Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
08   KWIETNIA   2020 r.
Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
Imieniny obchodzą:
Emma, Julia, Seweryn
 
Polonia Christiana nr 6       Dossier: Azja męczenników
Rozmowa z Attilio Tamburrinim

"Polowanie" na chrześcijan

Z Attilio Tamburrinim, koordynatorem międzynarodowego raportu o prześladowaniach chrześcijan w latach 2007-2008, rozmawia Filippo Salatini

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie liczy sobie już ponad 60 lat. Jest międzynarodowym dziełem katolickim uznanym przez Stolicę Apostolską za stowarzyszenie publiczne i powszechne na prawie papieskim. Założył je w trudnych latach powojennych premostratenski zakonnik, o. Werenfried van Straaten. Celem organizacji było udzielanie wsparcia uchodźcom i prześladowanym oraz głoszenie pojednania nieprzyjaciół. Wkrótce jej działalność wykroczyła poza Europę, obejmując niemal cały świat.

W drugiej połowie lat 90. Sekretariat Włoski organizacji postanowił sporządzać raporty o wolności religijnej, począwszy od świata islamu przysparzającego w tej kwestii szczególnie sporo problemów. Począwszy od roku 2000, raport obejmował już cały świat. Zawiera on każdorazowo dokładne analizy uwzględniające wszelkie czynniki dające się udokumentować w celu uzyskania najbardziej obiektywnej oceny traktowania przez państwa i rządy zarówno swoich rodaków, jak i przybyszów z zagranicy.

Już ponad rok temu sporadyczne dotychczas prześladowania w Indiach przekształciły się w masowe pogromy…
– Przemoc dokonywana na chrześcijańskich wspólnotach w Indiach stanowi zaledwie wierzchołek góry lodowej wobec wydarzeń mających miejsce w wielu państwach. Raport szczegółowo dokumentuje te przypadki.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj