Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
13   SIERPNIA   2020 r.
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Imieniny obchodzą:
Hipolit, Diana, Gertruda
 
Polonia Christiana nr 9       Temat numeru: Komunizm 20 lat później
Jerzy Wolak

Popkomuna

Popkomuna

Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu I KOMUNIZMU.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, art. 13

 

Kto publicznie propaguje faszystowski lub INNY TOTALITARNY ustrój państwa (…) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Kodeks Karny, art. 256


 
Sen wariata śniony nieprzytomnie

Pub był raczej młodzieżowy, ale studenci gorąco mnie tam zapraszali – że miejsce nietuzinkowe i atmosfera niepowtarzalna, i sami ciekawi ludzie przychodzą. Pójdę i ja – pomyślałem – zobaczę, jak się dziś młodzież bawi.

W staromiejskim gąszczu uliczek nawet nie trzeba było długo szukać – podświetlony napis szwabachą głosił: Bürgerbräukeller. Trudno się było zresztą pomylić, zmierzali tam dwaj roześmiani młodzieńcy w T-shirtach z wizerunkiem przystojnego Amona Goetha (rzecz jasna, z twarzą Josepha Fiennesa – po wejściu na ekrany spielbergowskiej Listy Schindlera wyparł on zdecydowanie wszystkich innych przystojniaków w czapkach z trupią główką, zwłaszcza Josefa Mengele).

Wnętrze szczelnie wypełniała młódź w podobnych koszulkach, zacząłem się więc rozglądać w poszukiwaniu jakiegoś wolnego miejsca i dopiero po chwili wpadła mi w ucho wypełniająca salę muzyka. Leciał właśnie kawałek z Kabaretu Boba Fosse – na umieszczonym na jednej ze ścian ekranie uroczy blondynek w mundurku Hitlerjugend błyszcząc nieskazitelnie białymi zębami zapewniał: Tomorrow belongs to me!


Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj