Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 02 KWIETNIA
Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
Imieniny obchodzą:
Teodozja, Władysław
 

Poseł Lewicy chce zmiany definicji rodziny: w parach jednopłciowych i tak już wychowują się dzieci

Data publikacji: 2019-11-21 13:00
Data aktualizacji: 2019-11-21 14:29:00
WIADOMOŚCI
Fot. M. Włodarczyk/Forum

To, że Lewica rozszerza definicję rodziny i nie przymyka oczu na fakty, tylko mówi, że są bardzo różne rodziny, nie zagraża żadnemu ich modelowi – powiedziała w czwartek na antenie Polskiego Radia wiceszef Klubu Lewicy i przewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Magdalena Biejat.

 

Magdalena Biejat odniosła się do expose premiera Mateusza Morawieckiego, w którym szef rządu podkreślał, że ludzie, którzy „chcą dzieci zatruć ideologią, odgrodzić od rodziców, rozbić więzi rodzinne, bez zaproszenia wejść do szkół i pisać ideologiczne podręczniki podkładają pod Polskę ładunek wybuchowy” i chcą „wywołać w Polsce wojnę kulturową”. – Nie będzie tej wojny, nie dopuszczę do niej, a jeśli znajdą się tacy, którzy ją wywołają, to my ją wygramy, wygra ją rodzina, bo rodzina to wartość arcypolska – przekonywał Morawiecki.

 

W odpowiedzi na deklarację premiera Biejat powiedziała, że Lewica od zawsze „dba o rodzinę”, a jej przedstawiciele uważają, że „jest jedną z najważniejszych komórek społecznych i podstawą społeczeństwa”.

 

Wiceszef Klubu Lewicy podkreśliła, że dla jej ugrupowania i szeroko pojmowanego ruchu politycznego, z którym jest związana „dbanie o rodzinę jest priorytetem”, po czym stwierdziła, że... „rodziny są bardzo różne”. – To, że my rozszerzamy definicję rodziny i nie przymykamy oczu na fakty, tylko mówimy, że są bardzo różne rodziny - w tym też te, które Prawo i Sprawiedliwość uważa za rodziny tradycyjne - nie zagraża żadnemu modelowi rodziny – zaznaczyła.

 

Zdaniem Biejat rozszerzanie tej definicji przez Lewicę oraz „to, że Lewica dostrzega wszystkie rodziny, w których są dzieci, nie tylko te, które podobają się komuś bardziej, powoduje, że więcej osób może się znaleźć pod ochroną, więcej osób może znaleźć bezpieczeństwo i więcej dzieci znajdzie bezpieczeństwo”.

 

Społeczeństwo się zmienia. Kanon tego, co jest normalne, naturalne, przyjmowane, też się zmienia. Rozumiem, że to jest trudne dla osób konserwatywnych, które chciałyby, żeby wszystko było po staremu, ale świat idzie do przodu, zmienia się – przekonywała Biejat. Dodała, że przyjęcie tego do wiadomości oraz „zadbanie o to, żeby wszyscy się zmieścili w Polsce nikomu nie zagraża, a wręcz przeciwnie”.

 

Poseł poparła ponadto tzw. małżeństwa jednopłciowe i dała do zrozumienia, że jest zwolenniczką adopcji przez nie dzieci. – Ja uważam, że małżeństwa jednopłciowe powinny mieć takie prawo, przede wszystkim dlatego, że zależy mi na dobru dzieci. W parach jednopłciowych i tak już wychowują się dzieci, a po drugie zależy nam, żeby rozszerzać grupę rodzin, które mogą adoptować dzieci czekające na adopcję – powiedziała.

 

Jak zaznaczyła, sama żyje w tradycyjnej rodzinie. – Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby uznać fakt, że inni mają ochotę mieć inny model rodziny i w innym się odnajdują. Nie chcę narzucać im swojego sposobu życia i myślenia – podsumowała Biejat.

 

Źródło: Polskie Radio, wPolityce.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Elle
PIS dokładnie wie co robi, ponieważ sam nie poradzi sobie z kwestia kompromisu aborcyjnego, nie zamierza wypowiedzieć konwencji stambulskiej, więc próbuje "zwalic" to na ręce lewicy, sam przy tym używając ręce...to po prostu polityka, a naród myślał, że oni tacy za rodzina tak nam dogodzić wszystkim chcą, i tak się tymi rodzinami zasłaniają i 500+, byleby ich tylko te rodziny z dziećmi na kolejne rządy wybrały...ech, szkoda słów.
Zbigniew
Gdzie dziecku bezpieczniej? U lesbijek czy homosi?w? Jedni i drudzy tacy sami - wyuczą je po swojemu.
Szopen52
Żądamy zmiany definicji Posła, bo i tak już niektórzy nadają się do wariatkowa...
artiols
Koniec PiSu jest bliski.. ŻAŁUJĘ,że dałem się oszukać przez PREZESA I SPÓŁKĘ!!!ŻAŁUJĘ ZA ZMARNOWANY GŁOS W WYBORACH!!ŻAŁUJĘ!!
X
PiS wybrał tą panią na szefa komisji do spraw rodziny i ma to co chciał czyimś rękami to załatwiają
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY