Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 01 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Imieniny obchodzą:
Teresa, Remigiusz, Danuta
 

Prof. Andrzej Nowak: Polacy, nie pytajmy dlaczego upadliśmy, tylko dlaczego przetrwaliśmy! [VIDEO]

Data publikacji: 2020-01-13 06:30
Data aktualizacji: 2020-02-01 10:14:00

Prof. Andrzej Nowak wkracza w czwartym tomie epokowego dzieła „Dzieje Polski” w okres największej świetności Rzeczypospolitej. Oczywiście nie brakuje problemów, wojen, buntują się lennicy, na wschodzie złowieszczo rysuje się sylwetka Moskwy dążącej do osiągnięcia imperium, ale Korona i Wielkie Księstwo Litewskie wciąż rosną w siłę. Tak samo zresztą jak i dynastia Jagiellonów. Ten proces zwieńczy Unia Lubelska w 1569 r.

 

O czwartym tomie „Dziejów Polski” z prof. Andrzejem Nowakiem rozmawia Jacek Ożóg.

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
NieRzeczNik
Powstawaliśmy przez Łaskę którą otrzymaliśmy z Góry, przodkowie nasi raczyli ją przyjąć czując w sobie wielką dumę i wybraństwo uczucie będące nabytą skazą bliskowschodnią. Upadaliśmy z powodu naszej nędzy szczególnie wśród elity gardzącej pozostałymi ludźmi. I tylko pełne zrozumienie Dlaczego i Jak upadliśmy będzie dowodem na rzeczywiste wydobycie się. Autor jest znakomitym przykładem połączenia ubóstwa dawnej elity z nowo-obecną deprawacją idącą "zewsząd". Tacy intelektualiści z prawej razem z owymi z lewej utrzymują nas w zgubnym odurzeniu. To "dwie głowy jednej bestii" Jeżeli Kościół w Polsce duchowo nie powstanie a jak zrobi to teraz jeżeli nie mógł zrobić gdy był czas nawiedzenia to naród i państwo upadnie. Czy w działaniu obecnych władz państwa i KK jest widoczna MOC DUCHA? TAK! Ale tylko trochę i tylko w niektórych sprawach. Czy z obrożą na szyi którą "nasi" włożyli będziemy wolni!? TAK! Tylko na długość smyczy. Mówią: Jesteśmy bezpieczni! Pil
Tom
Po tym jak pan profesor na prelekcji powiedział że Zygmunt Stary musiał przyjąć hołd Pruski i pozwolić na powstanie pańspaństwa Hohenzolernów bo groziła Polsce interwencja cesarza zwątpiłem w jego możliwości analizy sytuacji politycznej w jakiejkolwiek epoce. Wiedza o historii Polski bez powiązania jej z polityką zagraniczną i gospodarczą oraz religijną Europy to wiedza dla dzieci a nie dla dorosłych.
Ryś
Przetrwaliśmy i trwamy jako popychadło ze wszech stron.
Jura
Paweł Jasienica świetnie opisał historię Polski, jeśli jednak chcemy poznać "prawdziwą prawdę" wypada się cb zaznajomić co o naszym narodzie piszą cb nasi sąsiedzi...postawa "bo my Polacy" jest fałszywką przykrywającą nasze niepowodzenia...
@t
Jeśli chodzi o "politykę wstydu" możesz mieć rację co do przeszłości, ale obecnie, zwłaszcza po ostatnich przemianach ustrojowych nasze państwo, niestety, zachowuje się, jakby sie wstydziło, że w ogóle jeszcze istnieje, a niestanne przepraszanie Żydów za niebyłe zbrodnie, wygnania itp. to już szczyt tej polityki. Nasi politycy nie znają historii, nie bronią dobrego imienia Polaków ani ich interesów.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY