Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 16 STYCZNIA
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz
 

„Paszport” po izraelsku. Gastronomia, hotele i rozrywka dla zaszczepionych

Data publikacji: 2021-01-13 22:00
Data aktualizacji: 2021-01-13 22:05:00
WIADOMOŚCI
Fot. Pixabay

Przyjęcie preparatu przeciwko Covid-19 umożliwi obywatelom Izraela korzystanie z niektórych sfer życia publicznego. W państwie tym zaszczepione zostało już 20 procent mieszkańców.

 

 

Akcja odbywa się od 19 grudnia. Wzięło w niej udział już 2 miliony z 9,3 mln osób zamieszkujących Izrael. W pierwszej kolejności szczepienia przyjmują 50-latkowie i starsi. Ministerstwo zdrowia poinformowało, że wraz z poluzowaniem twardego reżimu trwającego od 27 grudnia będzie wydawać paszporty otwierające drogę do części usług publicznych. Chodzi na przykład o imprezy kulturalne czy sportowe.

 

„Zgodnie z planem nakreślonym przez resort zdrowia paszport będzie ważny od tygodnia po podaniu drugiej dawki przez sześć miesięcy. Jego posiadacze będą zwolnieni z obowiązku kwarantanny i nie będą podlegać ograniczeniom ruchu podczas lockdownu. Paszport będzie można pobrać z internetu w języku hebrajskim i angielskim, do wykorzystania również za granicą” – informuje serwis RMF24.pl.

 

Możliwość uzyskania zwolnienia z niektórych restrykcji to jedna z zachęt do poddania się szczepieniu. Ulgi nie dotyczyć jednak będą dostępu do placówek edukacyjnych, miejsc modlitwy, zakładów pracy czy ulicznych sklepów. Chodzi raczej o lokale gastronomiczne, centra handlowe, hotele, siłownie bądź baseny.

 

„Ministerstwo podało też, że osoby, które uzyskały negatywny wynik testu na Covid-19, będą mogły otrzymać tymczasowy zielony paszport ważny przez 72 godziny, który umożliwi np. udanie się do kina czy teatru” – czytamy w serwisie.

 

 

Źródło: rmf24.pl

RoM

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
ztula
20% zaszczepionych moze jak raz im zaszkodzi i nie skorzystaja z tego dobrodziejstwa rozrywki.A reszta kiedy sie namysli
kasikas
czyli dyskryminacja ludzi???
@Wojtek
Szczepiłeś się albo swoje dzieci na odrę, świnkę i różyczkę 3w1 - w PL obowiązkowa - jeśli tak, to nadałeś znamię szatańskie. Serio, to jest szczepionka, dla której nie ma w PL alternatywy. Akurat w tym względzie trzeba mieć na rzeczy, i wyciągnąć wnioski: 1 jest wojna Chiny-reszta świata - oni gospodarki swojej nie blokują, a kto i co robią rękami WHO? 2 jest wojna korporacji typu Google o wszelkie informacje o nas - ilu apkom już dałeś zgodę na dostęp do kamery i mikrofonu? 3 jest wojna o demoralizację aby każdy kraj był idelogicznie klarowny na przyjście antychrysta - np. na Białorusi jest blokada dostępu do pornografii i co chcieli z Łukaszenką zrobić?
iskierka
Jak możecie podawać takie INFORMACJE szkalujące Żydów i pokazujące ICH w złym świetle/ o przepraszam eskimosów/ ? Przecież to mowa NIENAWIŚCI. MOże dlatego cenzura dla koment.. POnadto wpisuje się w GLOBALNY SPISEK. Jak widzimy doświadczenia wyniesione z gett mogą się przydać. A może jeszcze dla niezaszczepionych opaski z zieloną gwiadką na rękę.
Jenry
Hah. Najlepsza zielona karta na 3 dni do kina : Ale ciekawe, że testują to wszystko na Izraelu. To zastanawiające i to mocno. Może to wszystko fikcja medialna?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY