Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 03 CZERWCA
Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
Imieniny obchodzą:
Leszek, Klotylda, Tamara
 

Pogaństwo na synodzie amazońskim? Mocny materiał kanadyjskiego dziennikarza

Data publikacji: 2019-10-16 15:00
Data aktualizacji: 2019-10-17 12:19:00
WIADOMOŚCI
zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay.com

Watykański kościół w pobliżu bazyliki świętego Piotra służy do promocji ekosocjalizmu i innych dalekich od chrześcijaństwa wizerunków. Znajduje się tam także budzący oburzenie posąg nagiej kobiety. Co więcej, kontrowersje wciąż budzi ceremonia w Ogrodach Watykańskich, uznana przez niektórych za pogański rytuał.

 

Santa Maria in Traspontina znajduje się niedaleko bazyliki świętego Piotra. Kościół ten na potrzeby synodu amazońskiego upstrzono wizerunkami czy przedmiotami kojarzonymi raczej z ideologiami (np. ekosocjalizmem) niż z katolicką ortodoksją. Na jednej ze ścian budynku znajduje się także plakat przedstawiający kobietę z dzieckiem na ręku. Jej piersi są odkryte i wygląda na to, że karmi nimi łasicę – zauważa John Henry Westen. Dziennikarz nie ukrywa oburzenia.

 

Redaktor naczelny portalu Life Site News pisze także o ceremonii z ubiegłego tygodnia w Ogrodach Watykańskich. Rozmawiał na ten temat z wnukiem byłego amazońskiego szamana. Ten wyraził zdumienie z powodu tego, co uznał za obecnoścć idoli w watykańskich ogrodach i uczestnictwa franciszkanów w ceremonii. Powiedział on również o pewnym amazońskim przywódcy plemiennym, którego zdaniem w Watykanie doszło do aktów pogańskich. Wnuk byłego szamana podkreślił, że oznacza to łamanie pierwszego przykazania.

 

Podczas rytuałów w ogrodach watykańskich znajdował się między innymi posąg nagiej kobiety – zdaniem Johna Henry Westena, Matki Ziemi. Następnie posąg ten przeniesiono do Bazyliki świętego Piotra na swego rodzaju łódce. Tam też otoczyli go papież, kardynałowie i wierni.

 

Obecnie kontrowersyjna rzeźba znajduje się on w kościele Santa Maria in Traspontina. Jeden z biskupów stwierdził zaś podczas konferencji, że może to być zarówno Matka Ziemia, jak i Matka Boża.

 

We wspomnianej ceremonii w Ogrodach Watykańskich „uczestniczył” także drugi posąg (w opinii Jonha Henry Westena „pogański”). Ten trafił na aulę synodalną. W efekcie ojcowie synodalni chcąc nie chcąc stale się w niego wpatrują.

 

Jednak prefekt Dykasterii ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej, Paolo Ruffini stwierdził, że chodzi tu o symbol życia i nie ma mowy o pogaństwie. Również zdaniem Sekretarza Komisji ds. Informacji, ks. Giacomo Costa SJ chodzi o tubylczą reprezentację życia, a nie o symbol sakralny. Figurka nie jest więc jego zdaniem ani symbolem pogańskim, ani Maryjnym.
 
 

W trudnych czasach kryzysu dotykającego wielu ludzi Kościoła pamiętajmy, że podobne problemy wydarzały się  już wcześniej. Wystarczy wspomnieć kryzys ariański czy schizmę zachodnią. Za każdym razem jednak Kościół święty wychodził z nich obronną ręką. Pamiętajmy też o słowach Matki Bożej z Fatimy „Na koniec Moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.

 

Źródło: lifesitenews.com /catholicnewsagency.com / pch24.pl

mjend

  

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Ja
Koszmarny akt bałwochwalstwa... gdzie polscy biskupi, którzy wezwą do opamiętania się? Koniec świata bliski
Karol
@ Second: Z misją na forum PCh24 zostałeś oddelegowany przez Starszych Zboru, czy też jest to Twoja prywatna inicjatywa?
Paulus
[email protected] Nie bądź taki do przodu, bo cię z tyłu branie. Polecam lekturę "Dzienniczka" s.Faustyny, jak uważnie przeczytasz, to się dowiesz, że Jezus polecił Faustynie namalować Swój wizerunek i czcić Go w tym wizerunku. Dopowiem jeszcze że "Dzienniczek" ma imprimatur Kościoła, a Faustyna jest kanonizowana przez Kościół Katolicki. Więc może troszeczkę mniej mędrkowania, a wiecej pokory...
Second
Były dwie figurki kobiet. Jedna stoi przed Franciszkiem w czasie synodu tak by wszyscy widzieli. Szamanizm. Ciekawe co się stało z facetem z wielkim przygodzen8em.
PawelZolyniak
,,Z figurką Jezusa w centrum" ?Kto nie jest przeciwko wam, ten jest z wami? Łk 9,50 ?kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten z nami? Mk 38-41 Szkoda że znaczna część chrześcijan nie ufa słowom Pana Jezusa nie mówiąc już o wykorzystanie Daru Mądrości.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY