Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 18 LIPCA
Św. Szymona z Lipnicy 
Św. Brunona, biskupa
Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
Imieniny obchodzą:
Fryderyk, Kamil, Karolina
 
wyszukiwarka
 
 

Prezydent Duda: podpiszę ustawę o zakazie aborcji eugenicznej

Data publikacji: 2017-10-12 15:00
Data aktualizacji: 2017-10-12 16:26:00
WIADOMOŚCI
Prezydent RP Andrzej Duda. Fot. Mateusz Włodarczyk/FORUM

Prezydent Andrzej Duda poparł projekt zakazu zabijania dzieci nienarodzonych z powodów eugenicznych. Zapowiedział też, że jeśli na jego biurko trafi ustawa powstrzymująca haniebny proceder, podpisze ją.

 

„Te dzieci, jeśli uda im się przeżyć i rodzice nie zdecydują się na, niestety, proponowaną obecnie aborcję, są bardzo szczęśliwe. Jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można te dzieci zabijać. To są wspaniali ludzie, którzy swoim życiem mogą zrobić wiele dobrego” – stwierdził prezydent w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.

 

„Podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej, przede wszystkim, aby wykluczyć prawo do zabijania dzieci z zespołem Downa” – zadeklarował Andrzej Duda.

 

Obecnie trwa gromadzenie podpisów pod projektem „Zatrzymaj Aborcję”, firmowanym przez Kaję Godek z Fundacji Życie i Rodzina oraz Magdalenę Korzekwę-Kaliszuk, szefową polskiego oddziału CitizenGo. Na poparcie projektu zdecydowali się tym razem polscy księża biskupi. Dzięki temu zbiórka odbywa się także w parafiach.

 

Źródło: idziemy.pl

RoM

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
do +
Nikczemnością nazywasz obnażanie prowokacji osób wrogich katolicyzmowi, którzy śmią obarczać Kościół Katolicki winą za brak poparcia dla eutanazji? Widać sam zaliczasz się do tych, co swą nagrodę już odebrali.
+
@dpiotr: Nie czytaj wypowiedzi ludzi bez serca, nikczemnych. Oni odbiorą swoją "nagrodę". Słowa Chrystusa "Twoja wiara cię uzdrowiła" mogą być zaczynem dobrych zdarzeń w Twoim życiu. Bóg z pewnością przeznaczył Ci uzdrowienie duszy i, być może, ciała. Uzdrowienie duszy to poznanie Boga i Jego miłości do ludzi, przyjęcie bez zastrzeżeń Twojej obecnej sytuacji i wołanie "jeśli taka jest Twoja wola, Ty się tym zajmij". Konieczna jest Twoja modlitwa i zawierzenie Dwóm Sercom Jezusa i Maryi. Pan Bóg nie zrobi niczego wbrew Twojej woli. Na ytub masz koronkę "Jezu Ty się tym zajmij". Pamiętaj jednak, że największe łaski ludzie otrzymują od Chrystusa przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi, ponieważ Jej Chrystus-Syn nie odmawia niczego, co jest zgodne z wolą Ojca.
do dpiotr
W takim razie nie kłam że musisz męczyć się przez katolików. Przecież teraz sam wyznajesz że męczysz się przez własny brak odwagi. Poza tym, nie domagaj się od innych przeprowadzania eutanazji, czyli tego by inni ludzie mordowali ludzi słabych i chorych, skoro sam nie potrafisz zabić słabego i chorego. Takie egoistyczne żądanie, to jest dopiero podłość.
an
@dpiotr: Spróbuj proszę czytać i zrozumieć artykuły w zakładce RELIGIA. Wiem, że to trudne, ale spróbuj. Zobaczysz świat oczami Boga a to bezcenne.
dpiotr
Nie popełnię samobójstwa, bo nie mam na tyle odwagi. Jak już będę rośliną chcę skorzystać z eutanazji.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY