Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 30 MAJA
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
NMP Królowej Apostołów
Imieniny obchodzą:
Ferdynand, Joanna
 

Proboszcz z Malborka: Nie wiedziałem o przeszłości pedofila. Sekielski wiedział, ale nie powiedział

Data publikacji: 2019-05-15 18:00
Data aktualizacji: 2019-05-15 18:15:00
WIADOMOŚCI
Fot. You Tube / TVRegionalna24.pl

Proboszcz parafii, w której sfilmowany został jeden z antybohaterów dokumentu Tomasza Sekielskiego zapewnia, że nie wiedział o wynaturzonych skłonnościach księdza Dariusza Olejniczaka, który miał zakaz pracy z dziećmi, a mimo to zgłaszał się do prowadzenia rekolekcji z nieletnimi.

 

- Gdybym miał odrobinę, cień podejrzenia, że ten człowiek ma preferencje takie, już nie mówiąc o wyroku, w życiu w Malborku nikt by go nie zobaczył – zapewnił w Telewizji Malbork ks. Jan Potrykus, proboszcz miejscowej parafii pod wezwaniem świętego Józefa.

 

Ksiądz Dariusz Olejniczak był skazany za molestowanie nieletnich. Sad orzekł wobec niego w 2012 roku zakaz pracy z dziećmi. Jednak nie informując pasterza parafii przyjął zaproszenie do poprowadzenia tam rekolekcji w grudniu zeszłego roku. Fragment nauk sfilmowała ekipa Sekielskiego.

 

Proboszcz parafii św. Józefa zapewnia, że nie wiedział o sądowym wyroku i zakazie pracy z dziećmi orzeczonym wobec księdza Olejniczaka w 2012 roku. – Przepraszam swoich parafian za to, że o parafii mówi się dzisiaj źle. Za tego księdza nie przepraszam – zastrzega. – Przez kilka lat ten ksiądz kpił sobie z prawa cywilnego, karnego, z Kościoła i z posługi duszpasterskiej. To nauka dla mnie i dla innych proboszczów. Zapraszając księży, których się nie zna, trzeba sprawdzić czy nie występują w rejestrze pedofilów – dodał.

 

Przy okazji tej wypowiedzi wyszły na jaw niektóre „detale” warsztatu reporterskiego autorów głośnego filmowego dokumentu. – Na temat filmu nie będę się wypowiadał, bo uważam, że to było trochę zmanipulowane. Chociażby dlatego, że w Białymstoku pan Sekielski podszedł do tamtejszego proboszcza i pokazał mu dokument zakaz obejmujący księdza Olejniczaka. Do mnie, do mojego wikariusza, nikt nie przyszedł z taką informacją. Gdyby przyszedł to gwarantuję, że natychmiast zakończyłbym rekolekcje, a ekipa mogłaby to nawet sfilmować. Bez względu na to czy byłaby to Msza Święta, czy kazanie, zakończyłbym rekolekcje – stwierdził proboszcz z Malborka.

 

Ksiądz Potrykus zapewnia, że nie wiedział o przeszłości Dariusza Olejniczaka, który po premierze filmu złożył na ręce papieża prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego.

 

– Nikt o zdrowych zmysłach nie zaprosiłby takiego człowieka do siebie do parafii żeby głosił rekolekcje – podkreślił ksiądz proboszcz.

 

 

Źródło: wPolityce.pl / TV Malbork / radiogdansk.pl

RoM

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Arek
Kochani, znam tego Kapłana 20 lat, został wmanipulowany przez matkę jednego z uczniów, z rozbitej rodziny. Kapłan uczył religii pierwszy rok w szkole. Pięknie śpiewa i mówił o Bogu, bardzo przyjazny człowiek. Teraz już jest nikim dzięki Wielkim tego świata. Siedział niewinnie w więzieniu. Teraz patrzysz na kapłana to każdy pedofil. Dzięki Panom Możnym. Niedługo, bo o to chodzi wybory PIS przegra. Przejmą władzę rozbiorą Kościoły. Sprzedadzą na części jak W Holandii i innych. Przywiozą "innowierców" i będziemy niewolnikami. Kto może módlmy się aby Bóg osądził sprawiedliwie...
sp
"Za tego księdza nie przepraszam" - słusznie. Przepraszać powininen winny lub współwinny.
Ewa
@siergiej - cd. nie po to żydokomuna posyłała po wojnie pedofilów do seminariów, aby nie mieć z nich profitów i nie roztaczać parasola ochronnego. Przemilczenie przez Sekielskiego faktu współpracy pedofilów w sutannach z SB nie jest przypadkiem i pokazuje, że wcale nie chodzi mu o dobro gwałconych dzieci. Metody Sekielskiego w ukazywaniu "GW-prawdy" idealnie wpisują się w metody SB-eckie.
magis
Jedno jest pewne, dzięki filmowi Olejniczak - mam nadzieję - pójdzie siedzieć. Podobnie biskup, który wiedział o jego zboczeniu i przestępczej działalności.
DNA
Film Sakielskiego to jednostronna agitka, nie wdając się w szczegóły, na którą dali się nabrać abp Gądecki i ten nieszczęsny prymas. A w każdej agitce jest trochę prawdy, ale cel jest wredny.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY