Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 06 CZERWCA
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Pierwsza Sobota
Imieniny obchodzą:
Norbert, Paulina
 

Prof. Andrzej Nowak: 100 lat po bitwie, a komunizm wiecznie żywy. DLACZEGO? [VIDEO]

Data publikacji: 2020-05-11 14:00
Data aktualizacji: 2020-06-04 11:06:00

Na Zachodzie triumfy święci książka mówiąca, że okres bierutowski był najpiękniejszym i najlepszym czasem w historii Polski. To wtedy bowiem Polskę miał dotknąć totalny postęp, to wtedy udało się rozszerzyć prawa kobiet poprzez wprowadzenie nieograniczonego dostępu do aborcji, to wtedy udało się wprowadzić totalną demokrację. Może więc Polacy powinni przeprosić Rosjan za zatrzymanie w 1920 roku pod Warszawą marszu Armii Czerwonej? Może wręcz powinniśmy bić się w pierś za „opóźnienie” w czasie nadciągającego postępu? Może w końcu klęska Imperium Zła w 1920 roku była tak naprawdę klęską Rzeczypospolitej Polskiej? Na te i wiele innych pytań odpowiada prof. Andrzej Nowak.

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
nn
Komunizm wiecznie żywy widać to po wyborze projektu na pomnik Bitwy Warszawskiej , w 100 lecie wybrano "lewoskręt" zamiast budowli łuku triumfu Bogurodzicy i triumfu oręża Polskiego.
AH
Używanie określeń. bolszewicy, faszyści komuniści to bezsens, nić nie mówi o narodowości ..ale w stosunku do obozów koncentracyjnych to nie ma "pomyłki" zawsze są polskie i rękami Polaków
Ryś
@Darius Trzeba się troszkę poduczyć: Szósty punky programu pokojowego Wilsona z 8 stycznia 1918 roku: "Ewakuacja wszystkich rosyjskich terytoriów i uregulowanie stosunków z Rosją, Rosja ma prawo do SAMOOKREŚLENIA swojego ustroju politycznego."\\ Lew Trocki przypłynął do USA w styczniu 1917 roku. Rosjanin miał już doświadczenie rewolucyjne, wcześniej brał bowiem udział w wywoływaniu wstrząsów, które ogarnęły wschodnie mocarstwo na początku XX wieku. Wtedy na działalność dywersyjną w tym kraju obce imperia przeznaczyły 10 milionów dolarów w przeliczeniu na dzisiejsze pieniądze byłoby to ponad ćwierć miliarda ?zielonych?!. Niedługo potem rewolucjonista wsiadł na statek, by udać się do rosyjskiego Piotrogrodu. Wwyruszając, miał przy sobie 10 tysięcy dolarów w złocie dziś byłoby to ok. 200 tysięcy.
Krakusik
Pytanie właściwie bezcelowe, gdyż odpowiedział na nie rzeczowo i merytorycznie nieżyjący prof. Antony Sutton. Ciągłe wracanie do naiwnych interpretacji o złej Rosji Sowieckiej bez podania źródeł finansowania tejże tyrani na terenach dawnego cesarstwa rosyjskiego, a potem w innych częściach Europy i świata pokazuje jak bardzo nie potrafimy uznać, że sprawa może mieć drugie dno.
Darius
Nadepnał na czułe czerwone stopki co niektórym prof Nowak- tradycyjnie Ryś o wszystko obwinia USA ...także za zbrodnie bolszewikow- od Lenina do Putina
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY