Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 26 LISTOPADA
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Imieniny obchodzą:
Konrad, Lucjan, Sylwester
 

Prezydent Duda deklaruje poparcie dla ustawy zakazującej aborcji eugenicznej

Data publikacji: 2019-10-24 21:05
Data aktualizacji: 2019-10-24 21:23:00
WIADOMOŚCI
Prezydent Andrzej Duda, fot. printscreen YouTube

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że jeśli trafi do niego ustawa likwidująca aborcję eugeniczną, bez wahania ją podpisze. Podkreślił, że jego stanowisko w tej sprawie jest jasne i niezmienne. „Jestem zwolennikiem ochrony życia” – powiedział.

 

Podczas rozmowy na antenie TV Trwam oraz Radia Maryja, prezydent Andrzej Duda był pytany o swój stosunek do przepisów zakazujących aborcji eugenicznej. Andrzej Duda przypomniał, że w przeszłości uczestniczył w marszach życia i rodziny i jest zwolennikiem ochrony życia. Podkreślił, że jego zdanie na temat aborcji jest niezmienne.

 

„Moje stanowisko w tej sprawie jest jednoznaczne i ono się w ogóle nie zmieniło, jest cały czas takie samo. Brałem udziałem w marszach jako zwolennik ochrony życia, zawsze deklarowałem się jako zwolennik ochrony życia, jestem zwolennikiem ochrony życia” – stwierdził prezydent.

 

Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami zadeklarował również jak zachowa się w przypadku otrzymania do podpisu ustawy, która znosiłaby tzw. przesłankę eugeniczną. „Zawsze deklarowałem, że jeżeli do mnie trafi ustawa, która likwiduje tę eugeniczną przesłankę zabiegu usunięcia ciąży, to ja z całą pewnością taką ustawę podpiszę” – podkreślił prezydent.

 

„Mam dzisiaj tę specyficzną rolę, jaką jest rola i służba prezydenta Rzeczypospolitej i muszę patrzeć na państwo i na społeczeństwo jako całość, bo to jest mój obowiązek, natomiast mam także i swoje przekonania. Jestem pewien, że wspieranie rodziny, że wspieranie rozwoju dzieci i tworzenie jak najlepszej sytuacji demograficznej jest najważniejszym zadaniem władz państwowych. Z tego punktu widzenia ochrona życia jest jednym z elementów bardzo, bardzo ważnych” – mówił Andrzej Duda w rozmowie na antenie TV Trwam.

 

Prezydent odpowiadał również na pytania dotyczące tzw. projektu „tęczowego piątku”, który w wielu polskich szkołach zaplanowano na 25 października. Celem kampanii jest wspieranie środowiska LGBT i oswajanie z jego ideami młodzieży w szkołach podstawowych i średnich.

 

„Rodzina stanowi absolutny fundament społeczeństwa. Nie będzie rodziny, zostanie zniszczona rodzina - nie będzie narodu, nie będzie Polski. Więc dla mnie jasną sprawą jest, że rodzina ma znaczenie fundamentalne i musi być wspierana przez państwo, zasługuje na taką wszechstronną opiekę ze strony państwa” – podkreślił prezydent.

 

Przypomnijmy, że wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją legalności aborcji eugenicznej złożyli w Trybunale Konstytucyjnym posłowie PiS blisko 2 lata temu. Niestety Trybunał nadal nie orzekł w tej sprawie. Wiele wskazuje na to, że w związku z rozpoczęciem nowej kadencji parlamentu, wniosek ulegnie dyskontynuacji.

 

Warto dodać, że w czwartek politycy Konfederacji zapowiedzieli, że jeśli dojdzie do odrzucenia przez TK wniosku złożonego w 2017 roku, wkrótce złożą oni podobny wniosek. Przedstawiciele Konfederacji mają za złe politykom PiS, że ci nie zadbali o orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z Konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej.

 

 

Źródło: wpolityce.pl, TV Trwam

WMa

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Dante
@Wioletta - Jezus powiedział, że bramy piekielne nie przemogą Kościoła. Upadną herezje protestantów, upadną fałszywe religie Wschodu, ale Kościół Rzymski będzie trwać - nawet jeśli część biskupów zbłądzi. Wstawiennictwo świętych jest nie tylko udowodnione licznymi cudami np. fascynująca historia o. Papczyńskiego. Jest również wspominany w NT, głównie w listach Apostoła Narodów Hbr, 1Kor, 1Tes, Flp, Rz. W Dziejach Apostolskich jest z kolei fragment o wzajemnej modlitwie - Kościoła za św. Pawła, św. Pawła za Kościół. Jak najbardziej jest zatem dopuszczalne naśladowanie osób, których uczynki świadczyły o ich wierze i oddaniu Panu. Dopuszczalna jest także modlitwa z prośbą o wstawiennictwo tych osób. Proszę zatem nie powtarzać herezji, która powstała w wyniku błędu Lutra, o rzekomym bałwochwalstwie w Kościele Katolickim.
robespier
Wybory za pasem, czas pustych obietnic nadszedł.
Alan
Jakby chcieli tzn PiS to by już dawno wprowadzili zakaz aborcji. W czym był problem za tamtej kadencji? Problemu nie było był brak woli.Ta kadencja to ostatnia szansa dla PiS.Niestety zamordowanego dzieci już szans nie mają.
Piotr
Pilne Orędzie Matki Bożej osobiście skierowane do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy opublikowano na stronie Domów Modlitwy Jana Pawła II. W ostatnich tygodniach opublikowano serię Orędzi z pilnym nakazem nadania Jezusowi Chrystusowi tytułu "Król Polski", na Błoniach w Krakowie, w najbliższe Święto Chrystusa Króla. O znaczeniu, doniosłości i prawidłowym dokonaniu tego Aktu należy przeczytać w Orędziach.
Aguirre
Mam nadzieję że Konfederacja wystawi Brauna wtedy wszyscy katolicy powinni mieć tylko jeden wybór. Szczęść Boże.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY