Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 15 LISTOPADA
Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
Imieniny obchodzą:
Albert, Leopold, Artur,
 

Ostra krytyka rządowego marszu: gdzie byliście w poprzednich latach?

Data publikacji: 2018-11-09 07:02
Data aktualizacji: 2018-11-09 07:41:00
WIADOMOŚCI
fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Nie milkną głosy oburzenia po decyzji rządu o zorganizowaniu własnego marszu obok Marszu Niepodległości, na którego przemarsz nie wyraziła zgody Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ostro skomentował to wydarzenie m.in. Leszek Żebrowski, autor książek o podziemiu niepodległościowym. A Krzysztof Bosak jest gotowy pójść z przedstawicielami rządu pod jednym warunkiem – że będzie to Marsz Niepodległości, na który zgodę wyraził sąd.

 

Żebrowski zarzucił premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i prezydentowi Andrzejowi Dudzie nieuczciwość a także brak rozliczeń tych, którzy atakowali w przeszłości Marsz Niepodległości (np. bojówki lewackiej Antify).

 

„Gdyby prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki etc. byli uczciwi, to poszliby w Marszu Niepodległości jak wszyscy Polacy. I zapewniliby MN bezpieczeństwo (bo Polakom ze strony MN nic nie grozi). Marsz ma 10 lat - gdzie oni byli w poprzednich latach? Rozliczyli bandytów z niemieckiej Antify? Podpalaczy?” – pytał Leszek Żebrowski na Twitterze.

 

Z kolei, jak ujawnili przedstawiciele organizatorów Marszu Niepodległości Krzysztof Bosak oraz Robert Winnicki z Ruchu Narodowego, narodowcy mogą mieć poważne problemy z dotarciem do Warszawy na obchody 100-lecia Niepodległości. Ich poczynaniami interesują się bowiem służby mundurowe.

 

„Policja i ABW wydzwaniają do organizatorów wyjazdów żądając podania szczegółowych list kto jedzie, numerów rejestracyjnych pojazdów, a także szantażują ich i straszą!” – napisał rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej, Mateusz Marzoch. Sprawę podsumował Robert Winnicki, prezes partii Ruch Narodowy, podkreślając, iż do policji wrócił „duch Sienkiewicza”.

 

Z kolei Krzysztof Bosak zwrócił uwagę, iż politycy chcą przejąć Marsz Niepodległości. – Przypomnę, że organizatorzy (...) nigdy nie zostali zaproszeni przez prezydenta do komitetu obchodów stulecia niepodległości. Jedyne na co mogli liczyć to słowa potępienia ze strony tych urzędników wysokich. W tej chwili, jeżeli tak rzeczywiście jest, wyglądałoby to jak próba przejęcia marszu. Politycy mieli na to apetyt od dawna – tłumaczył Bosak.

 

Bosak jednak nie obawia się uczestnictwa we wspólnym Marszu Niepodległości z przedstawicielami rządu i prezydentem. Komentując wyrok sądu, który oddalił zakaz wydany przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, przyznał, że nie wie, czy przedstawiciele władz państwa wezmą udział w Marszu. – Zaproszenie jest nadal aktualne – powiedział.

 

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił w czwartek decyzję prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie manifestacji dla organizatorów Marszu Niepodległości. Oznacza to, że 11 listopada, w stolicy odbędą się dwa marsze: pierwszy organizowany przez narodowców, zaś drugi – przez MON.

 

 

Źródło: „Do Rzeczy”/onet.pl

ged

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Wojtek
Szanowny aaa, masz całkowitą rację. A najgorsze jest to, ze kłamstwo serwują nam nie tylko nasi wrogowie, ale i ci uważani za gorących patriotów. Osobiście jestem najpierw katolikiem, a dopiero daleko potem Polakiem. W 1918 roku planem szatana było utworzenie państw narodowych, by było kogo na kogo szczuć. Debile Piłsudski i Dmowski dzielnie służyli szatanowi. Już przestało chodzić o projekt cywilizacyjny zwany Rzeczpospolitą Polską, do którego każdy był zaproszony bez względu na narodowość. Przypomnijmy sobie ogrom nieszczęść związanych z pokojem ryskim. Jedyna chyba sytuacja w świecie, gdy zwycięzca oddał zwyciężonemu więcej niż ten żądał.
finka
Próba upaństowienie Marszu, który od lat idzie pod hasłem Bóg-Honor-Ojczyzna została wczesniej zaplanowna, klasyczna ustawka i teatr dla gawiedzi. Gorzej, gdy okaże się, ze lewactwo i stara bezpieka ma swój pomysł na obchody. G.Braun w dzisiejszej rozmowie z M.Rolą mów, że generalicja z byłej WSI zamówiła mszę w W-wie w samo południe, zdaniem Brauna szykują sobie alibi z jakiegoś powodu. Do teego V ukraińska kolumna może byc wykorzystana pzreciwko narodowi, niedobrze to wygląda, zwlaszcza, ze patrioci z ruchu narodowego są solą w oku PO i PiSu.
Weronika
DYWERSJA ZOSTAŁA WCZEŚNIEJ PRZYGOTOWANA. Dowodem na to jest SPOT WETERANÓW ZAPRASZAJĄCY DO PAŃSTWOWEGO MARSZU - SPOT UKAZAŁ SIĘ w TVP w kilkanaście godzin po ogłoszeniu decyzji o państwowym marszu. W ciągu kilkunastu godzin Weterani- staruszkowie nie zdążyliby ubrać się w mundury, zebrać się i przygotować tego spotu.
lajlon
jak czytam posty niektórych to nie wierzę ze moszna mieć Boga na ustach a w sercu zaciemnienie a na fakty nie patrzą PAD uratował ten marsz podjął trudną decyzję i tez wam to nie w smak och wy obłudnicy a portal katolicki jeszcze to podgrzewa ZAPAMIĘTAJCIE ZE HANIA MOŻE TEN MARSZ ROZWIĄZAĆ PODCZAS JEGO TRWANIA ALE RZĄDOWEGO NIE o drugie to IS zawsze obrywał za ten marsz w poprzednich latach Przecież wiedział ze krytyka i trolle ruszą z każdej strony a jednak wyciągnął rękę bo w poniedziałek zdjęcie PAD obiegnie świat w lewicowych gazetach 1 nazista w Polsce Tak jak lewica mówi ze PIS jest przyjacielem Putina tak wy mówicie ze jest w zmowie z O większych bzdur dawno nie słyszałam ale od prawej strony wymagam więcej niż od totalnej opozycja pch24 niech się zastanowi czy jest z Bogiem czy przeciw bo większość artykółów przeczy wielu przykazaniom bobym te 24 kojarzy mi się z TVN24 gdzie prawdy nie uraczysz
kiki
taki lewicowy portal katolicki i te cytaty Żebrowskiej żałosne jakie żałosne
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY