Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 03 LIPCA
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Pierwszy Piątek
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Anatol, Jacek
 

Pomnik Chrystusa we krwi ofiar zamachu. Internet obiegło poruszające zdjęcie z Sri Lanki

Data publikacji: 2019-04-21 21:02
Data aktualizacji: 2019-04-23 10:45:00
WIADOMOŚCI
fot. REUTERS/Athit Perawongmetha/FORUM

Co najmniej 290 zabitych i ponad 500 rannych – to krwawy bilans ośmiu eksplozji na Sri Lance. Cierpienie i śmierć chrześcijan w wymowny sposób obrazuje zdjęcie, jakie obiegło media elektroniczne w Wielką Niedzielę. Grafikę prezentujemy poniżej.

 


Na zdjęciu z Sri Lanki widzimy figurę Zmartwychwstałego Chrystusa z wyraźnymi śladami krwi ofiar zamachu terrorystycznego w jednym z kościołów. Obraz dobitnie ilustruje słowa księdza Rafała Cyfki (Pomoc Kościołowi w Potrzebie), który w rozmowie z PCh24 skomentował wydarzenia w azjatyckim państwie.

 

– Tragiczna śmierć chrześcijan na Sri Lance, którzy zginęli w zamachach dokonanych w Wielką Noc, to potwierdzenie dramatycznych słów wypowiedzianych przez Pana Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy: „Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał” – powiedział ks. Cyfka.

 

 

Źródło: PCh24 / Twitter / tvp.info

MWł

 

  

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
ollek
@krakus A co ateiści mają do tego? To był atak na tle religijnym. Atak muzułmanów na chrześcijan. Więc to te dwie grupy powinny załatwić to między sobą mniejsza o to w jaki sposób. Po co mieszkać w to ateistów? Przecież katolicy nie protestują, jak ateiści są skazywani na śmierci w Arabii Saudyjskiej na przykład.
Ela
A premier zwozi nam to dranstwo do Polski,czy oni zdaja sobie sprawe ze jesli jednemu Polakowi cos sie stanie z rak tego nawiezionego lub przepuszczonego przez granice dranstwa "religi pokoju"to ludzie fizycznie wywleka caly ten rzad na publiczny lincz,i wojsko nie pomorze.
Gość
To fakt, że zasadę drugiego policzka lubią przekręcac manipulanci Biblią. Wykorzystują powszechną nieznajomość Biblii, bo większość ludzi nie zauważa, że Chrystus się bronił w normalnej posłudze, poza Kalwaria gdzie po prostu wziął na siebie winy ludzi i nie było sensu się wykłucać, bo o co? O władzę ówczesną? Przekłamanie dotyczy przenoszenia zasady uległości na polityczną poprawność i na tchórzostwo. Apostołowie potem nie byli tchórzami, ale też nikomu nic nie kazali siłą.
tak sobie myśl
Zasada drugiego policzka została rozpropagowana w dobie gnuśności duchowieństwa i chrześcijan.Jest ona,ta zasada,parawanem dla tych,którzy powinni walczyć o utrzymanie wiary.Myślę,że taką granicą,która zmieniła całkowicie podejście chrześcijan do twardej walki o wiarę Chrystusową i ustanowienie jej prawem jest,po pierwsze rewolucja Lutra,a po drugie SW II.To pierwsze spowodowało zmianę myślenia chrześcijańskiego poprzez wprowadzenie i rozpropagowanie zasady usprawiedliwienia,drugie zaś to SW II,gdzie majstrowaniem przy odwiecznych zasadach katolickich,przemieniono katolików z twardych wojowników swej wiary na rozlazłe ciepłe kluchy.I nie chodzi tu o ustanie wojen krzyżowych,ale o to,że katolicy zaczęli się bać walczyć o swoje,bo im hierarchia głosiła zasadę drugiego policzka.Dołożył się jeszcze i obecny papież,myjąc nogi muzułmanom i tym samym poddając im katolicyzm.O czym trąbiły na wschodzie wszystkie telewizje.Drugi policzek i ekumenizm to największe szkody w KK.
Bronisław
To wszystko w ramach obniżenia liczby ludności ......świata o których mówi prof. Erlich??? Zdecydowano by ginęli i obniżali liczbę ludności świata ci , którzy nadstawią drugi policzek , a nie oddadzą z nawiązką? Nie wymierzą sami sprawiedliwości jak w przypadku poniżenia Mahometa przez Charlie Hebdo we Francji? Plan by ginęli ci ,którzy wartościami i zasadami DEKALOGU mogą być solą w oku tym, dla których zasadą i drogowskazem jest własna przyjemność i własna korzyść nawet po trupach? Żyjących wg zasad ..nie ma Boga... bo to my jesteśmy Bogiem?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY