Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 26 MAJA
Św. Filipa Neri
Św. Filipa Neri
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Ewelina, Marianna, Paulina
 

Paryż: trwa śledztwo w sprawie przyczyn pożaru Notre-Dame. Kondycja murów katedry nieznana

Data publikacji: 2019-04-16 09:01
Data aktualizacji: 2019-04-16 10:12:00
WIADOMOŚCI
Remi Mathis/commons.wikimedia.org

Powód pożaru w paryskiej katedrze Notre-Dame pozostaje nieznany, a władze kontynuują śledztwo. Ma ono ujawnić przyczyny katastrofy – wynika ze słów francuskiego wiceministra spraw wewnętrznych Laurenta Nuñeza. Nie wiadomo także w jakim stanie są mury świątyni.

 

Już we wtorek ma odbyć się spotkanie z ekspertami, którzy ocenią, w jakim stanie jest konstrukcja katedry. Od ich oceny zależy decyzja o wejściu strażaków do środka Notre-Dame.

 

Pożar, jaki rozpoczął się w poniedziałek wieczorem, strawił iglicę oraz dach katedry. Jak podaje cytowana przez gosc.pl agencja Reutera, strażacy uratowali przez zawaleniem mury zewnętrzne oraz dzwonnice.

 

Minister Nuñez stwierdził z kolei, że podczas akcji gaszenia pożaru strażacy wykazali się odwagą i z narażeniem życia prowadzili działania w wieżach, w ten sposób zapobiegając katastrofie od wewnątrz. Uchroniło to mury od zawalenia się.

 

 

Źródło: gosc.pl

MWł

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
po to zło
masoni to sprawstwo kierownicze i przyczyna pożaru a islamiści to wykonawcy arabscy budowlańcy umieścili w wielu miejscach ładunki zapalające z fosforem i zapalnikami czasowymi rozłożyli również setki sztuk amunicji aby strażacy nie mogli gasić to nie kamienie strzelały tylko amunicja różnego kalibru dlatego zamknięto całą dzielnicę a strażak był postrzelony a nie poparzony może w końcu napiszecie że to nie pierwszy wielki pożar kościoła w Paryżu i miesiąc temu też spalili kościół niestety niema nikogo zdolnego podjąć trud wielkiej rekonkwisty a za 50 lat nie będzie już Francji będzie kalifat demograficznie przejęty przez muzłów
Le mans
ewidentne podpalenie, świadczą o tym wcześniejsze podpalenia ważnych świątyń, czy dewastacje i profanacje kościołów Paryża, poza tym odwoływanie się do chrześcijaństwa, jest bezcelowe, bo we Francji takowe już nie istnieje, no chyba, że w podziemiu, no więc co zostało?? ano dziedzictwo kultury chrześcijańskiej, które też nie na rękę jest masonom rządzącym Francją, a więc mamy kilka motywów, jeden masoński urzędowy tzw macronizm, chcący po raz kolejny przykryć masowe protesty żółtych kamizelek, a tym samym osiągnąć cel masoński dewastacji kultury chrześcijańskiej zastępując ją multi-diabeł project. Kolejny motyw wykształcenie we Francji demonicznej sekty dzieci rewolucji, nad którą urząd francuski już nie panuje, trzeci motyw amerykańskie CIA i wpływ na destabilizacje już i tak zdegenerowanej Francji, czyli wojna dwóch masonerii szkockiej z francuską i słuszne obalenie Macrona, zastosowanie metody przemocy symbolicznej.
duchowny
Ukryją co/kto był przyczyną pożaru. Ukryja jak u nas Katyń i Smoleńsk na lata - az ktoś pęknie.
Ry.janszarmach3
We Francji powinno się wszcząć ogólnonarodowe, wielotorowe śledztwo, kto zniszczył wiarę tego narodu? Następnie oszacować straty, ogłosić żałobę narodową, a po niej, rozpocząć odbudowę wiary na fundamencie Jezusa Chrystusa. Króluj nam Chryste!