Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
XX Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 

Pożar katedry Notre-Dame ostrzeżeniem dla Francuzów. Chrystianofobia coraz groźniejsza

Data publikacji: 2019-04-16 06:00
Data aktualizacji: 2019-04-16 08:02:00
WIADOMOŚCI
Michael Reeve [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)]

To jest ostrzeżenie dla narodu francuskiego. We Francji co trzeci dzień jakiś kościół jest bezczeszczony. Rozprzestrzeniana jest chrystianofobia – tak na antenie Radia Maryja pożar katedry Notre-Dame skomentował ks. inf. Stanisław Jeż z Polskiej Misji Katolickiej we Francji.

 

Jak zauważył gość Radia Maryja, we Francji nie mówi się wiele o problemie bezczeszczenia i niszczenia kościołów. Sprawa jest nagłaśniana, gdy problem dotyka synagogi czy meczetu.

 

Ks. Jeż ocenił, że zniszczenie katedry jest tragedią dla Paryża i nie tylko, bo katedra jest właściwie sercem Paryża, jego duszą. Jest to też miejsce ważne z punktu widzenia kultury i turystyki – i dotąd odwiedzane było nawet częściej niż Wieża Eiffla. Jak wspomniał, przez lata katedra była też punktem orientacyjnym dla podróżujących. To od niej np. liczono odległość.

 

– Jak się dojeżdżało do Paryża, to było napisane np. „100 km od Notre-Dame” – dopiero ostatnie rządy to zniosły. Nie mniej wszyscy wiedzą, jaką rolę odgrywa katedra w życiu duchowym. Wszystkie największe uroczystości odbywają się w Notre Dame – zaznaczył ks. inf. Stanisław Jeż. Jak zauważył, pożar katedry Notre Dame jest symboliczny, zwłaszcza w okresie Wielkiego Tygodnia.

 

Kapłan dodał, że na środę planowane jest spotkanie wszystkich kapłanów z Paryża i regionu paryskiego, któremu przewodniczyć będzie arcybiskup Paryża. Będzie ono poświęcone ostatnim tragicznym wydarzeniom.

 

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Bek
To nie jest christianofobia, raczej efekt uboczny koscielnych skandali, zachlanności na bogacto i władzę, upolitycznienia kościoła, nieliczenia się z ludem tak naprawdę. Ludu się używa, ale nie jest szanowany przez dostojników jako dobro boże, ani jego godziwosć. Stąd rzucanie ludu na kolana w stalych rytuałavh kościelnych. Ludzie masowo chorują na kolana. Praprzyczyna jest tutaj, oddziaływuje mocno na psychikę i zdrowie ciała. Tak się zniewala ludzi.
trooper
Czy to znak, czy przypadek? Meczet w Jerozolimie też się palił. Może dzięki temu wydarzeniu część Francuzów przypomni sobie do czego katedra Notre Dame służyła i przypomni wartości z nią związane. W końcu Nabuchodonozor też zniszczył świątynię w Jerozolimie.
*
Wielka strata. Oby nie odbudowali jej jako meczetu lub centurm ekumenicznego...
Tom Bombadil
Francuzi mają swoje World Trade Center i swój Smoleńsk. Część z nich zrozumie, co to znaczy. Czy to znak? Czy przypadek? Część będzie rozczulać się nad "utratą ważnego elementu europejskiego dziedzictwa". Większość zapomni po miesiącu. Budowa potrwa kilkanaście lat o ile w ogóle się uda. Przez ten czas może zdarzyć się wszystko, łącznie z nadejściem Antychrysta. A na najbliższą przyszłość pytanie: Panie Macron, czy mniejsze kościoły we Francji będą nadal burzone?