Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 01 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Imieniny obchodzą:
Teresa, Remigiusz, Danuta
 

Prezydent Andrzej Duda zadowolony z wyniku wyborów. Zapowiada bój o Polskę

Data publikacji: 2020-06-28 21:10
Data aktualizacji: 2020-06-28 21:53:00
WIADOMOŚCI
Fot. ASW /ArtService/Forum

Zgodnie z przewidywaniami urzędujący prezydent wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich. W głosowaniu z 28 czerwca 2020 roku – wedle sondaży – na Andrzeja Dudę zagłosowało 41,8 proc. wyborców przy 62,9 proc. frekwencji. To oznacza, że w walce o fotel prezydenta potrzebna będzie dogrywka. Kontrkandydatem będzie Rafał Trzaskowski (30,4 proc.).

 

Andrzej Duda zanim skomentował pierwsze sondażowe wyniki musiał przebić się przez gromkie okrzyki i wiwaty na jego cześć. Prezydent podziękował za frekwencję i gremialny udział w wyborach, bez względu na poglądy polityczne. Jak mówił, to ważne by aktywnie brać udział w decydowaniu o polskich sprawach. Prezydent dziękował za to, że jego wynik poparcia był o wiele wyższy nić pięć lat temu, co jest bardzo istotne w ocenie jego prezydentury.

 

- Dziękuję ogromnie tym, którzy mi zaufali. Po pięciu latach uzyskuję prowadząc cały czas politykę, różnie krytykowany, atakowany, podejmując bardzo trudne sprawy, które załatwialiśmy w międzyczasie, ogromne społeczne oczekiwania, co do tego, żeby poprawić sytuację, co do tego, żeby poprawić byt ludzi, wielkie oczekiwania. Po pięciu latach dużo więcej osób niż wówczas głosuje na mnie – mówił.

 

Andrzej Duda podkreślił, że wygrywa pierwszą turę zdecydowanie, dzięki głosom wyborców. I jest to „potężna różnica”. Prezydent pogratulował też wszystkim kontrkandydatom (z imienia i nazwiska), w tym szczególnie Rafałowi Trzaskowskiemu, który uzyskał drugi wynik i dostał się do drugiej tury wyborów.

 

Prezydent zauważył, że debata o Polsce będzie toczyć się dalej i „puścił oko” do elektoratu kontrkandydatów. Wskazał, że wiele łączy go z Krzysztofem Bosakiem, choć może ich programy różnią się w szczegółach, podobnie jak pogląd na oczekiwane tempo zmian. Mówił też o wyborcach Władysława Kosiniaka – Kamysza, dla których rodzina jest sprawą bardzo ważną, tak jak i przyszłość polskiej wsi. Andrzej Duda zauważył, że choć z lewicą dzieli go wiele różnic – w tym światopoglądowych, to jeden punt jest wspólny - troska o człowieka, szczególnie tego potrzebującego wsparcia państwa.

 

- Przyszłość to rodzina, przyszłość to bezpieczeństwo, przyszłość to praca, przyszłość to inwestycje, przyszłość to godność. Nie mam żadnych wątpliwości, że na następne lata Polska właśnie tego potrzebuje – mówił prezydent.

 

Andrzej Duda przeszedł też do wyborczego ataku i zauważył, że Rafał Trzaskowski jest kandydatem Platformy Obywatelskiej i przypomniał „osiągniecia” tej formacji z czasów rządów PO-PSL, mówiąc, że te wybory będą o tym jakiej Polski chcemy. - O to są właśnie te wybory, a mianowicie o to właśnie będzie ta II tura wyborów - to będzie rzeczywiście tak lub tak. Dzisiaj pan Rafał Trzaskowski, wiceprzewodniczący PO zapiera się tego, co robiła jego partia przez lata. Dzisiaj mówi, że chce bronić obniżonego przeze mnie wieku emerytalnego, a przeciwko temu obniżeniu głosował jako poseł - mówił prezydent. Jak dodał, o to są te wybory, „czy Polska będzie z powrotem zwijana czy życie Polaków będzie z powrotem pogarszane, wbrew wszelkim zobowiązaniom wyborczym”.

 

MA

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Polka
@do Vers niestety nie jest żadnym gwarantem. Obawiam się że wiedząc że to jego ostatnia kadencja może zrobić wiele rzeczy na które w pierwszej kadencji się nie odważył. Jednak Trzaskowski to gwarancja promowania wszystkiego co najgorsze, więc trzeba nie dopuścić żeby wygrał trzaskowski.
Michu.
Brawa dla Pana Prezydenta. Trzymam kciuki za drugą turę. Dobro musi wygrać że złem.
ale
wygrał z świeżynkami i amatorami ,nie się z czego cieszyć
Kari
Głosowałam na Bosaka. Dudzie nie wierzę. W II nie zamierzam głosować na żadnego z nich. Duda to Kaczyński i spółka i dlatego NIE dla Dudy. Wybór między tymi dwoma kandydatami to żaden wybór.
Do Vers
Ok rozumiem,Duda nie jest idealny ,ale w obecnej sytuacji tylko on gwarantuje zastopowanie ekspansji środowisk LGBT,gejowskich,aborcji na życzenie itd..... Może to nie idealny kandydat ale jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodzil
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY