Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 06 CZERWCA
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Pierwsza Sobota
Imieniny obchodzą:
Norbert, Paulina
 

Potrzebna jest większa aktywność katolików. Witold Gadowski o akcji My chcemy Boga

Data publikacji: 2020-05-08 12:00
Data aktualizacji: 2020-06-04 11:03:00

Przez ostatnie lata większość katolicka w Polsce jest milcząca. Biernie godzimy się na zawłaszczanie przestrzeni publicznej przez ludzi hołubiących wynaturzonym praktykom i milczymy. Dobrze, że o tak ważną rzecz jak dostęp do kościołów rozpoczyna się akcja społeczna. O roli katolików w życiu społecznym i politycznym oraz akcji "My chcemy Boga" z red. Witoldem Gadowskim rozmawia Marcin Austyn.

 

Podpisz petycję w sprawie zniesienia limitu wiernych w kościołach: 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Teresa
To, co jest najbardziej potrzebne tak myślącym katolikom, jak pan Gadowski, to przede wszystkim przypomnienie o podstawie chrześcijaństwa - przykazaniu miłości Boga i Bliźniego, każdego Bliźniego, nie tylko tego, który myśli i czuję jak ja. Bez tego nie ma Chrześcijaństwa - religii Miłości i Dobrej Nowiny. Jest parodia religii i pełna pogardy, nienawiści i pragnienia zemsty doktryna.
repl
>Potrzebna jest większa aktywność katolików. < Znowu ten aktywizm. Gadowski gada jak protestant. Potrzebna jest przede wszystkim modlitwa, poznanie wiary katolickiej, a nie tej zniekształconej na SWII, poprzez soborowych papieży i kler, potrzebne też jest rozumne działanie, ale dopiero po modlitwie i rozpoznaniu.
Jazzz
Dzisiaj ws audycji Radia Maryja ojciec Rydzyk powiedział że obostrzenia powoli są znoszone, ale wiernych w kościołach nie przybywa. W niektórych ze względu na powierzchnię mogłoby by uczestniczyć we mszy ponad 100 osób a jest kilka kilkanaście. Czy to oznacza że ateiści bardzo szybko osiągnęli swoje cele. Dlaczego tak się dzieje ??? Bo katolicy są bierni, obojętni. nie walczą.
t
Za przeproszeniem i bez obrazy dla czcigodnego dziennikarza ale te aple do "katolików" zrób to zrób tamto,domagają się komentarza, a zrób to sam!
tak tylko
"Potrzebna jest większa aktywność katolików" - jak najbardziej - nie tylko w staraniu o przywrócenie dostępu do kościołów , ale w staraniu o przywrócenie katolickiej wiary tej zbudowanej na Objawieniu Bożemu zawartemu w Piśmie Świętym i Tradycji, pełne przywrócenie we wszystkich kościołach Katolickiej Mszy Świętej zgodnie z bullą "Quo primum tempore" - Św. Piusa V papieża /lektura ta pozwoli nieświadomym odkryć, że dokonano zamachu na Mszę Św/, Katolickiej Komunii Świętej, oraz aby nie było już więcej takich skandali w Kościele założonym przez Jezusa Chrystusa jak oddawania czci np. indiańskiemu bóstwu jakiejś pachamamy itp, organizowania dni judaizmu, islamu, honorowania Lutra i świętowania reformacji, pentekostalnych nabożeństw na zielonoświątkową modłę, głoszenia innej Ewangelii etc. etc. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe nadużycia, aberracje i wariacje zasadnym pozostaje pytanie, czy kościół w obecnym kształcie jest jeszcze katolicki - nieprawdaż ?