Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 23 STYCZNIA
Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
Imieniny obchodzą:
Ildefons, Rajmund
 

Prof. Paweł Skrzydlewski: Granice prawa stanowionego w świetle nauki św. Tomasza z Akwinu [VIDEO]

Data publikacji: 2019-07-23 02:00
Data aktualizacji: 2019-08-13 18:26:00

Wykład prof. Pawła Skrzydlewskiego (PWSZ Chełm), wygłoszony podczas X Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego Idee-Człowiek-Filozofia „Człowiek w świecie-odkrywanie i przekraczanie granic”; Stary Sącz 14 lipca 2019 r.

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Grzegorz
Prawo państwowe nie może być sprzeczne z Dekalogiem. Dziś szczególnie i systematycznie łamane jest przykazanie "Nie kradnij" i "Nie pożądaj rzeczy bliźniego swego". Prawo niestety wciąż dozwala dzieciobójstwa łamiąc przykazanie "Nie zabijaj". Praw się namnożyło tak by nie przestrzegać prawa naturalnego. Od czasów Lutra, Europa odbiega od cywilizacji łacińskiej. Państwo stanowione przez państwa są wyżej traktowane od Dekalogu.
katolik
W katolickim panstwie powinny byc katolickie prawa I moralnosc. Jezeli tego nie ma I ludzie daja sie nabrac na inne prawa podyktowane przez diabla, no to takie panstwo upada. Szatan sprzedal Pana Jezusa za pieniadze bo byl oszusta. Potem nie mogl zyc z nieczystym sumieniem I sie powiesil. Ludzie ktorzy nasladuja go dzisiaj, siedza w piekielnym ogniu po smierci I jecza okrutnie. Mozna sobie o tym przeczytac. Moralnosc jest bardzo I to bardzo wazna na ziemi. Ludzie niemoralni zatruwaja zycie swoim braciom I siostrom. Jezeli malzenstwo sie rozwiedzie to cierpia za nich ich dzieci I wnuki I cale pokolenia. Ile jest samobojstw poprzez te dzieci, ile ginie w wypadkach samochodowych, ktore oni same powoduja te wypadki. Ile umiera od narkotykow. Mozna pisac o tym w nieskonczonosc.
Aha
I co z moralności? W państwie świeckim obowiązuje prawo świeckie i to z niego obywatele będą rozliczani. Nie wolno nawoływać do lamania prawa - doprowadzi to do anarchii
Anielka
Bardzo dobre wytlumaczenie o prawie. Narod powiniem wiedziec o swietym prawie. To prawo powinno byc wytlumaczone katolikom w kosciele. Bog dal nam Sw. Tomasza z Akwinu aby nam o tym napisal. Kto zna swiete prawo, wtedy potrafi sobie porownac do ludzkiego prawa I w ten sposob wie czy ono jest dobre czy zle I wie czym ma kierowac sie w ziemskim zycie. Boze oswietl nasze polskie umysly BLAGAMY!