Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 20 LISTOPADA
Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
Imieniny obchodzą:
Rafał, Feliks, Anatol, Edmund
 
wyszukiwarka
 
 

Ostra krytyka rządowego marszu: gdzie byliście w poprzednich latach?

Data publikacji: 2018-11-09 07:02
Data aktualizacji: 2018-11-09 07:41:00
WIADOMOŚCI
fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Nie milkną głosy oburzenia po decyzji rządu o zorganizowaniu własnego marszu obok Marszu Niepodległości, na którego przemarsz nie wyraziła zgody Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ostro skomentował to wydarzenie m.in. Leszek Żebrowski, autor książek o podziemiu niepodległościowym. A Krzysztof Bosak jest gotowy pójść z przedstawicielami rządu pod jednym warunkiem – że będzie to Marsz Niepodległości, na który zgodę wyraził sąd.

 

Żebrowski zarzucił premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i prezydentowi Andrzejowi Dudzie nieuczciwość a także brak rozliczeń tych, którzy atakowali w przeszłości Marsz Niepodległości (np. bojówki lewackiej Antify).

 

„Gdyby prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki etc. byli uczciwi, to poszliby w Marszu Niepodległości jak wszyscy Polacy. I zapewniliby MN bezpieczeństwo (bo Polakom ze strony MN nic nie grozi). Marsz ma 10 lat - gdzie oni byli w poprzednich latach? Rozliczyli bandytów z niemieckiej Antify? Podpalaczy?” – pytał Leszek Żebrowski na Twitterze.

 

Z kolei, jak ujawnili przedstawiciele organizatorów Marszu Niepodległości Krzysztof Bosak oraz Robert Winnicki z Ruchu Narodowego, narodowcy mogą mieć poważne problemy z dotarciem do Warszawy na obchody 100-lecia Niepodległości. Ich poczynaniami interesują się bowiem służby mundurowe.

 

„Policja i ABW wydzwaniają do organizatorów wyjazdów żądając podania szczegółowych list kto jedzie, numerów rejestracyjnych pojazdów, a także szantażują ich i straszą!” – napisał rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej, Mateusz Marzoch. Sprawę podsumował Robert Winnicki, prezes partii Ruch Narodowy, podkreślając, iż do policji wrócił „duch Sienkiewicza”.

 

Z kolei Krzysztof Bosak zwrócił uwagę, iż politycy chcą przejąć Marsz Niepodległości. – Przypomnę, że organizatorzy (...) nigdy nie zostali zaproszeni przez prezydenta do komitetu obchodów stulecia niepodległości. Jedyne na co mogli liczyć to słowa potępienia ze strony tych urzędników wysokich. W tej chwili, jeżeli tak rzeczywiście jest, wyglądałoby to jak próba przejęcia marszu. Politycy mieli na to apetyt od dawna – tłumaczył Bosak.

 

Bosak jednak nie obawia się uczestnictwa we wspólnym Marszu Niepodległości z przedstawicielami rządu i prezydentem. Komentując wyrok sądu, który oddalił zakaz wydany przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, przyznał, że nie wie, czy przedstawiciele władz państwa wezmą udział w Marszu. – Zaproszenie jest nadal aktualne – powiedział.

 

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił w czwartek decyzję prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie manifestacji dla organizatorów Marszu Niepodległości. Oznacza to, że 11 listopada, w stolicy odbędą się dwa marsze: pierwszy organizowany przez narodowców, zaś drugi – przez MON.

 

 

Źródło: „Do Rzeczy”/onet.pl

ged

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Wojtek
Szanowny aaa, masz całkowitą rację. A najgorsze jest to, ze kłamstwo serwują nam nie tylko nasi wrogowie, ale i ci uważani za gorących patriotów. Osobiście jestem najpierw katolikiem, a dopiero daleko potem Polakiem. W 1918 roku planem szatana było utworzenie państw narodowych, by było kogo na kogo szczuć. Debile Piłsudski i Dmowski dzielnie służyli szatanowi. Już przestało chodzić o projekt cywilizacyjny zwany Rzeczpospolitą Polską, do którego każdy był zaproszony bez względu na narodowość. Przypomnijmy sobie ogrom nieszczęść związanych z pokojem ryskim. Jedyna chyba sytuacja w świecie, gdy zwycięzca oddał zwyciężonemu więcej niż ten żądał.
finka
Próba upaństowienie Marszu, który od lat idzie pod hasłem Bóg-Honor-Ojczyzna została wczesniej zaplanowna, klasyczna ustawka i teatr dla gawiedzi. Gorzej, gdy okaże się, ze lewactwo i stara bezpieka ma swój pomysł na obchody. G.Braun w dzisiejszej rozmowie z M.Rolą mów, że generalicja z byłej WSI zamówiła mszę w W-wie w samo południe, zdaniem Brauna szykują sobie alibi z jakiegoś powodu. Do teego V ukraińska kolumna może byc wykorzystana pzreciwko narodowi, niedobrze to wygląda, zwlaszcza, ze patrioci z ruchu narodowego są solą w oku PO i PiSu.
Weronika
DYWERSJA ZOSTAŁA WCZEŚNIEJ PRZYGOTOWANA. Dowodem na to jest SPOT WETERANÓW ZAPRASZAJĄCY DO PAŃSTWOWEGO MARSZU - SPOT UKAZAŁ SIĘ w TVP w kilkanaście godzin po ogłoszeniu decyzji o państwowym marszu. W ciągu kilkunastu godzin Weterani- staruszkowie nie zdążyliby ubrać się w mundury, zebrać się i przygotować tego spotu.
lajlon
jak czytam posty niektórych to nie wierzę ze moszna mieć Boga na ustach a w sercu zaciemnienie a na fakty nie patrzą PAD uratował ten marsz podjął trudną decyzję i tez wam to nie w smak och wy obłudnicy a portal katolicki jeszcze to podgrzewa ZAPAMIĘTAJCIE ZE HANIA MOŻE TEN MARSZ ROZWIĄZAĆ PODCZAS JEGO TRWANIA ALE RZĄDOWEGO NIE o drugie to IS zawsze obrywał za ten marsz w poprzednich latach Przecież wiedział ze krytyka i trolle ruszą z każdej strony a jednak wyciągnął rękę bo w poniedziałek zdjęcie PAD obiegnie świat w lewicowych gazetach 1 nazista w Polsce Tak jak lewica mówi ze PIS jest przyjacielem Putina tak wy mówicie ze jest w zmowie z O większych bzdur dawno nie słyszałam ale od prawej strony wymagam więcej niż od totalnej opozycja pch24 niech się zastanowi czy jest z Bogiem czy przeciw bo większość artykółów przeczy wielu przykazaniom bobym te 24 kojarzy mi się z TVN24 gdzie prawdy nie uraczysz
kiki
taki lewicowy portal katolicki i te cytaty Żebrowskiej żałosne jakie żałosne
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY