Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 15 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Imieniny obchodzą:
Teresa, Jadwiga, Eustachy, Tekla
 

Ponad 180 korporacji przeciwko stanom USA, w których wprowadzono ochronę życia poczętego

Data publikacji: 2019-06-19 12:31
Data aktualizacji: 2019-06-19 16:19:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

W poniedziałkowym wydaniu New York Timesa ogłoszono list przedstawicieli korporacji przeciwko prawom ograniczającym mordowanie nienarodzonych w niektórych amerykańskich stanach. Podpisali się pod nim przedstawiciele ponad 180 dużych firm.

 

Podpis złożyli między innymi przedstawiciele Yelp, H&M, Slack, Postmates, Bloomberg L.P. i Warby Parker. Sygnatariuszem został również prezes Twittera Jack Dorsey, jednak nie uczynił tego w imieniu Twittera, tylko w imieniu Square Inc.

 

„My, niżej podpisani zatrudniamy ponad 129 000 pracowników i opowiadamy się przeciwko regulacjom ograniczającymi ludzkie zdrowie, niezależność i zdolność do pełnego sukcesu w miejscu pracy” – piszą zwolennicy.

 

Podpisani pod listem „Don’t Ban Equality” („Nie zakazuj równości”) opublikowanym we wspomnianym wydaniu „New York Timesa” twierdzą, że „ograniczanie dostępu do całościowej opieki reprodukcyjnej, w tym aborcji, zagraża zdrowiu, niezależności i ekonomicznej stabilności naszych pracowników i klientów. Krótko mówiąc, sprzeciwia się naszym wartościom i jest złe dla biznesu [...]. Przyszłość równości genderowej wisi na włosku, narażając nasze rodziny, wspólnoty i przedsiębiorstwa na ryzyko”.

 

Protest części firm popierają organizacje, takie jak „National Abortion Rights of America League” i „Planned Parenthood” i „American Civil Liberties Union”. 

 

Prawo zakazujące większości aborcji po wykryciu bicia serca w Georgii może wejść w życie od początku 2020 roku. W tym kontekście warto przypomnieć o groźbach Disney’a i Netflixa skierowanych pod adresem stanu Georgia. Obydwie firmy straszą wycofaniem się z zaangażowania w Georgii, jeśli w życie wejdzie prawo ograniczające aborcji.

 

Z kolei 15 listopada ma wejść w życie prawo w Alabamie zakazujące mordowania nienarodzonych w jeszcze większej liczbie przypadków.

 

Źródło: dontbanequality.com / lifenews.com

mjend

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
x
Kapitalizm wielkich monopoli i korporacji to zaraz po naziźmie i komuniźmie najgorszy wynalazek współczesnych czasów.
X
Prosimy o nazwy tych które są obecne w Polsce zrobimy im bojkot
Mały wielki bo
Do H&M więcej nie wejdę.
banita
Przemysł śmierci był zawsze najbardziej opłacalny. Wojny o terytoria i rabowanie po mordach. To Robili starożytni i ci z wieków wcześniejszych, Niemcy i wszystko wskazuje że znów zaczną bo skąd wezmą na odszkodowania za wojny i dżizje dla największych nierobów w dziejach ziemi? To robiła i robi Rosja sowiecka i Putina, to robili USAjczycy i będą robić, Robią żydzi z coraz większą natarczywością - przemysł holokaustu, gdzie nie są wyjątkiem, nawet nie miażdżącą większością im też pieniądze z wyłudzeń się zmniejszają. To robią aborcjoniści a z nimi koncerny najczęściej opłacane sowicie za partnerstwo, handel i reklamę. A że te maleństwa bronić się same nie mogą myśleli że nikt ich nie obroni. Pomylili się. Świat jest pełen tych dla których życie jest najbardziej opłacalne i jedyną wartością tego świata. Krezusi śmierci zapominają że nie są nieśmiertelni i to krwawe złoto i tak zostawią dla innych jeśli nie wymordują swych własnych dalszych pokoleń.
A.G.
Dlaczego lewacy mylą aborcję z reprodukcją?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY