Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 07 GRUDNIA
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
Pierwsza Sobota
Imieniny obchodzą:
Ambroży, Agata, Józefa, Marcin
 

Polska pod Krzyżem: trwają przygotowania do wielkiej akcji modlitewnej

Data publikacji: 2019-08-14 10:00
Data aktualizacji: 2019-08-14 16:06:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com

14 września o 11:00 we Włocławku rozpocznie się akcja Polska pod Krzyżem zorganizowana przez Diecezję Włocławską i zespół Fundacji Solo Dios Basta. To odpowiedź na bluźnierstwa i inne przejawy antychrześcijańskiej ofensywy. „To będzie dzień, który zapamiętamy do końca życia” – zachęcają organizatorzy.

 

„W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę” – piszą organizatorzy. „To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego” – wzywają.

 

W momencie pisania tekstu trwają prace nad szczegółowym programem. Wiadomo, że w sobotę (14 września) odprawiona zostanie Msza Święta, będzie też możliwość spowiedzi. Ponadto odbędą się konferencje i wygłoszone zostaną świadectwa. Wieczorem rozpocznie się adoracja Pana Jezusa eucharystycznego. Następnie zaś całonocne czuwanie aż do niedzielnego poranka w święto Matki Bożej Bolesnej.

 

Organizatorzy przyjmują już zapisy. Zachęcają także „Wojowników Bożych” do ofiarowania modlitwy, postu czy cierpienia, a także do zamawiania (a kapłanów do odprawiania) Mszy Świętych. Wszystko to można zgłaszać poprzez specjalne formularze.

 

„Wydarzenie będziemy przeżywać na ogromnej przestrzeni, która pomieści nawet 1 000 000 ludzi! Tak, więc zapraszamy, by wszyscy Polacy, zarówno we Włocławku, jak i w swoich parafiach, miastach, wsiach i domach stanęli pod Krzyżem Zbawiciela. To będzie dzień, który zapamiętamy do końca życia” – piszą organizatorzy.

 

Wzywają także, by wierni niemogący stawić się we Włocławku, organizowali modlitwę w łączności z akcją. Podkreślają, by najważniejszymi elementy takich wydarzeń to zapewnienie możliwości spowiedzi, Msza Święta, adoracja krzyża i postawienie krzyża w centrum życia.  

 

Źródło: polskapodkrzyzem.pl

mjend

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Joanna
Przeczytałam właśnie o akcji w "Do Rzeczy". SUPER!
Ryszard
Modlitwa codzienna- różaniec i koronka do miłosierdzia Bożego powinna być jak kromka chleba dla głodnego człowieka,który widzi wokół siebie tyle zła i obrażanie Boga przez przekleństwa młodzieży. Akcje modlitewne w każdej parafii w miarę możliwości w każdą sobotę.Parafianie powinni być bardziej aktywni.
Asia
Wspaniała akcja post i modlitwa pod krzyżem w każdej parafii nie tylko we Włocławku. W krzyżu zwycięstwo.
Maria
do ,,rety" ,,Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie"Mt 6,1-6.16-18. Człowieku, Pan Bóg mówiąc te słowa nie ma na myśli pokoju w mieszkaniu, a takie miejsce w sercu, w którym będzie tylko Bóg, a nie sprawy doczesne, które rozpraszają modlącego się. Będąc sam niedouczony, nie pouczaj innych, bo się ośmieszasz. Pismo Święte nie czyta się jak zwykłą książkę. Człowiek całe życie dorasta duchowo do rozumienia słów i nauki Chrystusa. Bywa, że nigdy nie dorośnie. Ze szczerego serca polecam udział w Kręgach Biblijnych gdzie kapłan rozważa fragmenty Pisma Świętego i tłumaczy ich znaczenie.
Ola
Taka akcja powinna się odbyć w każdym mieście
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY