Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 30 MAJA
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
NMP Królowej Apostołów
Imieniny obchodzą:
Ferdynand, Joanna
 

Prawdziwe intencje Jana Hartmana: nie chcemy dobra Kościoła i ani nam się śni o niego troszczyć

Data publikacji: 2019-05-15 08:00
Data aktualizacji: 2019-05-15 10:03:00
WIADOMOŚCI
Sebastian Kocon/FORUM

„Nadchodzi dla Kościoła czas kary, a dla narodu czas słusznego gniewu i wyzwolenia. A będzie tą karą podporządkowanie Kościoła prawu jednakiemu dla wszystkich organizacji, równy z innymi organizacjami status” – napisał na swoim blogu Jan Hartman.

 

Człowiek od lat związany ze środowiskiem Janusza Palikota podkreśla, że ani on, ani jego polityczni towarzysze „nie chcą dobra Kościoła”, „atakują go otwarcie” i „ani im się śni o niego troszczyć”. Następnie stwierdza, że to Kościół powinien się troszczyć i modlić o dobro… „ukochanej przez siebie masonerii”.

 

„My, ludzie stojący na gruncie dobroci serca i sumienia, które każą być wyrozumiałym dla złodziejstwa i pedofilii, ale tylko do pewnych granic, nie pozwolimy już wmawiać sobie, że Kościół jest dobry i szlachetny, a tylko niektórzy ludzie Kościoła błądzą i grzeszą” – napisał „naukowiec”.

 

To jednak nie wszystko. Hartman próbuje wmówić czytelnikom, że Kościół katolicki był i jest „systemowo zły, jego doktryny są fałszywe, pełne pychy i często wprost nieludzkie, a dobroć zjawia się w nim rzadko i wyjątkowo, wyrastając jak kwiaty na bagnie”.

 

Dla „podkręcenia” swoich wypocin Hartman zastosował narrację i oskarżenia znane z przepełnionych nienawiścią antykatolickich wypowiedzi Krzysztofa Pieczyńskiego. „Kościół zawsze był siedliskiem zbrodni, pychy i rozpusty, zawsze zabijał, zawsze niewolił, zawsze niszczył, gnębił i dyskryminował. Jest wzorem i natchnieniem dla wszelkiego totalitaryzmu i ucisku aż po dziś dzień” – przekonywał „myśliciel”.

 

Żeby tego było mało, w dalszej części tekstu, Hartman oskarżył św. Jana Pawła II. „Apogeum rozpasania Kościoła – złodziejstwa i zboczenia – przypadło na lata pontyfikatu Jana Pawła II. To on był głową Kościoła i na niego spada odpowiedzialność za wszystkie potworności, które działy się pod jego nosem, tuż obok. Ich sprawcami byli nierzadko ludzie, których gorąco protegował i którzy z tej osłony korzystali, by gwałcić i kraść” – napisał.

 

„Wkrótce skończy się płaszczenie się przed księżmi i biskupami, składanie niekończących się danin i hołdów, lęk przed nadprzyrodzoną mocą zaklętą w insygniach kapłaństwa, obrzydliwy, niewolniczy odruch uniżoności wobec księdza, jaki do dziś jeszcze zdarza się u starszych ludzi. Skończy się zabobonna wiara w moc obrazków i święconej wody, skończy się bulgot nienawiści o dżenderach i seksualizacji dzieci, w wykonaniu owładniętych obsesją seksualną pogromców masturbacji. (…) Skończy się też kult Jana Pawła II – te wszystkie szkaradne pomniki, te wszechobecne nazwy. To zniknie jak senna mara. Za dwie, może trzy dekady – po ciężkiej walce” – podsumował Hartman.

 

Wpis „krakowskiego filozofa” skomentowano na portalu fronda.pl: „I wówczas wreszcie nastaną rządy mężów oświeconych. A prym wśród nich wieść będzie profesor Hartman. Jednym dekretem zgniecie klerykalną pedofilię, drugim - ustanowi nowe prawo o kazirodztwie. Niech Polacy poznają, czym jest wolność...”.

 

Źródło: fronda.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
opty
I to mówi Starszy Brat w "Wierze"? Chyba bracie rozum Tobie odebrało
Gosc
To są szatanskie groźby. Nie można lekceważyć takich ludzi bo w tych słowach jest szatanski plan zniszczenia Kościoła w Polsce!
iskierka > dru
Pytanie D.Ryszarda jest pytaniem wielu. Jak taki człowiek mógł wzrastać wśród Polaków i nie być zauważonym aby udzielono mu wcześniej pomocy medycznej stosownej do stanu jego psychiki. Kim są ci, którzy go zatrudniają i pozwalają mu na kontakt z młodzieżą. Mam nadzieję , że nowa ustawa Ministra Ziobry o pedofilach zboczeńcach rozszerzy MONITORING na lewackie środowiska uniwersyteckie poczynając od Krakowa, Warszawy, Gdańska. Chory przypadek "Twardego człowieka" potwierdza domniemanie, że wielu eskimosów zmieniając nazwiska po pogromach mogło skrywać swoje UŁOMNOŚCI,KOMPLEKSY, PROSTACTWO pod słowami określającymi - siłę, wytrzymałość np. hard. To co mówi "eskimos". H. i jego środowisko współplemieńców uzasadniają podejrzenie o dzialalność wywrotową godzącą w DOBRA PRAWNE POLAKÓW. Jego słowa :Za dwie, może trzy dekady ? po ciężkiej walce? ? wskazują , że prowadzi lub ma wiedzę o tajnych działaniach swoich współziomków lub innych zdrajców przeciwko RP.
Nick
Niezle tam piora mozgi ta "filozofia oswiecenia" zeby tak na trzezwego gledzic.
Kik
Hartman - jaki ty jesteś brzydki zewnętrznie i wewnętrznie, żal patrzeć.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY