Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 15 LISTOPADA
Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
Imieniny obchodzą:
Albert, Leopold, Artur,
 

Prezydent Maduro odsunięty od władzy przez parlament Wenezueli

Data publikacji: 2019-01-16 06:00
Data aktualizacji: 2019-01-16 07:58:00
WIADOMOŚCI
Fot. Reuters / Forum

Zaprzysiężenie na drugą kadencję prezydenta Nicolasa Maduro jest nieważne – orzekł parlament tego kraju. Opozycja zarzuca mu uzurpatorstwo, dyktatorskie rządy oraz sfałszowanie wyborów. Po wielu latach rządów Hugo Chaveza oraz jego następcy kraj popadł w gospodarczą ruinę.

 

- Dziś parlament postanowił, że obecnie nasza republika nie ma prezydenta. Rozpoczynamy proces przywracania porządku konstytucyjnego – oznajmił Jorge Millan z opozycji. Ustawa przegłosowana w poniedziałek mówi o „politycznym przejściu” do nowego rządu.

 

Parlament przyjął też ustawę, na mocy której inne państwa mogą zamrozić bankowe aktywa dotychczasowego prezydenta oraz członków jego otoczenia. Uczyniły tak już wcześniej Stany Zjednoczone oraz Unia Europejska.

 

Maduro został zaprzysiężony 10 stycznia, w wyniku wiosennych wyborów. Miał uzyskać wówczas 70 procent głosów. Opozycja zarzuciła mu fałszerstwo a przewodniczący parlamentu Juan Guaido apelował ostatnio o odsunięcie od władzy dyktatora, który aby wyeliminować konkurentów do fotela, aresztował ich bądź pozbawiał biernych praw wyborczych.

 

USA zastanawiają się nad wprowadzeniem „wszystkich dyplomatycznych, politycznych i ekonomicznych narzędzi w odpowiedzi na uzurpację władzy przez reżim Maduro” – oświadczył Biały Dom. Amerykanie nie uznali zaprzysiężenia, podobnie jak kilkanaście państw regionu.

 

„Stany Zjednoczone wyraziły poparcie dla Juana Guaido, który jako przewodniczący demokratycznie wybranego Zgromadzenia Narodowego odważnie ogłosił konstytucyjną władzę, by wezwać do wolnych i uczciwych wyborów” – głosi komunikat Waszyngtonu. Być może lider opozycji zostanie uznany przez Amerykę za głowę swego państwa.

 

Źródło: forsal.pl

RoM

 

Rządy lewicy zrujnowały Wenezuelę

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Mirek
Rząd USA walczy z innymi imperiami o najwieksze na swiecie zidentyfikowane złoża ropy naftowej . W ten sposób rząd USA otwarcie przyznaje , ze ekologizm jest oszustwem i narzędziem ujarzmiania innych krajów. W Polsce rząd nakazał miejscowym realizację obłąkanej polityki ekologicznej , która doprowadzi nas do skarajnej nędzy i całkowitej zalezności od woli Amerykanów.
pol
zabili na raka Chaweza usuneli Maduro obsadzili nowego tzw "Prezydenta" a to wszystko o ropę chodzi i od kogo ta"biedna Korea Północna" będzie kupowała paliwo najpóźniej za 60 dni postawi swój arsenał w stan gotowości i zagrozi Japonii i Korei Południowej .czyżby żydzi i masoni szykowali WW III i to w UE ,na Bliskim Wschodzie w Azji.depopulacja na całego 1,5 -2.5 miliarda a ile wolnych terenów do zasiedlenia dla plemienia wężowego
tak to widzę
A co na to pan prezydent Putin? Musiał pewnie zrozumieć, że jak chce amerykańskiego przyzwolenia na wojnę przeciwko Ukrainie, to "ludożercę" Maduro i większość wpływów w Wenezueli trzeba poświęcić. Pan Maduro,obecnie człowiek prywatny zapewne długo nie pożyje. Takie już ryzyko zawodowe dyktatorów. :-(