Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 03 LIPCA
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Pierwszy Piątek
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Anatol, Jacek
 

Poseł Lewicy będzie przewodniczyć komisji odpowiedzialnej za projekt „Zatrzymaj Aborcję”?

Data publikacji: 2019-11-13 15:00
Data aktualizacji: 2019-11-15 14:59:00
WIADOMOŚCI
Źródło: zycierodzina.pl

Wszystko wskazuje na to, że Magdalena Biejat reprezentująca Lewicę Razem będzie nowym szefem sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Jeśli scenariusz ten zostanie zrealizowany, to 830 tys. Polaków, którzy podpisali się pod projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję” mogą być niemal pewni, że przez najbliższe 4 lata nie będzie on procedowany.

 

Magdalena Biejat od kilku lat jest związana z organizacjami pozarządowymi, m.in. Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Fundacją im. Stefana Batorego, Fundacją Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. W 2015 wstąpiła do Partii Razem (przemianowanej w 2019 na Lewica Razem). W wyborach parlamentarnych w 2019 uzyskała mandat poselski, startując z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu warszawskim i otrzymując 19 501 głosów.

 

Objęcie przez Biejat funkcji szefa sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny może oznaczać, że obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”, który zakłada wprowadzenie w Polsce zakazu tzw. aborcji eugenicznej, czyli zabijania dzieci poczętych podejrzanych o chorobę przez najbliższe 4 lata nie będzie procedowany.

 

Projekt „Zatrzymaj aborcję” został skierowany do sejmowej komisji w styczniu 2017 roku. Od tego czasu posłowie nie znaleźli czas na rozpatrzenie go i skierowanie do kolejnego czytania.

 

 

Źródło: gazetaprawna.pl / dziennik.pl

TK

 

 

Polecamy również nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Czytelniczka
@Aha Co się tyczy zdrowia i życia kobiet... "Z medycznego punktu widzenia aborcja jest wielkim zagrożeniem dla życia kobiety. To właśnie jej grozi śmierć w wyniku krwotoku, przebicia macicy, infekcji. Naraża się na utratę płodności, samoistne poronienia i inne niebezpieczeństwa. Gdyby lekarze mówili o skutkach aborcji, na pewno bardzo mało kobiet decydowałoby się na nią. Np. kobiety, które dokonały aborcji, są bardzo narażone na raka piersi. Badania naukowe pokazują, że aborcja nie tylko niszczy dziecko, ale pozostawia silne ślady w psychice kobiety, jej partnera, a także na lekarzu i pielęgniarce." Są to słowa dr Bernarda Nathansona, który bardzo dobrze wiedział, czym jest aborcja, ponieważ sam był multi-aborterem. Przy okazji polecam jego autobiografię "Ręka Boga", która jest poruszającą by nie rzec, wstrząsającą lekturą. M.in. demaskuje szereg zakulisowych mechanizmów dotyczących funkcjonowania proaborcyjnego lobby.
@Aha
Nie chcesz, żeby ludzie kradli, to sam nie kradnij. Nie każdy chce, aby kradzież była karana.
Katarzyna
Pozdrawiam wyborców PIS
Robert
@aha Dobrze wiesz, że nie chodzi o żadne życie i zdrowie kobiet, bo ten projekt dotyczy tylko aborcji eugenicznej. Chodzi o życie ludzi którzy są mordowani naprawdę, a nie o hipotetyczne kobiety, którym powikłania ciąży zagrażają życiu. Takie przypadki są zresztą rzadkie.
Jarosław
"Dobra zmiana", na którą osobiście nie głosuję od ostatnich wyborów samorządowych i nie zamierzam nadal. Nawet, jesli stanowi ona tzw. mniejsze zło wobec większego, typu SLD, PO, ZSL pod zmienioną nazwą itd.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY