Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 19 STYCZNIA
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
II Niedziela Zwykła
Imieniny obchodzą:
Henryk, Mariusz, Makary
 

Prof. Przemysław Czarnek: ideologia LGBT jest groźnym zjawiskiem. Fałszuje rzeczywistość

Data publikacji: 2019-08-12 09:35
Data aktualizacji: 2019-08-12 10:29:00
WIADOMOŚCI
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. źródło: FB

- Ideologia LGBT jest groźnym zjawiskiem trudnym do opanowania, bo fałszuje rzeczywistość. Mówi, że równo powinniśmy traktować związek małżeński kobiety i mężczyzny i związek np. gejowski – powiedział w „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam wojewoda lubelski prof. Przemysław Czarnek. Jak podkreślił, różnica jest zasadnicza, bo związek homoseksualny nigdy nie będzie pełnił funkcji prokreacyjnych.

 

- Już pomijam fakt grzechu, już pomijam fakt sprzeczności z prawem naturalnym itd. (…) Związek małżeński kobiety i mężczyzny ma funkcję prokreacyjną, której nigdy nie będzie miał związek gejowski czy związek dwóch pań – mówił prof. Czarnek. Jak zauważył, będąc chrześcijaninem „nie można zapominać o swojej wierze pełniąc funkcje publiczne, ponieważ jest to kwestia zero-jedynkowa. Albo się jest chrześcijaninem, albo się nim nie jest”.

 

Jak zauważył, człowiek który przyjmuje zasadę, że w życiu prywatnym bywa pobożny, a w życiu publicznym Boga zostawia na boku, w istocie nie jest chrześcijaninem. - Albo będziemy stać po stronie prawdy, którą dzięki Panu Bogu znamy, bo nam została objawiona, poznajemy ją i zgłębiamy cały czas, praktykując naszą wiarę i rozwijając ją i będziemy stawać po stronie prawdy, mówić jej tak i mówić nie kłamstwu i fałszowi, a jeżeli będziemy w środku i będziemy milczeć w obliczu zła, milczeć w obliczu kłamstwa, milczeć w obliczu fałszu, robić dobrą minę do złej gry i mówić, że nic się nie stało, a ci to niech sobie maszerują, tamci niech sobie mówią co chcą, a ten to niepotrzebnie to powiedział, bo tylko wywołał sensację i zgorszenie u niektórych, to nie jesteśmy chrześcijanami – podkreślił.

 

Wykładowca KUL mówił tez o zjawisku neomarksizmu. Jak wyjaśnił, ma on te same złożenia, co marksizm - równanie wszystkiego w kierunku równości arytmetycznej. - Jeżeli przyjęlibyśmy, że wszyscy mamy rację i wszyscy mają swoją prawdę, to kłaniamy się kłamstwu – ocenił. Jak dodał, jest to równanie zgodne z rewolucyjnymi hasłami „liberte, egalite, fraternite”. - To jest takie pojmowania równości jako prymitywnego egalitaryzmu. To nam zresztą serwowała rewolucja francuska, to nam serwowała rewolucja bolszewicka – mówił.

 

Zatem, jak dodał, „szczytne hasła” podnoszone przez grupy ideologów LGBT chodzących po ulicach, na które zareagował ks. abp Marek Jędraszewski, „bazują na tym fałszywym pojęciu równości – równości w ujęciu prymitywnego egalitaryzmu wszyscy jesteśmy tacy sami, wszyscy jesteśmy równi. Nieprawda” – wskazał prof. Czarnek. Wojewoda odniósł się tu do ideologii LGBT zakładającej równość małżeństw tradycyjnych i związków jednopłciowych podkreślając, że jest ona „groźnym zjawiskiem trudnym do opanowania, bo fałszuje rzeczywistość”.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
TzW
Ja uważam że prawo unijne któremu podlegamy narzucają muzułmanie i oni też to prawo zlikwiduja jeśli Europa się nie obudzi. Prawo Szariatu napewno nie będzie uwzględniać żadnego prawa unijnego albo kościelnego jakby to chcieli np. hierarchowie kościoła.
Ryś
Nie chodzi o fałszowanie rzeczywistości - jest to tak głupie, że nikt się na to nie weźmie. GROŹNY jest przymus fizyczny jak za tym idzie, w szkole i w miejscu pracy.
Ryś
Sama tzw. ideologia nie jest żadną ideologią, jest po prostu i ohydna i śmieszna. GROŹNE jest jej siłowe wprowadzanie do szkół i zakładów pracy.
Ryś
Nie jest to żąden neomarksiz, tylko depopulacyjna polityka USA. Chyba, że przyjmiemy, że USA jest państwem neomarksistowskim. Lecz wtedy, po co Polsce taki sojusznik.