Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 26 LISTOPADA
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Imieniny obchodzą:
Konrad, Lucjan, Sylwester
 

Polska Podziemna: Komuniści ich nienawidzili. Poznaj fenomen Narodowych Sił Zbrojnych

Data publikacji: 2019-09-20 09:15
Data aktualizacji: 2019-10-01 11:31:00

Narodowe Siły Zbrojne, to historia ludzi, którzy walczyli o niepodległość w czasie wojnie i po jej zakończeniu. Dlaczego komuniści z tak wielkim zapałem zwalczali właśnie tę formację? W programie "Polska Podziemna" z dr. Tomasz Greniuchem rozmawia Kajetan Rajski, redaktor naczelny kwartalnika "Wyklęci".

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Ryś
Po klęsce wrześniowej wszelkie działania zbrojne, czy to AK czy NSZ były bezsensowne, i dlatego powinny być raz na zawsze potępione. Prowadziły jedynie do krwawych represji w stosuku do ludności cywilnej. Np. po wysadzeniu małego mostka pod torami pod Teresinem-Niepokalonowem rozstrzelano 20 zakładników, po zamachu na Kuczerę rozstrzelano 3000 zakładników. W EWANGELII czytamy: "3l Albo który król, mając prowadzić wojnę z innym królem, pierwej siadłszy, nie pomyśli, czy może z dziesięciu tysiącami zmierzyć się z tym, który z dwudziestu tysiącami ciągnie przeciw niemu ? 32 W przeciwnym razie gdy tamten jest jeszcze daleko, wyprawiwszy poselstwo, prosi o warunki pokoju." Św. Łukasz, XIV. Widać, że twórcy tych organizacji Ewangelii nie czytali. Warszawa przedwojenna żyła teozofią.
antyPOPiS
@Zbigniew, ponieważ poprzednia odpowiedź nie przeszła, spróbuję inaczej, a za motto niech posłużą słowa sp.prof. Wieczorkiewicza: "NSZ to potężna organizacja, bardzo ideowa i niebywale skrzywdzona. Organizacja, której kłamliwie przypisano współpracę z Niemcami. NSZ bił się z nimi dzielnie, bił się znakomicie, krwawo". Jest szereg publikacji które zweryfikowały żydobolszewickie kalumnie na których się opierasz, znamienne że te kalumnie propaguje historyk klasy Grossa i Grabowskiego, niezawodny stronnik kosherlewactwa, niejaki Friszke. Szczególnie wulgarnie wybrzmiały jego pomówienie w wywiadzie jakiego udzielił synowej Maksymiliana Schnepfta, byłego oficera LWP, a wcześniej NKWD i Smiersz. "Zasługi" famili Schnepft, w zwalczaniu podziemia niepodległościowego są nie do przecenienia, i jak widać z ewolucją żydokomuny nie ustały. Wyrokowanie o NSZ na podstawie "kwitów" komunistów jest żałosne, są tak samo wiarygodne jak te które stały się podstawą wymordowania tysięcy Polskich patriotów.
Zbigniew
Czy współpraca NSZ z gestapo, niepodporządkowanie się legalnemu rządawi w Londynie oraz jego polskim delegatom, atakowanie oddzialów AK, rozbrajanie oddziałów BCh, leczenie się czlonków NSZ w niemieckich szpitalach za wiedzą okupanta to też były tyko ,,nieistotne epizody"?
antyPOPiS
@Zbigniew, ewakuacja Brygady Świętokrzyskiej była tylko epizodem wobec całej działalności NSZ w czasie okupacji. Pakt o nie agresji był słusznym działaniem, czego dowodzą losy innych oddziałów i żołnierzy NSZ, z wymordowaniem Beskidzkiego zgrupowania Henryka Flamego "Bartka" na czele, przez utrwalaczy władzy ludowej, których narrację "historyczną" z taką żarliwością tutaj powielasz.
Zbigniew
@antyPoPiS Pytanie tylko czyje życie chroniły NSZ, po pierwsze hitlerowskich okupantów, których starali się nie atakować, no i swoje uciekając na zachód.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY