Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 23 LUTY
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
VII Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Polikarp, Romana, Damian
 

Patron na trudne czasy prześladowań. Relacja z peregrynacji figury św. Michała Archanioła

Data publikacji: 2019-06-07 21:02
Data aktualizacji: 2019-08-21 08:45:00

Figura św. Michała Archanioła ze wzgórza Monte Sant Angelo nawiedziła sanktuarium i parafię Bożego Ciała w Krakowie. Proboszcz miejsca ks. Przemysław Soboń podkreślał, że podczas modlitwy można było odczuć moc i łaskę św. Michała Archanioła, który jest szczególnym patronem na te trudne i dziwne czasy. Kapłan zauważył, że dziś Kościół spotyka się z prześladowaniem i ograniczaniem na różne sposoby co przekłada się na trudności w demonstrowaniu naszej wiary. Z pomocą św. Michała Archanioła można przezwyciężyć wszystkie problemy. Zobacz relację wideo z peregrynacji cudownej figury.

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Second
Muzułmanie modlą się do kamienia w Kabie. Jezus Chrystus powiedział by iść do izdebki i modlić się do Ojca, który wszystko słyszy. Czy Bóg nie zabronił oddawania czci obrazom, figurom itd. Jest ten zapis nawet w Dekalogu, tym z księgi Rodzaju. Zabronił też kontaktowania się ze zmarłymi. Inny przypadek to zapis w Ewangelii, że "Jezus jest jedynym pośrednikiem". Ile razy aniołowie byli posyłani na ziemię, zawsze mówili, że są też sługami Boga i aby nie oddawać im czci.
Niktoś
@second: Musisz być muzułmaninem, który nie potrafi odróżnić czym jest oddawanie czci Bogu i modlitwie do świętych o wstawiennictwo u Boga, a czym jest oddawanie czci do czegokolwiek lub kogokolwiek innego w miejsce gdzie powinno się czcić Boga. W KK używamy portretów świętych lub symboliki boskiej by się do Nich modlić gdyż modlitwa do czegoś czego nie widzimy jest dla większości ludzi pusta. Obraz daje nam poczucie bliskości osób świętych. Może niech choć nie najlepszym przykładem będzie, gdy się komuś zdarzyło być na konferencji wideo z drugą osobą i zniknął obraz. Pusty czarny ekran i tylko świadomość, że jest tam gdzieś ta druga osoba jest mało wystarczający. Nie ma z nią bezpośredniego kontaktu.
Second
Za moją interpretacją stoi Pismo Święte. Nikt mnie nie przekonana, że trzeba jechać do obrazu by prosić o łaski. Mamy zwracać się do Ojca w naszej izdebce. Aniołowie sa też slugami Boga. Bóg żyje!
Second
W Apokalipsie czytamy też, że na ludzi, którzy pomimo wielu plag będą oddawać czesc wizerunkom spadną jeszcze większe plagi. Prosze mi teraz wskazać czy ta część odnosi się do czasów końca czy nie. Jeśli tak to znaczy, że nawet teraz nie można oddawać czci wizerunkom. Bóg żyje!
Antek
Apokalipsa św. Jana 22, 8-9 8 To właśnie ja, Jan, słyszę i widzę te rzeczy. A kiedym usłyszał i ujrzał, upadłem, by oddać pokłon przed stopami anioła, który mi je ukazał. 9 Na to rzekł do mnie: ?Bacz, byś tego nie czynił, bo jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów tej księgi. Bogu samemu złóż pokłon!?.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY