Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 26 LISTOPADA
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Imieniny obchodzą:
Konrad, Lucjan, Sylwester
 

PiS robi krok w tył w sprawie „ustawy covidowej”

Data publikacji: 2020-09-16 18:00
Data aktualizacji: 2020-09-16 19:05:00
WIADOMOŚCI
Fot. Krzysztof Sitkowski / Gazeta Polska / Forum

Nazywany przez sejmową opozycję mianem „Bezkarność+” projekt tak zwanej ustawy covidowej został w środę odesłany przez posłów do Komisji Finansów Publicznych. Pod naciskiem krytyki klub Prawa i Sprawiedliwości zgłosił poprawki.

 

Zgodnie z pierwotną wersją projektu, za przestępstwa nie miały być uznawane czyny polegające na naruszeniu obowiązków służbowych lub innych przepisów przez osobę działającą na rzecz zapobiegania oraz zwalczania COVID-19.

 

Poprawka PiS zakłada, że jeśli sprawca działał w celu osiągnięcia korzyści, wspomniane czyny jednak będą penalizowane.

 

Działanie korupcyjne, szczególnie popełnione podczas walki o ludzkie zdrowie i życie zawsze winno spotkać się z całą surowością i stanowczością wymiaru sprawiedliwości – uzasadniła poseł Anna Milczanowska. Parlamentarzystka podkreślała, iż „odpowiedzialność karna funkcjonariuszy publicznych, którzy naruszyli obowiązki w celu zwalczania Covid-19, będzie możliwa nawet wtedy, gdy ani interes publiczny, ani prywatny nie poniósł żadnej szkody”.

 

Przeciwko projektowi w pierwotnej wersji protestowały zgodnie: Koalicja Obywatelska, Lewica, Koalicja Polska i Konfederacja, głównie ze względu na zapis głoszący, iż „nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione”.

 

„W związku z tym, że w czasie drugiego czytania zgłoszono wniosek o odrzucenie projektu ustawy i poprawki, Sejm skierował ponownie go do Komisji Finansów Publicznych” – czytamy na portalu DoRzeczy.pl.

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl

RoM

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
iskierka
Warto podziękować niezależnym mediom i p. Braunowi za UPUBLICZNIENIE tej ustawy i pokazanie jej tekstu. To prawdziwy SZOK dla wyborców pis ujawniający nie tylko PRYMITYWIZM posłów rządzącej partii/ całego Sejmu ale AROGANCJĘ i brak SZACUNKU DLA Polaków , których potraktowano w tej "ustawie" jak masę "głupków'. Hasło mamy WŁADZĘ i JESTEŚMY BEZKARNI właściwie współgra i jest praktykowane. A ta ustawa jedynie byłaby dopełnieniem i otwarciem na NOWE pomysły te z u.e. WARTO dokonać refleksji KOGO TAM W SEJMIE UTRZYMUJEMY i w jak dużej ilości. Nadto istnieje od dawna KONIECZNOŚĆ ZAOSTRZENIA SANKCJI KARNYCH dla urzędników publicznych i reprezentantów ustawowych. Jak już to PO WŁADZĘ siegaliby WYKFALIFIKOWANI a nie jakieś guły. Jeszcze jedno podali informację , że p. Prezydent zatrudnił własną córkę. CO to ma być ?Nepotyzm - jawny ?
ron
Dziękujemy wyborcom PAD.
Johnny
Ustawę się wprowadzi to nie ulega wątpliwości. W razie protestów zaplecze też jest zabezpieczone. Pretorianie dostają podwyżki i większą ochronę prawną. W razie czego na miejscu są też wojska sojusznicze. Jak za dawnych dobrych czasów tylko inaczej się to teraz nazywa. Tamci to chociaż w sprawach obyczajowych tak nie głupieli.
Grisza 67
Pis dryfuje w strone państwa faszystowskiego
Anaja
Czyli zmiana polegająca praktycznie na braku zmiany
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY