Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 30 PAŹDZIERNIKA
Św. Marelego, męczennika
Św. Benwenuty Bojani
Św. Marelego, męczennika
Św. Benwenuty Bojani
Imieniny obchodzą:
Edmund, Marcel, Przemysław, Zenobia
 

Premier Holandii Mark Rutte chciałby stworzenia nowej UE - bez Polski i Węgier

Data publikacji: 2020-09-11 18:00
Data aktualizacji: 2020-09-11 18:55:00
WIADOMOŚCI
By World Economic Forum from Cologny, Switzerland [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Holenderski premier Mark Rutte jest znanym i głośnym krytykiem Polski i Węgier. Ten nominalnie chadecki polityk nie może przeboleć, że w obu wymienionych krajach lewicow euroagenda nie jest realizowana w odpowiednim tempie. Teraz stwierdził, że jeśli sprawy dalej będą wymykać się Brukseli spod kontroli, to należałoby powołać nową Unię - już bez Warszawy i Budapesztu. 

 

Premier Mark Rutte od dawna zwalcza na forum Unii Europejskiej rządy Polski i Węgier. W lipcu zrobiło się o polityku bardzo głośno, a to za sprawą jego ostrych ataków na Budapeszt i Warszawę przy okazji szczytu 27 państw Wspólnoty dotyczącego wieloletniego budżetu. Rutte tak silnie upierał się przy mechanizmie powiązania wypłat środków unijnych z tak zwaną praworządnością, że szczyt przeciągał się i ostatecznie zakończył dość kiepskim dla naszego kraju kompromisem. Rutte Polskę i Węgry krytykował także wcześniej; od chwili objęcia urzędu premiera Holandii w roku 2018 lubi używać sobie na obu niesfornych z perspektywy eurolewicy krajach.

 

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">Remarkable: tonight in the Dutch Parliament PM Mark Rutte appeared to have mentioned the ‘re-establishment of the EU’ as an ultimate option in case the rule of law situation in Poland and Hungary further gets out of hand <a href="https://t.co/ysPvi1Wc0y">https://t.co/ysPvi1Wc0y</a></p>&mdash; Caroline de Gruyter (@CarolineGruyter) <a href="https://twitter.com/CarolineGruyter/status/1303807630293504016?ref_src=twsrc%5Etfw">September 9, 2020</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

 

Według holenderskich mediów teraz Rutte zasugerował, że Unia mogłaby w ostateczności... powstać na nowo, już bez Polski i Węgier. Jego wystąpienie zawierające taką propozycję padło na forum holenderskiego parlamentu. Polityk miał stwierdzi, że jeżeli sytuacja praworządności w obu wymienionych krajach będzie dalej wymykać się spod kontroli, to należałoby po prostu usunąć Warszawę i Budapeszt ze Wspólnoty.

 

Pach

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Marzena
Jestem za. Niech holenderscy pederaści, pedofile, zoofile, eugenicy, narkomani, sataniści, kiszą się w swoich zamkniętych granicach.
Dan
Juz dawno sami powinnismy to zrobic, a jak teraz chca nam jeszcze w tym pomoc, to skorzystajmy z oferty!!! Juz w jednym zwiazku bylismy, niestety z duza strata dla nas, wiec madrzejsi ta nauka, wyjdzmy z tego nowego zwiazku republik europejskich, poki jeszcze nie za pozno!!!
eeeeee
Panir Rute a gdzie maska a gdzie turban ?
Realista
W komentarzach zachwyt i sny o Trójmorzu haha. Z kim? Z Węgrami? Oni morza je mają; a pozostałe kraje centralnej i wschodniej Europy we wspólnocie chcą zostać i zostaną. Skończymy jak Serbia na Bałkanach. Znienawidzona przez sąsiadów, izolowana i bratajaca się tylko z ... Rosją.
Grzegorz
Jeśli taka wola Boża, to niech się tak stanie już jutro!!!
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY