Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 15 LIPCA
Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
Imieniny obchodzą:
Atanazy, Dawid, Henryk
 

Ponad 180 korporacji przeciwko stanom USA, w których wprowadzono ochronę życia poczętego

Data publikacji: 2019-06-19 12:31
Data aktualizacji: 2019-06-19 16:19:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

W poniedziałkowym wydaniu New York Timesa ogłoszono list przedstawicieli korporacji przeciwko prawom ograniczającym mordowanie nienarodzonych w niektórych amerykańskich stanach. Podpisali się pod nim przedstawiciele ponad 180 dużych firm.

 

Podpis złożyli między innymi przedstawiciele Yelp, H&M, Slack, Postmates, Bloomberg L.P. i Warby Parker. Sygnatariuszem został również prezes Twittera Jack Dorsey, jednak nie uczynił tego w imieniu Twittera, tylko w imieniu Square Inc.

 

„My, niżej podpisani zatrudniamy ponad 129 000 pracowników i opowiadamy się przeciwko regulacjom ograniczającymi ludzkie zdrowie, niezależność i zdolność do pełnego sukcesu w miejscu pracy” – piszą zwolennicy.

 

Podpisani pod listem „Don’t Ban Equality” („Nie zakazuj równości”) opublikowanym we wspomnianym wydaniu „New York Timesa” twierdzą, że „ograniczanie dostępu do całościowej opieki reprodukcyjnej, w tym aborcji, zagraża zdrowiu, niezależności i ekonomicznej stabilności naszych pracowników i klientów. Krótko mówiąc, sprzeciwia się naszym wartościom i jest złe dla biznesu [...]. Przyszłość równości genderowej wisi na włosku, narażając nasze rodziny, wspólnoty i przedsiębiorstwa na ryzyko”.

 

Protest części firm popierają organizacje, takie jak „National Abortion Rights of America League” i „Planned Parenthood” i „American Civil Liberties Union”. 

 

Prawo zakazujące większości aborcji po wykryciu bicia serca w Georgii może wejść w życie od początku 2020 roku. W tym kontekście warto przypomnieć o groźbach Disney’a i Netflixa skierowanych pod adresem stanu Georgia. Obydwie firmy straszą wycofaniem się z zaangażowania w Georgii, jeśli w życie wejdzie prawo ograniczające aborcji.

 

Z kolei 15 listopada ma wejść w życie prawo w Alabamie zakazujące mordowania nienarodzonych w jeszcze większej liczbie przypadków.

 

Źródło: dontbanequality.com / lifenews.com

mjend

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
x
Kapitalizm wielkich monopoli i korporacji to zaraz po naziźmie i komuniźmie najgorszy wynalazek współczesnych czasów.
X
Prosimy o nazwy tych które są obecne w Polsce zrobimy im bojkot
Mały wielki bo
Do H&M więcej nie wejdę.
banita
Przemysł śmierci był zawsze najbardziej opłacalny. Wojny o terytoria i rabowanie po mordach. To Robili starożytni i ci z wieków wcześniejszych, Niemcy i wszystko wskazuje że znów zaczną bo skąd wezmą na odszkodowania za wojny i dżizje dla największych nierobów w dziejach ziemi? To robiła i robi Rosja sowiecka i Putina, to robili USAjczycy i będą robić, Robią żydzi z coraz większą natarczywością - przemysł holokaustu, gdzie nie są wyjątkiem, nawet nie miażdżącą większością im też pieniądze z wyłudzeń się zmniejszają. To robią aborcjoniści a z nimi koncerny najczęściej opłacane sowicie za partnerstwo, handel i reklamę. A że te maleństwa bronić się same nie mogą myśleli że nikt ich nie obroni. Pomylili się. Świat jest pełen tych dla których życie jest najbardziej opłacalne i jedyną wartością tego świata. Krezusi śmierci zapominają że nie są nieśmiertelni i to krwawe złoto i tak zostawią dla innych jeśli nie wymordują swych własnych dalszych pokoleń.
A.G.
Dlaczego lewacy mylą aborcję z reprodukcją?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY