Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 02 KWIETNIA
Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
Imieniny obchodzą:
Teodozja, Władysław
 

„Polska jako milczący wspólnik Hitlera”. Rosjanie znowu szkalują naszą ojczyznę

Data publikacji: 2020-02-13 03:00
Data aktualizacji: 2020-02-13 08:10:00
WIADOMOŚCI

„Polska jako milczący wspólnik Hitlera”, mówił w wywiadzie dla telewizji „Zwiezda” Siergiej Naryszkin, szef wywiadu zagranicznego Rosji. To kolejny atak rosyjskiego polityka i podważanie prawdy historycznej.

 

Rosyjski polityk przekonywał, że pakt Ribbentrop-Mołotow był wymuszony, ale przemyślany przez Związek Radziecki. Z kolei podpisanie przez Polskę paktu o nieagresji z Niemcami było, jego zdaniem, zawarciem sojuszu między krajami.

 

Tam był tajny załącznik, który mówił, że jeżeli Niemcy zaatakują inne państwo, to Polska zachowa neutralność, Polska więc już w 1934 roku stała się milczącym wspólnikiem agresora – przekonywał Naryszkin.

 

To kolejny w ostatnich tygodniach atak rosyjskiego polityka na Polskę. W grudniu 2019 roku o współpracę z Hitlerem i czynny udział w Holocauście oskarżył naszą Ojczyznę prezydent Rosji Władimir Putin. Stwierdził on, że „w Warszawie miał powstać pomnik Hitlera”, jako dowód wdzięczności za „wysłanie polskich Żydów na zagładę do Afryki”.

 

Źródło: rmf24.pl

TK

 

ZOBACZ TAKŻE

Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa!

Postęp rewolucji obyczajowej w świecie zachodnim, w którym środowiska prawicowe, konserwatywne i tradycjonalistyczne zepchnięte zostały na margines, a w niektórych krajach prawie zupełnie wyeliminowane z życia publicznego, sprawia, że w wielu pośród nich rośnie sympatia do rządzącego Rosją Władimira Putina. Jego konfrontacja z Zachodem i podejmowane próby restytucji potęgi imperialnej z czasów sowieckich wymuszają propagandową narrację, w myśl której Rosja jest opiekunem chrześcijaństwa zagrożonego z jednej strony przez zachodnie zepsucie, a z drugiej przez agresję islamu i neopogaństwa. Warto jednak postawić sobie pytanie, czy dla polskiego katolika Rosja może być jakąkolwiek alternatywą wobec Zachodu? Czy w ogóle mamy do czynienia z krajem chrześcijańskim?

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Ryś
@ Krakusik Niestety, tak było i tak jest.
Dr.P.Kopetzky
Nie, oni tak to po prostu ze swojej perspektywy niestety widzą...
marek
Rosjanie są bezczelni.W 1934 roku na Ukrainie gniło 10 milionów zamęczonych głodem ludzi.A oni o Polsce.W Rosji na masową skalę szalało ludożerstwo z głodu.A oni o Polsce.Bezczelność
Krakusik
@Ryś Ponieważ elity ówczesnego narodu polskiego odrzuciły Boga. Ustawa abircyjna z 1932 roku jest tego konkretnym dowodem, nie wspominając o innych. Mordowanie Polaków zaczęło się dużo wcześniej niż akty eksterminacji ze strony Niemiec i Rosji Sowieckiej. Rękami samych Polaków. Dziś to eufemistycznie się nazywa kompromisem. Nawet episkopat niemrawo obecnie się sprzeciwia tej hańbie obecnej w Polsce. Nie dziwi więc to, że nas opluwają.
Ryś
@Krakusik "kontynacja mrzonek w którą wierzyły elity sanacyjne w 1939 roku": one nie wierzyły, one chciały tylko, żeby Naród wierzył.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY