Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 18 LIPCA
Św. Szymona z Lipnicy 
Św. Brunona, biskupa
Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
Imieniny obchodzą:
Fryderyk, Kamil, Karolina
 
wyszukiwarka
 
 

Ponad 20 tys. internautów chce odwołania Adama Bodnara. Protest nadal można podpisać

Data publikacji: 2017-08-14 02:30
Data aktualizacji: 2017-08-14 10:04:00
WIADOMOŚCI
protestuj.pl

Pod skierowanym do Sejmu apelem o odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara podpisało się już ponad 20 tysięcy internautów. Wciąż można dołączyć do akcji, która została stworzona w związku ze skandaliczną wypowiedzią RPO, który w jednym z programów telewizyjnych powiedział, że naród Polski brał udział w realizacji Holokaustu.


„Domagam się stanowczej interwencji Państwa Klubu Parlamentarnego w sprawie skandalicznych słów Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich. Powinien on jak najprędzej przestać pełnić tę zaszczytną funkcję” – czytamy w petycji skierowanej do przewodniczących wszystkich klubów parlamentarnych. Internauci podkreślają, że wypowiedzi Adama Bodnara nie licują z powagą urzędu, który pełni i są absurdalnymi i haniebnymi pomówieniami. Dodają, że komentarze obecnego Rzecznika Praw Obywatelskich „wpisują się w kampanię oszczerstw prowadzoną od lat przez wrogie Polsce środowiska, chcące zmyć z Niemców i przypisać Polakom odpowiedzialność za zbrodnie zagłady Żydów”.


„Adam Bodnar pod koniec czerwca 2017 roku po raz kolejny udowodnił, że w żaden sposób nie nadaje się na Rzecznika Praw Obywatelskich. W jednym z programów telewizyjnych powiedział bowiem, że naród Polski brał udział w realizacji Holokaustu!!!” – podkreślają inicjatorzy protestu.


Dotychczas w proteście przeciwko działalności Adama Bodnara, znajdującym się w serwisie protestuj.pl,  wzięło udział ponad 20 tys. internautów. Uczestnicy akcji domagają się odwołania go z fotela Rzecznika Praw Obywatelskich. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w akcji mogą zostawić swój podpis pod petycją na stronie internetowej protestuj.pl.


Swoją wypowiedzią Adam Bodnar sprzeniewierzył się pełnionej funkcji, szkalując miliony Polaków, niemające nic wspólnego z niemieckimi nazistowskimi zbrodniami. Osobiście obraził wielu wciąż żyjących ludzi, którzy pamiętają czasy wojny i polską walkę przeciwko niemieckim zbrodniarzom. Adam Bodnar miał bronić naszych praw, w tym prawa do godności, które swoją szkalującą nasz naród wypowiedzią, nam odebrał.

Jest pewne, że w ten sposób wypowiadająca się publicznie osoba nie może dalej piastować zaszczytnej funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

 

Źródło: protestuj.pl, PCh24.pl

WMa


 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
do nn
Ponieważ nn nie myśli, dlatego ulegając wrogiej Polsce propagandzie nierozumny ulega tej propagandzie.To zwykła wypaczona psychika lewicowca i nic innego. Lewica jest zawsze za krzykaczami.
musi odejsc
ten czlowiek z powolania patologii obywatelskiej reprezentuje interesy lewackie i nie perwszy raz obraza Polakow- Katolikow
nn
Tłum nie myśli!
nn
Nie znając nawet jakie obowiązki ma osoba którą chce ktoś odwołać ale ulegając wrogiej propagandzie osobie odwoływanej nierozumny tłum ulega tej propagandzie.To zwykła psychika tłumu i nic innego.Tłum jest zawsze za krzykaczami.
Stormer
Nie powiedział nic więcej od tego, co ustalił IPN. Może petycja o likwidację IPN będzie miała większe zainteresowanie?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY