Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 26 LISTOPADA
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Imieniny obchodzą:
Konrad, Lucjan, Sylwester
 

Prof. Grzegorz Kucharczyk: Atakują Jana Pawła II, bo chcą unieważnić ewangelię życia

Data publikacji: 2020-11-22 19:15
Data aktualizacji: 2020-11-22 20:32:00
WIADOMOŚCI

- Nauka zawarta w wielkich encyklikach św. Jana Pawła II („Veritatis splendor”, „Evangelium Vitae”, „Fides et ratio”) jest dzisiaj zawadą dla promotorów cywilizacji śmierci i dla ludzi w Kościele, którzy kierowani naiwnością sądzą, że ze szwadronami śmierci można zawrzeć rozsądny kompromis - powiedział prof. Grzegorz Kucharczyk, komentując ostatnie ataki na św. Jana Pawła II.


Prof. Grzegorz Kucharczyk o pontyfikacie św. Jana Pawła II i współczesnych na niego atakach mówił w felietonie na antenie Radia Maryja.

 

Historyk wskazał, że św. Jan PawełII podczas swojego pontyfikatu mianował na całym śiecie tysiące biskupów i kreował kilkudziesięciu kardynałów; zdarzyły się w tym licznym gronie także osoby niegodne, które ukrywały mroczne karty swojej biografii.

 

- Niestety od zdrady Judasza włączonego do grona apostołów przez samego Chrystusa wiemy, że misterium niegodziwości dotyka niekiedy najwyższych hierarchów w Kościele - powiedział prof. Kucharczyk.


Jak dodał, wiemy, że gdy tylko św. Jan Paweł II uzyskiwał w jakiejś sprawie pewną wiedzę o nadużyciach, to decydował o jego dymisji szybko i jednoznacznie.


Przypomniał też, że po śmierci papieża Wojtyły powszechne było wołanie o uznanie przez Kośćiół jego świętości.


- Decyzję o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego podjął papież Benedykt XVI, który jako kardynał Joseph Ratzinger, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, należał do najbliższych współpracowników Jana Pawła II. Z bliska przez ponad 20 lat patrzył na sposób zarządzania Kościołem przez swojego poprzednika. Gdyby zauważył coś niepokojącego, to znając skrupulatność Benedykta XVI, decyzji o beatyfikacji Jana Pawła II by nie podjął - wskazał.


Według prof. Kucharczyka we współczesnych atakach na św. Jana Pawła II idzie w istocie o odarcie go z autorytetu, w jakim wypowiadał się w sprawach moralnych.


- Zmieniają się jej narzędzia, ale cel jest ten sam: unieważnić głoszoną przez Jana Pawła II w blasku prawdy z wiarą i rozumem ewangelię życia - wyjaśnił.

 

Źródło: radiomaryja.pl

 

Pach

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
M.
"Evangelium vitae" obok stwierdzeń ortodoksyjnych i potrzebnych zawiera również elementy nieortodoksyjne, na co wskazuje już sama nazwa encykliki i jej założenie. Jak komentuje bp Bernarda Tissier de Mallerais przywołując wpierw cytat Jana Pawła II: "Ewangelia życia znajduje się w samym sercu orędzia Jezusa Chrystusa. Kościół każdego dnia przyjmuje ja z miłością, aby wiernie i odważnie głosić ja. jako dobra nowinę ludziom wszystkich epok i kultur". - nr 1, par. 1, Evangelium Vitae. Ale o czyje życie chodzi? I o czyją ewangelię? Ewangelia naszego Pana Jezusa Chrystusa jest Dobrą Nowiną wiecznego zbawienia, a nie orędziem życia ludzkiego. Musimy stać na straży przeciwko jakiejkolwiek naturalistycznej interpretacji Ewangelii.
iskierka
Odnosi sie wrażenie, że prof.Kucharczyk jest bardzo związany mentalnie, zawodowo z POSOBOROWĄ NAUKĄ Kościoła,który NIE JEST JUŻ KOŚCIOŁEM Rzymsko Katolickim co jasno dowodzi też Prof.A.Kobyliński. Nadto związany jest uczuciowo z J.P.II co stwarza trudność przyjęcia , że wierni K.K.Tradycjonaliści od dawna podnoszą publicznie udokumentowane ZARZUTY skierowane wobec p.J.P.II o NIEDOPEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW w kwestii sprawowanego Urzędu i nie dotyczy to tylko mafii lawendowej i nadużyć hierarchii kościelnej. Tak jak prof.Kucharczyk przypomina okrzyki san subito prostych ludzi nie znających łaciny i przygotowane nie wiadomo przez kogo GOTOWE TRANSPARENTY tak warto przypomnieć, że w procesie kanonizacyjnym nie było advocatus diaboli i NIE ZOSTAŁA PRZYJĘTA Krytyczna Analiza Pontyfikatu p.J.P.II sporządzona w imieniu Bractwa Piusa X. Prof.Kucharczyk zapomina, że NAUCE Kościoła Katolickiego NICZEGO NIE BRAKOWAŁO i NIE BRAKUJE, i NIE BIERZE SWOJEGO POCZĄTKU od p.J.P.II.
ena
@q Nie zrozumielissmy się. A poza tym -pełna zgoda.
q
@ena: nikt nie mówi o dekanonizacji... Tu chodzi o uczciwość w przedstawianiu postaci JPII i Wojtyły! Należał do zwolenników SWII, "dziwnych" teologów jak Rahner i Balthasar, tępił tradycjonalistów, to dopiero jego następca zresztą też modernista zobaczył do czego doprowadził praktycznie formalny zakaz sprawowania Mszy Św tzw Trydenckiej. To JPII ciągnął zmianę antropologii zapoczątkowaną przez SWII. Asyż i całowanie koranu, teraz dlatego mamy paciamamę. Te przykłady można mnożyć. Bądźmy uczciwi! Oceniajmy postać właściwie! Papież ma obowiązek strzec Tradycji i całego Objawienia a nie tylko nauki moralnej Kościoła! Proste pytanie - dlaczego w procesie beatyfikacyjnym w ogóle nie uwzględniono i nie odniesiono się do zgłoszonych zastrzeżeń?
ena
Benedykt XVI podjął decyzje o beatyfikacji, to prawda. Ale z kanonizacją już się nie spieszył.Nauki moralne JPII, nie różniły się od nauk jego poprzedników a nikt nie mówi o dekanonizacji poprzednich świętych papieży.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY