Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 03 LIPCA
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Pierwszy Piątek
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Anatol, Jacek
 

PiS zakpił z katolickich wyborców, a Antoni Macierewicz mówi o jednoznacznym stanowisku w sprawie aborcji

Data publikacji: 2019-11-15 08:01
Data aktualizacji: 2019-11-15 14:55:00
WIADOMOŚCI
Antoni Macierewicz. FOT.:EU2017EE Estonian Presidency [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

W mijającym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość kilkukrotnie zakpiło z katolickich i konserwatywnych wyborców. Najpierw – wraz z nastaniem nowej kadencji Sejmu – przepadł wniosek posłów proszących Trybunał Konstytucyjny o zbadanie zgodności z konstytucją aborcyjnej przesłanki eugenicznej. Potem głosami większości posłów PiS wicemarszałkiem Sejmu został postkomunista Włodzimierz Czarzasty. W końcu rządzący oddali kierowanie Komisją Polityki Społecznej i Rodziny działaczce skrajnej lewicy. Tymczasem to właśnie od prac tej Komisji zależy powodzenie projektu „Zatrzymaj Aborcję” i zwiększenie prawnego zakresu ochrony życia. W kontekście tych wydarzeń słowa marszałka seniora brzmią wręcz jak kiepski żart.

 

W felietonie „Głos Polski” na antenie Telewizji Trwam Antonii Macierewicz mówił, że w ostatnich wyborach zwyciężyła większość opowiadająca się za wiernością chrześcijaństwu i niepodległością. – Większość ta jest w istocie szersza, jeśli chodzi o osoby, które głosowały na kandydatów do Sejmu, niż tylko obejmująca samych posłów Prawa i Sprawiedliwości – dodał marszałek senior.

 

Dalej przekonywał, że owa większość musi pozostać wierna swoim ideałom, aby nie stracić wiarygodności. To właśnie wtedy padły słowa, które – w kontekście wydarzeń politycznych z ostatnich dni – brzmią absurdalnie.

 

Jeżeli będziemy rezygnowali z jednoznacznego stanowiska, będziemy szli na kompromisy w sprawach zasadniczych – jak ochrona życia, rodziny czy sprawa niepodległości i nadrzędności polskiego prawa nad jakimkolwiek innym prawem zewnętrznym – to ta większość zostanie złamana. Wtedy wróci brak zaufania do polityków, do formacji niepodległościowej. Wtedy stracimy nie tylko większość, ale coś najważniejszego w polityce – wiarygodność. Jestem przekonany, że PiS nigdy do czegoś takiego nie dopuści. Zobowiązania, które składaliśmy w czasie kampanii wyborczej, zostaną dotrzymane – powiedział Antonii Macierewicz.

 

Oczywiście zawsze można żyć nadzieją, że PiS jednak kiedyś porzuci kunktatorstwo w kwestii ochrony życia i przynajmniej ograniczy legalną możliwość mordowania nienarodzonych dzieci. Niestety ostatni tydzień pokazał, że bardziej prawdopodobny scenariusz to utrzymanie kursu z lat 2015-2019, czy wręcz oddawanie pola fundamentalistycznej lewicy.

  

Źródło: radiomaryja.pl / Telewizja Trwam

MWł

 

  

Polecamy również nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Anastazja
Jakos nie bylo takich komentarzy jak Tusk zapowiadal ze nie beda klekac przed ksiezmi.Nie slyszalam by mowiono o nim antylerykal ?
witek
Pis z nikogo nie zakpił... aborcja prawo do życia każdy je ma ale jeszcze musi trochę wody w wiśle przepłynąć, a wy trad tego nie rozumiecie i komunę do rządów przywrócicie... modlimy się ale władzy w ręce kumuny nie oddamy NIE KRYTYKUJCIE Jarka ..Wśród was są TW i Polska o tym wie... aborcja nie dotyczy zdrowej Polskiej rodziny
Andreas
Może on mówi te słowa że chciałby żeby tak było
sas
Mason delegowany do zadań specjalnych.
marek
nie wiem ,dlaczego wielu Polaków z uporem maniaka wierzy,że PiS jest partią chrześcijańską?przecież PiS to klasyczna partia postmodernistyczna/neomarksistowska,lewacka/.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY