Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 15 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Imieniny obchodzą:
Teresa, Jadwiga, Eustachy, Tekla
 

„Polski Alfie Evans” zmarł po odłączeniu od aparatury. Rodzice zawiadomią prokuraturę

Data publikacji: 2019-06-18 14:00
Data aktualizacji: 2019-06-18 14:40:00
WIADOMOŚCI
Facebook

Prokuratura zbada sprawę śmierci niespełna rocznego Szymona, który zmarł we wtorek. Rodzice dziecka uważają, że lekarze mogli popełnić przestępstwo, ponieważ chcieli odłączyć chłopca od aparatury podtrzymującej życie.

 

Sprawa małego Szymona budzi kontrowersje. Decyzja o zakończeniu jego leczenia miała zapaść bez zgody rodziców – mówi adwokat rodziców dziecka Arkadiusz Tetela. – Rodzice byli przygotowani, że będą mogli porozmawiać z lekarzami, otrzymać dokumentację. Chcieli się skonsultować z innymi lekarzami. Dopiero wtedy mieli podjąć decyzję o zmianie sposobu leczenia dziecka, albo wydać zgodę na jego zakończenie – dodał.

 

Prawnik poinformował, że rodzice Szymona mają wątpliwości związane z leczeniem chłopca. Chodzi o określone badania, które nie zostały przeprowadzone oraz leki, które nie zostały dziecku podane. – Rodzice zostali poinformowani, że komisja, która orzeknie o zakończeniu leczenia ich syna zbierze się o godzinie 10-tej. Gdy się tu pojawili, okazało się, że lekarze już podjęli decyzję – powiedział adwokat.

 

„U Szymona stwierdzono śmierć mózgową, która - zdaniem lekarzy z Niekłańskiej - przesądziła o zakończeniu leczenia dziecka. Chłopiec został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Rodzice nie otrzymali dokumentacji leczenia i wyników badań dziecka, którą chcieli skonsultować z innymi lekarzami”, podaje serwis wp.pl.

 

Źródło: wp.pl

TK

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
mam rację?
Przypomnijmy, że prezydent Duda nadał za życia obywatelstwo polskie Afiemu Evansowi, a zatem śmierć AE powinna mieć konsekwencje prawne w polskim wymiarze sprawiedliwości.
717
Ta tragedia poruszy lawinę spraw bezprawnych eutanazji - czyli zabójstw w polskich szpitalach. Takie czyny dokonywane przez lekarzy, pielęgniarzy i pielęgniarki to zło wołające o pomstę do Nieba. Ps pełna zgoda z @Hanys-śmierć mózgowa nie istnieje. To wymysł lobby transplantologów.
Hanys
Ludzie z orzeczoną "śmiercia mózgową" nawet po latach wybudzają się w klinikach typu polski "Budzik". Ponieważ owa "śmierć mózgowa" nie istnieje - jest jedynie wytrychem pozwalającym pobierać narządy. Bo narządy do przeszczepu mogą być pobrane jedynie od żywego człowieka, od martwego niestety nie będą nigdy funkcjonowały.
nazistowska eugenika w praktyce.. w POLSCE, w wykonaniu POLSKICH .. LEKARZY! Hańba na wieki, nazistowskie procedury ważniejsze niż życie, faszystowskie państwo NIE REAGUJE
kasiakasia
Przepraszam ,ale w jakim stopniu my jako naród odpowiadamy za działania tych lekarzy?A tym bardziej ja osobiście?Sprawą powinna zająć się prokuratura.W każdym zawodzie są jakieś mendy,które przynoszą wstyd.Zajmijmy się swoim uświęceniem-5 przykazanie ,to też za szybka jazda samochodem,prowadzenie pod wpływem,niezdrowy tryb życiaotyłość,fast foody,alkoholizm,palenie papierosów,pływanie w niedozwolonym i nie sprawdzonym miejscu.Czy informujemy dzieci o zagrożeniach. Pomyślmy jak my realizujemy piąte przykazanie-może przez łapówki rozwydrzamy lekarzy i potem takie tragedie.Może te słowa sprawią ,że może słabiej będziesz deptał po pedale gazu...
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY