniem organizacja ta jest podejrzana i niebezpieczna ze względu na powiązania z organizacjami ultraprawicowymi, fundamentalistycznymi oraz prawdopodobne związki z oligarchami i władzami rosyjskimi. Ponadto istnieje wiele dowodów na to, że organizacja ta prowadzi wysoce szkodliwe działania. W związku z tym należy stwierdzić, że organizacja ta naruszyła i nadal narusza wiele klauzul Kodeksu Postępowania Rejestru służącego przejrzystości” – przeczytać można w wystąpieniu.

 

W przeszłości współautorzy listu wywierali naciski na wynajmującego lokal, z którego Ordo Iuris korzystało w Brukseli. „Złożyliśmy wtedy w mediach społecznościowych obietnicę, że ta nienawistna organizacja nie będzie się nigdy czuła mile widziana w Brukseli”pisali przedstawiciele Otwartego Dialogu.

 

Jednym z powodów oskarżeń było zaangażowanie instytutu w ochronę życia dzieci nienarodzonych (w lewicowej nowomowie to atak na „prawa kobiet”) oraz rzekome inicjowanie tworzenia w naszym kraju fikcyjnych bytów służących do antypolskich akcji propagandowych, czyli nieistniejących faktycznie „stref wolnych od LGBT”.

 

Twarzą akcji wymierzonej w Ordo Iuris jest polityk Platformy Obywatelskiej Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein.

 

Oskarżenia skwitował krótko i dosadnie w mediach społecznościowych mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris.

 

„Odpowiadając na manipulacje @wirtualnapolska:

- nic nam „Bruksela” nie wypowiedziała, to sprawa zastraszonego prywatnego właściciela,

- na list otwarty radykałów odpowiadamy pozwem.

Aha, wiceprezes @OrdoIuris  został wybrany członkiem organu UE - Komitetu Ekonomiczno-Społecznego”

- czytamy w tweecie. 

 

 

Źródło: wp.pl, Twitter

RoM

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Warszawiak
Drodzy Krakowianie powiedzcie mi proszę z jakiego miasta i środowiska społecznego wywodzi się obecna hrabina Róża? Nie jestem złośliwy tylko sam miałem okazję przeczytać na tym portalu wiele złośliwości i pogardliwych uwag pod adresem mojego miasta. Zanim zacznie się krytykować innych, należy wyjąć belkę z własnego oka. Pozdrawiam. Miasta moich przodków od wielu pokoleń.
Teresa
Brawo Ordo Iuris! Nie dajcie się lewactwu UE! Prawda jest po Waszej stronie.
photo
Wspieram Ordo Iuris od lat i wiem, że takich jak ja są tysiące. Jesteśmy katolikami, Instytut zaś jest naszym głosem w przestrzeni polskiej i europejskiej. Wara od niego utrzymankom Sorosa.
ba_ba
Tak trzeba wspierać Oro Iuris. Głośno i wyraźnie. Pani von i und and uber alles jest klasycznym przykładem "kundlizmu"/Wańkowicz/ . Ciekawe czy wstydzi się "Willi pod Jedlami"? To wszak jej "haniebne" dziedzictwo po polskiej kulturze. I czy grafiki przedstawiające Matkę Boską, autorstwa Anieli Pawlikowskiej już leżą na śmietniku?
komuna+sio
wspierajmy Ordo Iuris
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY