Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 02 CZERWCA
Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
Imieniny obchodzą:
Marcelin, Marianna, Piotr
 

Prof. Bartyzel zablokowany na FB za krytykę protestantów? „Walka klasowa zaostrza się”

Data publikacji: 2018-04-28 19:00
Data aktualizacji: 2018-04-28 19:56:00
WIADOMOŚCI
Prof. Jacek Bartyzel (źródło: Youtube/Polonia Christiana)

- Chyba żaden naród na świecie nie został aż tak znicestwiony duchowo przez protestantyzm, jak Anglicy. Purytanizm zabił old merry England i uczynił z Anglików zimne, bezduszne potwory, których jedyną moralnością jest hipokryzja” – skomentował na Facebooku prof. Jacek Bartyzel bulwersujące wydarzenia, do jakich doszło wokół małego Alfiego Evansa. I został za to zablokowany.

 

Można tylko przypuszczać, że prof. Bartyzel został „zaatakowany” przez protestantów. To oni mogli zgłosić naruszenie zasad Facebooka poprzez opublikowanie rzekomo nienawistnego postu.

 

- Dostałem informacje, że w moim przypadku zostało zgłoszone naruszenie – powiedział prof. Jacek Bartyzel w rozmowie z PCh24.pl. Historyk przyznał jednak, że za absurdalną skargę wcale nie musieli być odpowiedzialni protestanci. Mogli też to zrobić Anglicy. – Trudno jednoznacznie powiedzieć od kogo pochodziła ta skarga – ocenił.

 

Profesor nie ukrywa jednak, że zablokowanie jego konta za wpis, w którym nie pojawiły się żadne nienawistne słowa, a jedynie wyrazista opinia w palącej kwestii dotyczącej umierającego chłopca, jest znakiem czasów. – Walka klasowa zaostrza się w miarę postępu socjalizmu, więc i kryteria się zaostrzają – skomentował zasady, jakimi kieruje się Facebook, przy blokowaniu kont.

 

Prof. Bartyzel odpowiednio wcześniej zdołał jednak zabezpieczyć się przed ewentualną blokadą oficjalnego konta. Prowadzi też drugie konto – Ardalion Bartyzel. Tam można śledzić jego wpisy, komentujące rzeczywistość oraz słynny „Kalendarz reakcjonisty”.

 

Najpopularniejszy serwis społecznościowy zaostrza cenzurę, i tak już opresyjną wobec osób i organizacji głoszących poglądy odległe od lewicowo-liberalnych. Pretekstem – zwalczanie rasizmu i nienawiści. Niedawno informowaliśmy, że w ostatnich dniach FB zablokował też konta organizacji narodowych.

 

 

ged

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
agawa
A co powiecie na blokadę za za przypominanie 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych -WYWIESIŁEŚ już BIAŁO-CZERWONĄ ?????
iskierka
Nie tylko prof. Bartyzel jest zablokowany a jak długo będzie blokowany przez swojego biskupa ks. prof.T.Guz ??? To jest dopiero zgorszenie.
Gosia
Ale jednak procesorze, te slowa "zimne, bezduszne potwory" sa obrazliwe, bo wypowiedziane wobec calego narodu. Ja zgadzam ssie, ze ci odpowiedzialni za biednego Alfiego to hypokryci i tak jak Pan opisal powyzej. Ale nie mozna oskarzac przeciwnikow tego systemu- rrzesze Anglikow, ktorzy walcza przeciwko niemoralnosci, bezdusznosci, smierci. Mieszkam w Anglii od lat i to sa moi przyjaciele. Dzis jade z nimi na Rosary on the Coast zeby pokazac hipokrytom, ze nie o to chodzi w zyciu
veritas
W XX wieku Polska została zaatakowana przez dwa wielkie potwory ideologiczne: nazizm i komunizm. Ale to były dwie strony tej samej monety. Nazizm bo był narodowy socjalizm, a komunizm to międzynarodowy socjalizm. Dzisiaj te dwa potwory połączyły siły. Elity europejskie wyznają mieszankę. Z jednej strony dobrze nam znane lewackie postulaty, a z drugiej nazistowska eugenika, to wszystko przyprawione pogaństwem, okultyzmem lub ateizmem (jak kto woli). Do tego kult rasy nadludzkich elit i masy zezwierzęconych podludzi, które można hodować i uśmiercać wedle widzi mi się.
Sec
I znowu generalizowanie, czyli coś czego nikt nie powinien się dopuścić. Czy wszyscy Polacy to złodzieje i pijacy? Nie róbmy tego co nam nie miłe. Każdy będzie osądzony za SWOJE CZYNY.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY