Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
XX Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 

Paryż: trwa śledztwo w sprawie przyczyn pożaru Notre-Dame. Kondycja murów katedry nieznana

Data publikacji: 2019-04-16 09:01
Data aktualizacji: 2019-04-16 10:12:00
WIADOMOŚCI
Remi Mathis/commons.wikimedia.org

Powód pożaru w paryskiej katedrze Notre-Dame pozostaje nieznany, a władze kontynuują śledztwo. Ma ono ujawnić przyczyny katastrofy – wynika ze słów francuskiego wiceministra spraw wewnętrznych Laurenta Nuñeza. Nie wiadomo także w jakim stanie są mury świątyni.

 

Już we wtorek ma odbyć się spotkanie z ekspertami, którzy ocenią, w jakim stanie jest konstrukcja katedry. Od ich oceny zależy decyzja o wejściu strażaków do środka Notre-Dame.

 

Pożar, jaki rozpoczął się w poniedziałek wieczorem, strawił iglicę oraz dach katedry. Jak podaje cytowana przez gosc.pl agencja Reutera, strażacy uratowali przez zawaleniem mury zewnętrzne oraz dzwonnice.

 

Minister Nuñez stwierdził z kolei, że podczas akcji gaszenia pożaru strażacy wykazali się odwagą i z narażeniem życia prowadzili działania w wieżach, w ten sposób zapobiegając katastrofie od wewnątrz. Uchroniło to mury od zawalenia się.

 

 

Źródło: gosc.pl

MWł

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
po to zło
masoni to sprawstwo kierownicze i przyczyna pożaru a islamiści to wykonawcy arabscy budowlańcy umieścili w wielu miejscach ładunki zapalające z fosforem i zapalnikami czasowymi rozłożyli również setki sztuk amunicji aby strażacy nie mogli gasić to nie kamienie strzelały tylko amunicja różnego kalibru dlatego zamknięto całą dzielnicę a strażak był postrzelony a nie poparzony może w końcu napiszecie że to nie pierwszy wielki pożar kościoła w Paryżu i miesiąc temu też spalili kościół niestety niema nikogo zdolnego podjąć trud wielkiej rekonkwisty a za 50 lat nie będzie już Francji będzie kalifat demograficznie przejęty przez muzłów
Le mans
ewidentne podpalenie, świadczą o tym wcześniejsze podpalenia ważnych świątyń, czy dewastacje i profanacje kościołów Paryża, poza tym odwoływanie się do chrześcijaństwa, jest bezcelowe, bo we Francji takowe już nie istnieje, no chyba, że w podziemiu, no więc co zostało?? ano dziedzictwo kultury chrześcijańskiej, które też nie na rękę jest masonom rządzącym Francją, a więc mamy kilka motywów, jeden masoński urzędowy tzw macronizm, chcący po raz kolejny przykryć masowe protesty żółtych kamizelek, a tym samym osiągnąć cel masoński dewastacji kultury chrześcijańskiej zastępując ją multi-diabeł project. Kolejny motyw wykształcenie we Francji demonicznej sekty dzieci rewolucji, nad którą urząd francuski już nie panuje, trzeci motyw amerykańskie CIA i wpływ na destabilizacje już i tak zdegenerowanej Francji, czyli wojna dwóch masonerii szkockiej z francuską i słuszne obalenie Macrona, zastosowanie metody przemocy symbolicznej.
duchowny
Ukryją co/kto był przyczyną pożaru. Ukryja jak u nas Katyń i Smoleńsk na lata - az ktoś pęknie.
Ry.janszarmach3
We Francji powinno się wszcząć ogólnonarodowe, wielotorowe śledztwo, kto zniszczył wiarę tego narodu? Następnie oszacować straty, ogłosić żałobę narodową, a po niej, rozpocząć odbudowę wiary na fundamencie Jezusa Chrystusa. Króluj nam Chryste!