Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 18 LIPCA
Św. Szymona z Lipnicy 
Św. Brunona, biskupa
Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
Imieniny obchodzą:
Fryderyk, Kamil, Karolina
 
wyszukiwarka
 
 

Premier Morawiecki apeluje o kierowanie się zasadami patriotyzmu gospodarczego

Data publikacji: 2018-01-12 18:00
Data aktualizacji: 2018-01-12 18:19:00
WIADOMOŚCI
Fot. Krystian Maj/Forum

Chciałem zaapelować do wszystkich producentów i sieci dystrybucyjnych, żeby polskie produkty znalazły należyte miejsce na półkach – powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Polskie produkty powinny być sprzedawane w ogromnej większości, tak jest to w krajach zachodnich, które bronią swoich rynków – dodał.

 

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił wagę kierowania się zasadami patriotyzmu gospodarczego. Zwrócił przy tym uwagę na znaczenie pracy polskich rolników i producentów żywności, których produkty powinny być doceniane nie tylko przez konsumentów, ale również przez sieci handlowe. Podkreślił, że niedopuszczalna jest sytuacja, w której wręcz niemożliwa jest sprzedaż polskich produktów do zagranicznych sieci handlowych.

 

Morawiecki zauważył również, że sieci handlowe organizują promocyjne tygodnie tematyczne, np. włoskie, portugalskie, hiszpańskie czy francuskie. Zaapelował, by takie inicjatywy dotyczyły także polskich produktów. – Polskie produkty powinny być sprzedawane w ogromnej większości, tak jest to w krajach zachodnich, które bronią swoich rynków, mimo tego, że wszyscy jesteśmy częścią jednolitego rynku europejskiego – podkreślił.

 

Według premiera, wielkie sieci handlowe w Polsce są zdominowane przez zagraniczny kapitał. – Jesteśmy częścią UE, szanujemy to. Proszę o patriotyczne zachowanie się również tych sieci. Niech one traktują polskich producentów i rolników nie tylko z szacunkiem należnym każdemu człowiekowi, ale przede wszystkich w relacjach handlowych dotyczących np. ceny skupu i sprzedaży – powiedział.

 

Zdaniem szefa rządu, powinny powstawać grupy producenckie, ponieważ mają one większą siłę przebicia i możliwości sprzedaży swoich produktów. Są lepiej wyposażone w instrumenty marketingowe, sprzedażowe i dystrybucyjne.

 

– Chciałem zaapelować do wszystkich producentów i sieci dystrybucyjnych, żeby polskie produkty znalazły należyte miejsce na półkach. Żebyśmy nie byli dyskryminowani względem tego, jak polskie produkty traktowane są za granicą – powiedział szef rządu. – Patriotyzm Polski dotyczy również polskich produktów – dodał.

 

 

Źródło: premier.gov.pl

WMa

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
agricola
On tak na poważnie? Ten Gostek kompletnie nie kuma Bazy. "Wredni" polscy przedsiębiorcy nie chcą sprzedawać polskich towarów, których nie mogą wyprodukować, w sklepach, które tymi towarami, których nie ma, nie są zainteresowane dzięki socpolityce Ubekistanu, którego ministrem ów Mateuszek jest.
juras
Miło by było gdyby polskie firmy też wspierały polskich producentów. Sytuacja z dziś. Jestem na orlenie i chcę kupić cisowiankę i co? Nie ma. Czemu mnie zmuszają do zakupu produktów z zagranicy kiedy jak chcę się typowo polskiej wody napić?
Hmmm
Bardzo patriotyczny premier Morawiecki, który chwali się tym, że wpuszcza do Polski gigantyczny bank z Manhatanu. Równie patriotycznie pochwalił się swoimi żydowskimi korzeniami. Niech spada, mi oczu nie zamydli.
Pokrzywdzony
Jakoś Pan nie bronił polskiego rynku wciskajac rekami swoich pracowników felerne instrumenty finansowe z bezprawnymi zapisami w umoawach zwane kredytami? Hipokryzja Premiera nie zna granic
Gość Janek
Większość produktów spożywczych sprzedawanych w marketach, to produkty polskie. Nie opłaca sie wozić mleka czy masła z Francji lub Holandii. Podobnie jest z mąką, chlebem, makaronami, nabiałem jabłkami itp. itd. Te produkty mają różne marki i nazwy, ale powstają w Polsce, a zatem są one polskie.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY