Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 15 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Imieniny obchodzą:
Teresa, Jadwiga, Eustachy, Tekla
 

Prokuratura o wpisie prof. Jacka Bartyzela: dopuszczalna krytyka

Data publikacji: 2019-06-20 08:00
Data aktualizacji: 2019-06-20 10:08:00
WIADOMOŚCI
Fot. PChTV

Toruńska prokuratura rejonowa nie będzie kierować do sądu sprawy internetowego wpisu profesora Jacka Bartyzela, który kilka miesięcy temu dosadnie skomentował antypolską ofensywę medialno-polityczną środowisk żydowskich oraz ich stronników nad Wisłą.

 

„To, że nas Żydzi nienawidzą i opluwają, jestem w stanie przyjąć ze spokojem – w końcu czegóż można spodziewać się od tego plemienia żmijowego pełnego pychy, jadu i złości? Trzeba po prostu trzymać ich na dystans, tak wielki, jak tylko możliwe. W ogóle nawet inne próbować dyskutować czy przekonywać, bo to daremne; oni nie są zdolni do okazywania wdzięczności, uważają natomiast, że wszystko im się należy” – pisał profesor w odniesieniu do propagandowej akcji wymierzonej w Polskę, prowadzonej z udziałem polityków i publicystów z Izraela.

 

„I w nosie mam też ile polskich drzewek sprawiedliwych będzie w Yad Vashem, może nie być nawet żadnego. Ale nie mogę mieć innego poczucia, jak bezbrzeżnej pogardy dla tych Polaków (z metryki), którzy kalają własne gniazdo, gorliwie przyłączając się do polakożerczej kampanii pomówień. Dla tych renegatów nie może być żadnego wybaczenia ani litości. Gdyby to ode mnie zależało, karałbym ich – nie więzieniem, bo po co obciążać podatników kosztami ich utrzymania w tych wygodnych pensjonatach, jakimi są dzisiaj zakłady penitencjarne – ale dożywotnią infamią narodową oraz cieleśnie: publiczną chłostą w sempiternę” – podsumował wybitny historyk idei.

 

Dosadny komentarz nie uszedł uwadze strażników politycznej poprawności. Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. Andrzej Tretyn otrzymał w lutym pismo z żądaniem ukarania prof. Jacka Bartyzela. Uruchomienia postępowania dyscyplinarnego domagał się m.in. Adam Leszczyński, publicysta i wykładowca Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Zarzut z kategorii najcięższych, czyli antysemityzm. Rektor uczelni złożył wniosek do prokuratury.

 

W naszej ocenie publikacja na prywatnym profilu stanowiła dozwoloną prawem krytykę, była komentarzem do aktualnych wydarzeń – poinformował media prokurator Krzysztof Lipiński, zastępca Prokuratora Rejonowego Toruń Centrum-Zachód. Sprawa została umorzona.

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl/nowiny.com

RoM

 

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
panda
Profesor ujął to doskonale, cała prawda. Tak powinni myśleć filosemici w Polsce, a nie kajać się i dyskutować ociągle o odszkodowaniach za holokaust, jaki im urządzili Niemcy. A rektor UMK sam się potępił. Brawo prokuratura.
Andrzej BR
Czyli za zdradę Judasza odpowiada sam Pan Jezus , takie jest rzeczywiste przesłanie wrogów KK! Bo dokładnie takie jest przeniesienie, tego co robią w USA i zresztą wszędzie, za zdrajców KK, czyli zdrajców Jezusa, ma odpowiadać cały Kościół. Czegoś takiego nie było i nie będzie, nawet w Norynberdze nie skazano Narodu niemieckiego, tylko winnych hitlerowców. Czyli znowu komunistyczne rozumienie prawa: Kowalskiemu ukradli rower - Kowalski jest zamieszany w kradzież, prawa robactwa obowiązuję, bo się nie umiemy przeciwstawić. już dzisiaj szykujmy się an podobne scenariusze w RP, czy i My oddamy nasze kościoły w łapy judo-lewaków i masonów?! Czas jest blisko, już nam plują w twarz . . .
marek
Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom. Zabraniają nam przemawiać do pogan celem zbawienia ich; tak dopełniają zawsze miary swych grzechów. Ale przyszedł na nich ostateczny gniew Boży św.Paweł, 1 Tes 2,15-16.
TZ.
Plemieniem żmijowym nazwał Pan Jezus faryzeuszy, a nie wszystkich Żydów. Żydem był On sam i Żydami byli wszyscy apostołowie.
Jurek
Jedynym błędem prof. Bartyzela jest brak cudzysłowu okalającego słowa "plemię żmijowe" jako zacytowanie słów Chrystusa Pana. Ponadto zgadzam się z tezami prof. Bartyzela i popieram propozycje: dożywotnią infamię narodową oraz publiczną chłostę wobec renegatów. Ponadto wobec oszczerczych antypolskich kampanii proponuję wprowadzenie wiz dla obywateli Izraela pragnących przyjechać do Polski.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY