Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 16 LIPCA
Św. Marii Magdaleny Postel
Św. Marii Magdaleny Postel
NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Imieniny obchodzą:
Maria, Eustachy, Benita, Marlena
 

Proboszcz z Malborka: Nie wiedziałem o przeszłości pedofila. Sekielski wiedział, ale nie powiedział

Data publikacji: 2019-05-15 18:00
Data aktualizacji: 2019-05-15 18:15:00
WIADOMOŚCI
Fot. You Tube / TVRegionalna24.pl

Proboszcz parafii, w której sfilmowany został jeden z antybohaterów dokumentu Tomasza Sekielskiego zapewnia, że nie wiedział o wynaturzonych skłonnościach księdza Dariusza Olejniczaka, który miał zakaz pracy z dziećmi, a mimo to zgłaszał się do prowadzenia rekolekcji z nieletnimi.

 

- Gdybym miał odrobinę, cień podejrzenia, że ten człowiek ma preferencje takie, już nie mówiąc o wyroku, w życiu w Malborku nikt by go nie zobaczył – zapewnił w Telewizji Malbork ks. Jan Potrykus, proboszcz miejscowej parafii pod wezwaniem świętego Józefa.

 

Ksiądz Dariusz Olejniczak był skazany za molestowanie nieletnich. Sad orzekł wobec niego w 2012 roku zakaz pracy z dziećmi. Jednak nie informując pasterza parafii przyjął zaproszenie do poprowadzenia tam rekolekcji w grudniu zeszłego roku. Fragment nauk sfilmowała ekipa Sekielskiego.

 

Proboszcz parafii św. Józefa zapewnia, że nie wiedział o sądowym wyroku i zakazie pracy z dziećmi orzeczonym wobec księdza Olejniczaka w 2012 roku. – Przepraszam swoich parafian za to, że o parafii mówi się dzisiaj źle. Za tego księdza nie przepraszam – zastrzega. – Przez kilka lat ten ksiądz kpił sobie z prawa cywilnego, karnego, z Kościoła i z posługi duszpasterskiej. To nauka dla mnie i dla innych proboszczów. Zapraszając księży, których się nie zna, trzeba sprawdzić czy nie występują w rejestrze pedofilów – dodał.

 

Przy okazji tej wypowiedzi wyszły na jaw niektóre „detale” warsztatu reporterskiego autorów głośnego filmowego dokumentu. – Na temat filmu nie będę się wypowiadał, bo uważam, że to było trochę zmanipulowane. Chociażby dlatego, że w Białymstoku pan Sekielski podszedł do tamtejszego proboszcza i pokazał mu dokument zakaz obejmujący księdza Olejniczaka. Do mnie, do mojego wikariusza, nikt nie przyszedł z taką informacją. Gdyby przyszedł to gwarantuję, że natychmiast zakończyłbym rekolekcje, a ekipa mogłaby to nawet sfilmować. Bez względu na to czy byłaby to Msza Święta, czy kazanie, zakończyłbym rekolekcje – stwierdził proboszcz z Malborka.

 

Ksiądz Potrykus zapewnia, że nie wiedział o przeszłości Dariusza Olejniczaka, który po premierze filmu złożył na ręce papieża prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego.

 

– Nikt o zdrowych zmysłach nie zaprosiłby takiego człowieka do siebie do parafii żeby głosił rekolekcje – podkreślił ksiądz proboszcz.

 

 

Źródło: wPolityce.pl / TV Malbork / radiogdansk.pl

RoM

 

 

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Arek
Kochani, znam tego Kapłana 20 lat, został wmanipulowany przez matkę jednego z uczniów, z rozbitej rodziny. Kapłan uczył religii pierwszy rok w szkole. Pięknie śpiewa i mówił o Bogu, bardzo przyjazny człowiek. Teraz już jest nikim dzięki Wielkim tego świata. Siedział niewinnie w więzieniu. Teraz patrzysz na kapłana to każdy pedofil. Dzięki Panom Możnym. Niedługo, bo o to chodzi wybory PIS przegra. Przejmą władzę rozbiorą Kościoły. Sprzedadzą na części jak W Holandii i innych. Przywiozą "innowierców" i będziemy niewolnikami. Kto może módlmy się aby Bóg osądził sprawiedliwie...
sp
"Za tego księdza nie przepraszam" - słusznie. Przepraszać powininen winny lub współwinny.
Ewa
@siergiej - cd. nie po to żydokomuna posyłała po wojnie pedofilów do seminariów, aby nie mieć z nich profitów i nie roztaczać parasola ochronnego. Przemilczenie przez Sekielskiego faktu współpracy pedofilów w sutannach z SB nie jest przypadkiem i pokazuje, że wcale nie chodzi mu o dobro gwałconych dzieci. Metody Sekielskiego w ukazywaniu "GW-prawdy" idealnie wpisują się w metody SB-eckie.
magis
Jedno jest pewne, dzięki filmowi Olejniczak - mam nadzieję - pójdzie siedzieć. Podobnie biskup, który wiedział o jego zboczeniu i przestępczej działalności.
DNA
Film Sakielskiego to jednostronna agitka, nie wdając się w szczegóły, na którą dali się nabrać abp Gądecki i ten nieszczęsny prymas. A w każdej agitce jest trochę prawdy, ale cel jest wredny.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY